Princis Viljams ir viens no atpazīstamākajiem cilvēkiem uz šīs planētas un šodien viņš svin 36 gadu jubileju. Viljams ir prinča Čārlza un nelaiķes, princeses Diānas vecākais dēls, Anglijas karalienes Elizabetes II mazdēls. Viņš ir otrais rindā uz britu karaļa troni.

1. Bērnībā princis Viljams sapņoja kļūt par policistu. Kad viņam bija septiņi gadi, viņš to pateica savai mammai.

2. Viljams ārkārtīgi smagi pārdzīvoja savas mammas, princeses Diānas, traģisko nāvi. Viņš apmeklēja psihoterapeitu, lai tiktu pāri zaudējuma sāpēm.


3. Pusaudža vecumā princim ļoti patika viena no grupas “Spice Girls” dalībniecēm – Emma. Pēc tam viņa istabas durvis rotāja amerikāņu aktrises Pamelas Andersones plakāts, bet vēlāk – supermodeles Sindijas Kraufordes. Ar Sindiju viņš arī iepazinās – viņus iepazīstināja Viljama mamma – princese Diāna.

4. Ar savu sievu Keitu Midltoni viņš iepazinās universitātē. Ilgus gadus viņi bija tikai draugi.

5. Pirms Keitas bildināšanas, viņš veselas trīs nedēļas nēsāja līdzi saderināšanās gredzenu. Galu galā viņš tomēr saņēma drosmi un bildināja mīļoto meiteni ezera krastā.

The life of Prince William’s in glimpses…🎉🎊🇬🇧✨

A post shared by Duke & Duchess of Sussex 🇬🇧🇺🇸 (@harrymeghanroyalss) on

6. Naktī pirms savām kāzām princis Viljams bija gulējis vien nepilnu stundu. Un ne jau uztraukuma dēļ. Izrādās, ka no ielas, kas atrodas blakus pilij, visu nakti izskanēja britu sirsnīgie (un skaļie) apsveikumi. Galu galā, no rīta Viljams, kā viņš pats atzinies, krita panikā: viņš iedomājās, kas notiks, ja viņš ceremonijas laikā iemigs un nokritīs visu acu priekšā…

7. Bez dzimtās angļu valodas Viljams pārvalda vēl franču un īru valodas.

8. Prinča mīļākie deserti ir saldējums, banānu krēms un ķiršu torte, kāda bija arī viņa un Keitas kāzās.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem