Jau vairākkārt esam rakstījuši, ka Megana un Harijas ir sava pirmdzimtā gaidībās. Tā kā ir ļoti grūti izsekot līdzi visiem karaļnama jaunumiem, esam apkopojuši visus interesantos faktus, kas attiecas uz nākamo karaļnama titulēto bērniņu.

1. Mazulis gaidāms 2019. gada pavasarī

Foto: AFP/SCANPIX

Megana un Harijs paziņoja, ka ir bērna gaidībās šī gada 15. oktobrī. Šajā dienā Megana bija savā 12 grūtniecības nedēļā, ultrasonogrāfija apstiprināja, ka ar grūtniecību viss ir kārtībā un arī Megana jutās labi. Šobrīd ziņots, ka mazulis gaidāms ierodamies pasaulē aprīlī. Turklāt tas nozīmē, ka viņu bērns būs tikai gadu jaunāks par princi Luisu.

2. Izteikti minējumi par bērna vārdu

Foto: PC/SCANPIX

Kad kāds no karaliskajiem pāriem ir mazuļa gaidībās, ir kļuvis par tradīciju, ka Anglijas iedzīvotāji liek likmes uz to, kāds vārds tiks dots mazulim. Līdz šim brīdim tradicionāli bijuši tādi vārdi kā Alise, Artūrs, Filips, Viktorija un Diāna.

3. Pāra paziņojums varēja izjaukt princeses Eiženijas kāzas

Foto: AFP/SCANPIX

Izrādās, ka Megana un Harijs par pāra skaistajiem jauniem ģimenei pateikuši tieši princeses Eiženijas kāzu dienā. Tas, protams, ir mazliet dīvaini, ņemot vērā, ka viņi šo jaunumu varēja pavēstīt jebkurā citā dienā.

4. Bērns nebūs princis vai princese

Foto: RS/SCANPIX

Ja nu vienīgi karaliene Elizabete II pieļaus izņēmumu. 1917. gadā izdotais karaļnama noteikums paredz, ka bērns nevar būt pincis vai princese, ja ir tikai septītais rindā uz karaļa troni. Respektīvi, prinča Harija bērni būs pārāk tālu no karalienes Elizabetes II troņa, lai automātiski iegūtu karaliskās augstības titulu. Taču, karalienei ir pa spēkam šo lēmumu mainīt.

5. Karaliskā ģimene ir sajūsmināta par gaidāmo ģimenes pieaugumu

Karaliskā ģimene (no kreisās): karaliene Elizabete II, prinča Harija sieva Megana Mārkla, princis Harijs, princis Viljams un viņa sieva Keita Midltone. Foto: AP (LETA)

Keita Midltone un princis Viljams bija pirmie, kas izrādīja patiesu sajūsmu un ļoti priecājās par prinča Harija un Meganas Mārklas gaidāmo mazuli. Arī karaliene Elizabete II izrādījusi lielu prieku. Informēts, ka karalienes prieks saistāms ar mazdēla laimi, jo attiecībās ar Meganu, Harijs esot patiešām laimīgs. Arī Meganas māte izrādījusi lielu sajūsmu un prieku, jo drīzumā kļūs par vecmāmiņu.

6. Paziņojums par Meganas grūtniecību raisījis arī vairākus strīdus

Foto: RS/SCANPIX

Meganas grūtniecība tika paziņota 15. oktobrī, kas tiek atzīmēta kā starptautiskā grūtniecības un mazuļu zaudēšanas diena. Diena, kad tiek pieminēti spontāno abortu gadījumi un dzimuši mirušie bērniņi. Sociālajā vietnē Twitter cilvēki pauda sašutumu par to, ka karaliskās ģimenes pārstāvji paziņojumam izvēlējušies tieši šo dienu, kas patiesībā ir ārkārtīgi drūma.

7. Megana un Harijs nolēmuši bērnus audzināt ārpus karaļpils

Foto: AFP/SCANPIX

Saskaņā ar karaļnama sniegto informāciju, Megana un Harijs neplāno dzīvot un audzināt savus bērnus Londonā, karaliskajā pilī. Tā vietā viņi izvēlējušies dzīvot lauku mājā Kotsvoldā. Šis lēmums izraisījis sašutumu kā sabiedrībā, tā karaliskās ģimenes locekļu vidū. Kotsvolda atrodas apmēram 2 stundu braucienā no Londonas. Avots ziņojis, ka Megana un Harijs esot uztraukti par domu, ka viņu bērniem nāktos dzīvot saskaņā ar karaļnama noteikumu. Tā vietā viņi vēlas, lai bērni apgūtu reālās dzīves vērtības un neviens viņus netraucētu.

8. Klīst baumas, ka gaidāmais mazulis ir meitene

Foto: PC/SCANPIX

Bez racionāla iemesla, cilvēki visā pasaulē runā, ka Megana ir meitiņas gaidībās. Karaliskās tūres laikā kāds ir skaļi izteicies, ka viņš cer, ka Megana gaida dēlu, uz ko princis Harijs atbildēja: “Visi prognozē, ka tā būs meita.” Protams, nav pierādāms, vai tā ir taisnība, taču sabiedrība par to runā. Tāpat karaliskās tūres laikā Harijs izteicies, ka viņš ļoti cer, ka gaidāmais mazulis ir meitene.