Viens no gaidītākajiem notikumiem kino cienītājiem šogad notiks 24. februārī, “Dolby” teātrī, Losandželosā, kur norisināsies 91. Kino akadēmijas balvas Oskars pasniegšanas ceremonija. Šogad pēc Oskara balvas tīko rekordliels filmu skaits – kopumā tās ir 347 filmas, kas piedalās 24 izvirzītajās kategorijās. Betsafe bukmeikeri, tuvojoties lielajam kino pasaules notikumam prognozē, ka par 2018.gada labāko filmu tiks atzīta meksikāņu režisora Alfonso Kuaron režisētā filma “Roma”.

Alfonso Kuaron, 2014.gadā ieguva Oskara balvu par labāko sasniegumu režijā filmai “Gravitāte” un  2018.gada filma “Roma” šogad izvirzīta 10 nominācijās, tajā skaitā kategorijās:  Labākā filma un Labākais režisors. Bukmeikeri prognozē, ka varbūtība, ka filma, kuras stāsta pamatā slēpjas vēstījums par paša režisora bērnību, ko viņš pavadīja Meksikas pilsētā 70-tajos gados, iegūs Oskaru kategorijā Labākā filma ir ar 77% varbūtību.

Liela interese kino apmeklētāju vidū bijusi arī par tādām filmām kā “Zaļā grāmata”, “Bohēmista rapsodija” un “Zvaigzne ir dzimusi”, kuras arīdzan ir izvirzītas nominācijai – Labākā 2018. gada filma. Savukārt otra nominētākā filma akadēmijas balvai šogad ir Bredlija Kūpera režisētā filma  “Zvaigzne ir dzimusi”, kas nominēta 9 no 24 kategorijām, un bukmeikeri uzskata, ka šai kinolentei izdosies iegūt vismaz divus Oskarus.  Prognožu speciālisti ir pārliecināti, ka šo filmu vidū ir arī tādu kategoriju uzvarētāji kā labākais aktieris un aktrise. “Bohēmista rapsodija” galvenās lomas atveidotāja Rami Maleka, kas atveido roka leģendu un bohēmistu Frediju Merkūriju, izredzes saņemt savu pirmo Oskaru kā labākajam galvenās lomas atveidotājam,  bukmeikeri vērtē ar 87 % iespējamību.

“Betsafe” bukmeikeru likmes liecina, ka cīņa par balvu, nominācijā par Labāko aktierspēli sieviešu kategorijā, būs spraiga. Šoreiz Kinoakadēmijas balvai savu debiju pieteikušas trīs galvenās lomas atveidotājas filmās “Sieva” – Glena Klouza, Lady Gaga filmā “Zvaigzne ir dzimusi” un Jalitza Aparicio filmā “Roma”. Lai arī cik dabiski un organiski aktrises spētu izdzīvot savu varoni cauri sirdi plosošiem stāstiem, bukmeikeri uzskata, ka 88% varbūtība ir tāda, ka  balvu saņems Glena Klouza.

Filmas “Roma” video rullītis:

Filmas “Bohēmista rapsodija” video rullītis:

Filmas “Zvaigzne ir dzimusi” reklāmas rullītis: