Kokteilis
Apbrīno

Producents Juris Millers šokā par koncerta “Mīlestības vārdā.18+” izmaksām: publiskota arī tāme0


Producents Juris Millers.
Producents Juris Millers.
Foto: LETA

Pazīstamais pašmāju šovbiznesa producents Juris Millers savā sociālajā kontā Facebook ierakstījis sašutuma pilnu viedokli – par tikko izskanējušo un jau “skandalozo” slavu ieguvušo koncertu “Mīlestības vārdā 18+”, kas izskanēja valsts simtgades svētkos.

Juris Millers ceturtdienas vakarā savā Facebook kontā publicējis ziņu, kurā raksta, ka viņu esot sazvanījuši sabiedriskā medija žurnālisti, kuru rīcībā ir nonākusi koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” izmaksu tāme radošajam kolektīvam.

“Privātproducenti var stāvēt kautrīgi stūrī un pīpēt un apbrīnot to “radošumu”, ar kādu ir “apgūta” budžeta nauda šī neviennozīmīgā pasākuma rīkošanai, tostarp – cik milzīgi un tirgus situācijai neatbilstoši ir māksliniekiem un – it sevišķi tā veidotājiem maksātie honorāri. Ja žurnālistu nosauktie skaitļi tiešām izrādīsies patiesi, kā producents, kurš aktīvi šajā nozarē strādā jau gadu desmitiem, varu teikt – šī ir afēra ar mērķi izzagt nodokļu maksātāju naudu,” atklāj Juris.

Viņš arī piebilst, ka viņam nekas nebūtu pret šādu koncertu rīkošanu, ja šāds koncerts notiktu ar tirgus situācijai atbilstošām izmaksām vai pasākuma producenta piesaistītu sponsoru naudu. Taču šis konkrētais gadījums vēršot uzmanību uz ierēdniecības neprofesionalitāti, jo valsts finansēto pasākumu sarakstā, ko apstiprina Ministru Kabinets, viņš šo koncertu nav atradis.

Savukārt šodien, Juris Millers savā Facebook kontā publiskojis jau atklātu izmaksu tāmi par to, cik koncerts “Mīlestības vārdā.18+” izmaksājis.

Skarbus komentārus par notikušo izteikušas arī sabiedrībā atpazīstamas personības. Tā, piemēram, dziedātāja Olga Rajecka kādā no komentāriem raksta: “Būtu interesanti redzēt to tāmi? Drīz atkal ziedosim un dziedāsim labdarības koncertos visu decembri, vāksim naudu un mēģināsim palīdzēt veciem un slimiem, jo valstij ir citas prioritātes. Skumji.”

Savukārt Žaklīna Cinovska komentē: “Es vienreiz lasīju tādu tāmi. Smējos balsī. Precīzi neatceros, tos ģeniālos formulējumus, bet doma bija tāda: 1. Projekta izstrāde… (ar apakšpunktiem) 2. projekta pārvaldījums… 3. Scenārija izstrāde… 4 Projekta scenārija kvalifikācija. 5. Scenārija saskaņošana ar projekta plānu…6. Galējā projekta izstrāde.. 7. Projekta detaļu analīze… 8. Scenārija izvērtēšana atbilstoši projekta nosacījumiem 9. Scenārija apstrāde.. 10. Scenārija pielāgošana projekta izstrādei… 11.Projekta salīdzināšana ar scenārija nolikumu… 12. Projekta pielāgošana darbu uzsākšanai…utt.

Goda vārds! Es toreiz vienlaicīgi jutos aizskarta, jo tāpat kā Tu, Juris, zinu tāmes, un sajutos, ka mani uzskata par pilnīgu idioti, bet tai pat laikā tiešām šaubījos, kas sliktāk- tāmes pieņēmēju diagnozes vai korupcija ko tādu apstiprināt.”

Tāme atklāj, ka koncerta sagatavošanās fāzes nodrošināšana izmaksājusi 38 780.12 EUR, savukārt mākslinieku honorāram izmaksāti 18 049.00 EUR. Kas nozīmē, ka koncerta mākslinieciskās sagatavošanas un norises kopējās izmaksas sasniegušas 56 829,12 EUR. Savukārt par pilna apjoma koncerta producešanu SIA Ideju institūts saņēmis 150 172 EUR. No kā izriet, ka koncerta “Mīlestības vārdā. 18+” kopēās izmaksas bijušas 207 001 EUR, savukārt, ja summai pieskaita nodokļus, tad izmaksas bijušas apmēram 250 000 EUR. Ceturtdaļmiljons par 18 dziesmām.

Pats Millers par situāciju ir šokēts, un raksta:

“Vai kāds no aktīvajā apritē esošajiem profesionālajiem mūziķiem un producentiem spēj atcerēties, kad 18 dziesmu izpildīšanai ir rīkoti 19 (!) apmaksāti mēģinājumi?

Šāds laiks Latvijā tiek veltīts mūziklu un dažos gadījumos – profesionālo teātra iestudējumu sagatavošanai, bet ne šādam koncertam – tādiem pasākumiem parasti ir 3-5 mēģinājumi, par kuriem mākslinieki un mūziķi nesaņem papildus honorārus, varbūt atsevišķos gadījumos tiek segti transporta izdevumi.”

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
No šodienas Latvijā pieejams YouTube Music
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Megana Mārkla netīšām izpļāpājas, ka karaliskā dzīve viņai šķiet apgrūtinoša
22 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Renārs Zeltiņš pārvērtē savus spēkus – vēlas izaicināt, bet kaut kas noiet greizi
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
32 minūtes
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
2 stundas
LE
LETA
Laukos
Vasaras aveņu raža šogad padevusies laba, ar rudens avenēm – švakāk
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Petraviča nepatīkami pārsteigta par bāriņtiesu neieinteresētību atrast bērnam ģimeni
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
2 stundas