Princim Čārlzam, kurš ir pirmais rindā uz Lielbritānijas troni, šodien aprit 70 gadi, bet viņš neplāno ne rīkot, ne piedalīties kādās publiskās svinībās.

92 gadus vecā karaliene Elizabetes II jau ir nodevusi daļu savu pienākumu princim Čārlzam, taču viņa joprojām ir Apvienotās Karalistes valdniece.

Avoti karaļnamā ziņoja, ka trešdiena Čārlzam būs “normāla darbadiena”, taču, domājams, ka viņa dzimšanas diena šodien tiks atzīmēta ģimenes lokā.

Par godu savai dzimšanas dienai, princis Čārlzs karaliskās ģimenes oficiālajā Twitter kontā ir publiskojis divas aizkustinošas ģimenes fotogrāfijas.

Foto: RS/SCANPIX

Fotogrāfijā Princam Čārlzam pievienojusies viņa sieva Kamilla, viņa dēli – princis Harijs un princis Viljams ar savām sievām – Meganu Mārklu un Keitu Midloni, kā arī viņa trīs mazbērni: princis Luiss, princese Šarlote un princis Džordžs. Princis Džordžs fotogrāfijā izskatās īpaši burvīgi, sēžot savam vectētiņam Čārlzam klēpī un smaidot.

Foto: RS/SCANPIX

Čārlzs jau ir piedalījies vairākos oficiālos pasākumos par godu viņa apaļajai jubilejai, tostarp vasaras dārza svētkos Bekingemas pilī.

Pagājušajā nedēļā intervijā BBC Čārlzs solīja pieklusināt savus izteikumus par vides un citiem jautājumiem, ja viņš tronī nomainīs savu māti. Čārlzs sacīja, ka līdz šim mēģinājis būt “bezpartejisks politiķis” un akceptēs “konstitucionālos parametrus”, kas attiecas uz monarhiju.

Princis tāpat uzsvēra, ka situācija pēc kāpšanas tronī būs pilnīgi citādāka nekā viņa pašreizējā pozīcija, un viņš noraidīja bažas, ka viņš varētu turpināt rīkoties tieši tāpat, kā līdz šim.

Monarhi Lielbritānijā saskaņā ar tradīciju ieņem politiski neitrālu vietu un ļoti reti nāk klajā ar paziņojumiem, kurus varētu saistīt ar aktuālās politikas jautājumiem.

Čārlzs ir pirmais rindā uz troni, pēc tam seko viņa dēls princis Viljams un viņa bērni Džordžs, Šarlote un Luiss.

Foto: