Kokteilis
Apbrīno

Princis Harijs pārkāpis mammai doto solījumu – notikušais būtu ļoti sāpinājis princesi Diānu0

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Medijos jau tika ziņots, ka pēc dokumentālās filmas iznākšanas, kurā princis Harijs un Megana Mārkla stāsta par savām ne pārāk labajām attiecībām ar citiem britu karaliskās ģimenes locekļiem, attieksme pret viņiem krasi mainījās – ļoti vīlušies, izdzirdot šos vārdus bija kā prinča Harija vecākais brālis, princis Viljams, tā arī Lielbritānijas karaliene, Harija vecmāmiņa, Elizabete II.

Šobrīd šī tēma ir viskarstākā visā Lielbritānijā un par to runā kā lielāki, tā mazāki mediji un, protams, arī paši briti. Taču karaliskās ģimenes eksperti norāda, ka ar savu atzīšanos princis Harijs visvairāk būtu sarūgtinājis savu mīļoto mammu – lēdiju Diānu. Princese Diāna abus dēlus audzināja tā, lai, neskatoties ne uz ko, viņi viens otru atbalstītu un vienmēr būtu viens otram blakus. Princese Diāna lūdza dēliem to viņai apsolīt, ka viņi šo solījumu ievēros visas savas dzīves laikā.

“Traģiski, ka prinča Harija attālināšanās no brāļa ir notikusi tikai 18 mēnešus pēc tam, kad viņš apprecējās ar amerikānieti,” – teicis kāds Kensingtonas pils darbinieks.

Patiesībā šī visnotaļ sākotnēji šķietami “nevainīgā” konflikta sekas var būt ļoti postošas. Monarhija šobrīd tiek asi kritizēta visā pasaulē. “Ir ļoti dīvaini, ka cilvēks, kas nāk no tādas senas karaliskās ģimenes ir spējīgs publiski, kameras priekšā šādi izteikties par jautājumiem, kas skar viņa paša ģimeni. Karaliskā ģimene tiešām veltī daudz pūles, lai šī plaisa, kas izveidojusies starp Saseksas hercogiem un citiem karaliskās ģimenes locekļiem, samazinātos.”

Karaliene Elizabete II un princis Čārlzs cerēja, ka pēc tam, kad princis Harijs kļūs par tēvu, viņš pārvarēs domstarpības ar savu brāli, princi Viljamu un viņi satuvināsies. Princese Diāna šādu notikumu gaitu pavisam noteikti nebūtu varējusi iedomāties.

Princis Viljams ar brāli princi Hariju un mammu – princesi Diānu 1991.gadā.
Foto: SCANPIX/ LETA

Neilgi pirms savas traģiskās nāves princese Diāna runāja ar princi Viljamu par to, kādu sievieti viņš varētu apprecēt. Viņa sacīja: “Pats galvenais, lai viņa tev būtu arī labs draugs. Ja jūsu starpā valdīs draudzība, jūs varēsiet pārvarēt arī daudzas citas attiecību problēmas.” Un, patiešām, pirms princis Viljams bildināja Keitu, viņi bija gan draugi, gan pāris 8 gadu garumā.

Savukārt princis Harijs iepazinās ar Meganu 2016.gadā. Un jau pēc dažiem mēnešiem viņš nolēma šo sievieti apprecēt, kura bija nesen kā šķīrusies. Ir diezgan saprotama pārējās ģimenes attieksme pret šo prinča Harija negaidīto vēlmi. Taču princis Harijs nebija gatavs nekādām diskusijām – ne ar vecāko brāli Viljamu, ne vectētiņu, princi Filipu, ne pat vecmāmiņu, karalieni Elizabeti II. Turklāt, izskatās, ka viņš šīs ģimenes rūpes ir pārvērtīs par naidpilnām emocijām.

Tajā pat laikā Kensingtonas ģimenes darbinieks pauda pārliecību, ka princis Viljams šobrīd neizdarīs nekādus pārsteidzīgus secinājumus pēc brāļa sarunātā dokumentālajā filmā. “Viņš pret šiem jautājumiem izturas racionāli un nerīkosies pārsteidzīgi. Viņš neļaus no tā visa izspēlēt psiholoģisku drāmu, kā to dara princis Harijs.”

Tuvs ģimenes draugs pastāstījis, ka princis Viljams vienmēr pieskatīja savu jaunāko brāli Hariju skolā. Lai arī, cik reižu Harijs nebija “savārījis ziepes”, tieši Viljams bija tas, kurš vienmēr bija viņam blakus.

Tāpat šis ģimenes draugs atklāja, ka princis Čārlzs un Kamilla piedāvāja Meganai Mārklai un princim Harijam palīdzību tajā brīdī, kad viņus sāka “medīt” britu prese, taču viņi no tās atteicās. “Tas ir šokējoši! Vai tad nu Kamilla būtu tā, kas nesaprastu, ko nozīmē skandāli presē – it īpaši pēc tam, kad princis Čārlzs izšķīrās no lēdijas Diānas un sāka satikties ar viņu. Neviens nav izturējis vairāk kritikas karaliskajā namā kā viņa! Taču viņa nav sabojājusi savu priekšstatu par sevi – ne presē, ne publikas acīs. Viņa apbrīno, mīl savu vīru, princi Čārlzu un neiesaistās skandālos,” – draugs sacījis izdevumam “Daily Mail”.

Tāpat zināms, ka Lielbritānijas karaliene Elizabete II ļoti pārdzīvo notikušo – it īpaši to faktu, kā par savu brāli ir izteicies princis Harijs. Viņa saprot, ka tā ir situācija, kas apaugs ar minējumiem un baumām. Karaliene ir norūpējusies, ka šie Harija izteikumi var patiešām ļoti nopietni sabojāt attiecības ar brāli arī realitātē.

Saistītie raksti

Megana Mārkla dokumentālajā filmā ar asarām acīs paziņoja, ka dzīve karaliskajā ģimenē esot izrādījusies ļoti grūta, turklāt neviens neesot pat painteresējies, kā viņa patiesībā jūtas. Princis Harijs, protams, atbalstīja savu sievu. Viņš sacīja, ka viņam ir problēmas attiecībās ar vecāko brāli, princi Viljamu un viņa sievu Keitu Midltoni, kā arī akcentēja to, ka viņi iet “dažādus ceļus”.

No kreisās: Megana Mārkla un princis Harijs, princis Viljams un Keita Midltone.
Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

LA.LV Aptauja

Kāds ir tavs viedoklis - vai princis Harijs un Megana Mārkla ir rīkojušies saprātīgi ar savu atzīšanos dokumentālajā filmā?

  • Noteikti nē - viņi abi ir karaliskās ģimenes locekļi un viņiem ir jāuzņemas atbildība par saviem vārdiem
  • Nesmuki rīkojušies - tā nevajadzētu runāt par savu ģimeni pat, ja tu neesi karaliskās ģimenes loceklis
  • Man nav saprotama viņu rīcība
  • Uzskatu, ka rīkojās pareizi
  • Nav viedokļa

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kā sabiedrībā atpazīstami cilvēki nosvinēja Latvijas dzimšanas dienu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
1 stunda
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
40 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda