Bārdu un ūsas mēdz dēvēt par vīrieša krāšņāko dabīgo rotu, kas attiecīgi prasa īpašu kopšanu. Ja arī Tu esi nolēmis novembrī audzētās ūsas vai bārdu paturēt, seko pavisam vienkāršiem vīriešu frizētavas “Lumberjack” vadītāja Alekseja Kozlova padomiem par bārdas kopšanu.

1. Mazgā un mitrini bārdu

aaa

Pirmais noteikums ir katru rītu bārdu izmazgāt ar bārdas šampūnu, izsusināt ar dvieli un iesmērēt ar eļļu un balzāmu vai vismaz vienu no tiem. Lai nesausinātu bārdu un ādu zem tās, svarīgi izvēlēties specializētos bārdas šampūnus, kuriem ir zemāk PH līmenis, nekā parastajiem matu šampūniem.

2. Izmanto bārdas eļļu

ddd

Lai bārda kļūtu gludāka un vieglāk ķemmējama, izmanto bārdas eļļu, kas nogludina matu kutikulu. Šī iemesla dēļ iesakām bārdu izķemmēt uzreiz pēc eļļas uzklāšanas. Izvēlies bārdas eļļu ar dabīgu sastāvu, kas ne tikai pabaros bārdas matiņus un ādu, bet palīdzēs izvairīties no sausajiem plankumiem un citiem ādas iekaisumiem.

3. Bārdas balzāms palīdzēs to ieveidot

fff

Savukārt bārdas balzāms bārdu padarīs kompaktu un viegli ieveidojamu – līdzīgi kā matu veidošanas līdzekļi. Balzāma sastāvā ir veselīgais bišu vasks, kas bagāts ar vitamīniem un veicinās bārdas augšanu.

4. Apmeklē bārddzini

ggg

Atkarībā no bārdas garuma, biezuma un individuālajām vēlmēm, bārddzini ieteicams apmeklēt reizi divās līdz četrās nedēļās.