Koncertzālē “Palladium” 20. maijā atgriežas karstasinīgā čigānu pankroka apvienība “Gogol Bordello”. Mūziķi ar ekstravagantu skatuves tēlu, huligānisku uzvedību un enerģētiski piesātināta mūzika, kas pārkāpj jebkādu žanru robežas un nicinoši izturas pret sabiedrībā pieņemtajām normām. Apvienība “Gogol Bordello” izaicina un iekarsē publiku jau gandrīz divdesmit gadu. Koncertā izskanēs visas jaunā albuma “Seekers and Finders” dziesmas.

Provokācijas ir “Gogol Bordello” pastāvēšanas stūrakmens, savukārt enerģiskas un dzīvi apliecinošas melodijas, kā arī ciniski uzjautrinoši teksti – šīs apvienības firmas zīme. Grupa ir radusies Amerikā, tās līderis un iedvesmotājs ir dzimis Ukrainā, savukārt pārējo raibo kompāniju veido pārstāvji no Krievijas, Baltkrievijas, Etiopijas, Ekvadoras, kuri par savu dzīvesveidu uzskata pankroku, savukārt muzikāli dod priekšroku dzīvīgai vodeviļai, romantiskiem čigānu motīviem un brīžiem gluži brutālam ļembastam. “Pat ja galvenokārt dziesmu teksti izskan tīrā angļu valodā, neizbēgami ir akcenti, ko saliek slāviskās un arī jidiša ietekmes. Uzdzīves apdziedāšana un bohēmas slavināšana – “Gogol Bordello” ir ceļojoša ballīte, kurai pretoties nespēj neviens pilnasinīgas mūzikas cienītājs,” teic koncertaģentūras FBI pārstāvji un atklāj: “Savas muzikālās darbības laikā mūziķi ir izdevuši desmit pilnmetrāžas albumus, paguvuši pagozēties vairākās augstas raudzes un arī alternatīvajā scēnā novērtētās filmās, kā arī nospēlēt jau tūkstošiem koncertu, vienlaikus nepazaudējot tikai sev vien raksturīgo skanējumu un attieksmi.”

Viņu uzstāšanās ir grūti nepamanīt un tāpēc arī pasaules ietekmīgākie mediji “Gogol Bordello” ir veltījuši visdažādākos vārdus, no absolūtas sajūsmas līdz pilnīgai neizpratnei.

Piemēram, briti “The Independent” šo jestro kompāniju salīdzina ar Balkānu un Amerikas “The Pogues”, velkot paralēles ar brīvdomātāja īra Šeina Makgovana grupu, kas savā ziņā iedvesmojusi arī “Gogol Bordello” tapšanu. Savukārt “The Pichfork” sajūsminās par grupas līdera Eižena Hica harizmu, kas kārtējo reizi iezīmē pankiem tik raksturīgo “mēs pret viņiem” pozīciju, bet “Wall Street Journal” atzīmē “Gogol Bordello” talantu un spēju apvienot Austrumeiropas noskaņas ar klasisko pankroku, kas noved pie pašas mežonīgākās uzstāšanās, kādu vien var iedomāties. “Gogol Bordello” ir apvienība, kas, kaut reizi redzēta klātienē, neatstāj vienaldzīgos – par to gan ir pārliecināts gandrīz ikviens mūzikas apskatnieks.

Par Rīgas koncertu FBI pārstāvji teic: “Rīgā mūziķi ieradīsies sava jaunākā albuma noskaņās, bagāžā ņemot līdzi arī labākās dziesmas no pašiem iemīļotākajiem albumiem.”

Kad un kur?

  • 20. maijā plkst. 20.00 koncertzāle “Palladium Rīga”
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 35

Video: