Liepājas Olimpiskajā centrā 2. februārī Guntars Račs un grupa “Saldās sejas” dodas grāmatai “365” veltītā koncertsērijā. Grupā, kura ir kā atvērts projekts, katrā koncertā, mainoties dziesmu repertuāram, mainīsies arī izpildītāji, tāpēc katrā koncertā piedalīsies arī vairāki pirms koncerta neizsludināti īpašie viesi.

G. Račs 2017. gadā realizēja savu ideju – katru dienu uzrakstīt vismaz vienu dzejoli, katru vakaru to publicējot savā “Facebook” profilā. Gads ir noslēdzies, un apņemšanās izpildīta. Dzejoļi, kas tika rakstīti no 1. janvāra līdz 2. jūlijam, jau ir izdoti grāmatas “365” 1. daļā, bet otrā pusgada dzejoļus lasītāji ieraudzīs 5. februārī. Atzīmējot grāmatas 1. daļas izdošanu, autors sniedza 50 priekšnesumus Latvijas pilsētās, mazpilsētās un laukos.

“No pirmā grupas sastāva, kas darbojās 1985. gadā, šobrīd esmu es un Tomass Kleins. Savulaik tajā darbojās arī Zigfrīds Muktupāvels, Aldis Žimants un kādu mirkli arī Ivo Fomins. Koncertu repertuārs mainīsies uz katru koncertu un es jau tagad zinu, ka no “Saldo seju” astoņdesmito gadu repertuāra, piemēram, Liepājas koncertā skanēs dziesma “Ūdenslīdējs”. Tur mums pievienosies grupas pirmais basģitārists Aldis Žimants un mans bijušais kolēģis no grupas “Neptūns” laikiem Jānis Narkevics seniors,” stāstot par koncerttūri, teic G. Račs un uzsver, ka šis tiešām ir atvērta tipa projekts: “Es nevaru teikt, ka grupa “Saldās sejas” ir nodibināta vai atsākusi savu darbību. Nē, tā ir atvērta kā atvērts projekts un mums piebiedrosies katrā koncertā kādi vietējie talanti, kā tas bija arī mūsu mazajos koncertiņos. Visur mēs aicināsim piebiedroties kādu vietējo varbūt vēl neatzīto talantu.”

Koncertos piedalīsies visu koncertos skanošo dziesmu vārdu autors G. Račs, viņa kolēģi no grupas “Bet bet” Uģis Tirzītis un Andris Alviķis. Koncertos pastāvīgi piedalīsies grupas “Līvi” un projekta “Fomins & Kleins” dziesmu autors un ģitārists Tomass Kleins, jaunais un daudzsološais dziedātājs Jānis Narkevics un jau pazīstamais dziedātājs Jānis Buķelis. Atsevišķos koncertos piedalīsies arī grupa “Ducele”, Ainars Virga, Ivo Fomins, Normunds Rutulis un daudzi citi pazīstami mākslinieki, kuru vārdi tiks atklāti pirms katra nākamā koncerta.

Koncertos skanēs populārākās R. Paula, U. Marhileviča, T. Kleina, A. Virgas un citu komponistu dziesmas ar G. Rača vārdiem. Dziesmas, kuras pazīstamas darījušas grupas “Līvi”, “Credo”, “Bet bet”, “Liepājas brāļi”, “Fomins & Kleins”, “Prāta vētra” un izpildītāji Olga Rajecka, Ance Krauze, Normunds Rutulis, “Dzeguzīte”, Laima Vaikule, Andris Ērglis un daudzi, daudzi citi.

Bet visu šo koncertu vaininiece ir grāmata “365”. Par dzejoļu tapšanu G. Račs neslēpjot teic: “Tas bija ļoti grūts uzdevums, katru dienu vesela gada garumā uzrakstīt vismaz vienu dzejoli. Vienu brīdi jau mazliet juku prātā, jo tas dzejolis tapa visu dienu, no sešiem rītā līdz vienpadsmitiem naktī un dažreiz arī ilgāk. Es smēlos iedvesmu pilnīgi visā, ko redzēju, dzirdēju un ar ko satikos. Filmās, dzejā, sarunās, radio raidījumos un pat TV ziņās. Man derēja pilnīgi viss. Es, protams, to visu pārstrādāju pēc savas saprašanas, taču iedvesmu var sameklēt visur, ja vien to mērķtiecīgi meklē. Ir ļoti reti brīži, kad iedvesma atnāk pati, neaicināta. Tad visbiežāk mēs to nemaz nenovērtējam.”

2. II 19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā

3. II 18.00 Kuldīgas kultūras centrā

4. II 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

7. II 19.00 Rīgā “Splendid Palace”

8. II 19.00 Alūksnes kultūras centrā

9. II 19.00 Rūjienas kultūras namā

10. II 18.00 Valmieras kultūras centrā

11. II 19.00 Madonas kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: No EUR 12 līdz 18.