Kokteilis
Apbrīno

“Princesei Diānai bija ļoti bail… viņa visu ceļu turēja manu roku”: satriecošās atmiņās dalījies ātrās palīdzības ārsts0


Princese Diāna, princis Čārlzs 1990.gadā.
Princese Diāna, princis Čārlzs 1990.gadā.
Foto: EPA/ SCANPIX/ LETA

Vakardien, 31.augustā apritēja 22 gadi kopš traģiskā autoavārijā Parīzē bojā gāja prinču Viljama un Harija mamma – princese Diāna.

Katru gadu šajā dienā 37 gadus vecais princis Viljams un 34 gadus vecais princis Harijs šīs dienas rītu aizvada kopā. Viņi lūdz atstāt viņus uz mirkli vienus, lai tādā veidā godinātu savas mammas piemiņu.

Tieši tāds pats rīts aizritēja vakardien. Vēlāk viņiem pievienojās Keita Midltone un Megana Mārkla. Hercogienes atbalstīja savus vīrus šajā nebūt ne viņiem vieglajā dienā. Šogad šajā mirklī kopā ar viņiem pirmo reizi bija arī ceturtais princeses Diānas mazbērns – četrus mēnešus vecais Ārčijs.

Atceroties lēdiju Diānu, kā viņu sauca viņas dzimtajā Lielbritānijā, Megana atzinusies, ka bērnībā raudājusi, skatoties dokumentālo hroniku par princeses bērēm. Šajā ierakstā arī bijis redzams kā Viljams un Harijs sekoja mātes zārka gājienam kopā ar tēti, princi Čārlzu. Harijam toreiz bija 12 gadu.

Meganas draugi teikuši, ka viņa vienmēr dievinājusi princesi Diānu un vienmēr vēlējusies viņai līdzināties. “Meganu tik ļoti ietekmēja princeses Diānas dzīvesstāsts, ka nākošajā dienā pēc viņas bērēm, viņa organizēja mantu un rotaļlietu vākšanu, lai tās uzdāvinātu nabadzīgajām ģimenēm rajonā, kurā viņa dzīvoja,” – stāsta Meganas paziņa izdevumam “The Mirror”.

Princeses Diānas bēres 1997.gadā.
Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA

Savās atmiņās par traģēdiju vakardien dalījies arī ātrās palīdzības ārsts, Havjērs Gurmelons, kura ekipāža pirmā ieradās uz avārijas vietu. Viņš atcerējās, ka tad, kad glābējiem izdevies atvērt mašīnu, Diāna esot bijusi vēl dzīva. Viņa bija pie samaņas un varējusi pat atbildēt uz dažiem glābēju jautājumiem. Havjērs viņai uzlicis skābekļa masku un palīdzējis tikt ārā no sadragātās mašīnas. Kamēr viņi braukuši uz slimnīcu ātrās palīdzības mašīnā, princese Diāna turējusi viņa roku ļoti cieši, jo viņai bija tik ļoti bail…

“Kad mēs atvērām automašīnu, viņa paskatījās un mani un jautāja, kas noticis. Viņa bija nedaudz apjukusi, taču tobrīd man šķita, ka viss būs labi. Tikai vēlāk mēs uzzinājām, ka viņai bija neatgriezeniskas iekšējo orgānu traumas.

Vēlāk mūsu ekipāžai paziņoja, ka slimnīcā viņa ir mirusi, kad apstājās viņas sirds. Es biju satriekts. Pa īstam satriekts.

Jebkurš ārsts katru pacientu uzskata par savu atbildību, ja ir iespēja izglābt cilvēka dzīvību, tas ir augstākais sasniegums, ko mēs spējam. Neviens ārsts nevēlas kļūst par pacienta nāves liecinieku,” – teica Gurmelons.

Viņš arī atklāja, ka ne uzreiz atpazina skaisto princesi Diānu. “Kad mēs atbraucām, vēl nebija informācijas par to, kas atrodas sadragātajā automašīnā. Mēs vienkārši darījām savu darbu. Tikai tad, kad mēs jau bijām princesi iecēluši ātrās palīdzības mašīnā, viens no mediķiem man pateica, ka tā ir princese Diāna,” – viņš atceras.

Ar savu pirmo reakciju atmiņās dalījusies arī Lielbritānijas karalienes Elizabetes II biogrāfe Ingrīda Stjuarde. Tolaik Elizabete atradusies kopā ar princi Čārlzu Balmoralas pilī Skotijā, kas ir karalienes rezidence. Viņu pamodināja zvans nakts vidū ar ziņu, ka princese Diāna ir gājusi bojā. Kā atceras Ingrīda, Elizabete esot jautājusi, kas kļuva par traģēdijas iemeslu. Karaliene tāpat esot interesējusies, vai šī avārija ir varējusi būt “sarīkota”.

Saistītie raksti

Princese Diāna un princis Čārlzs izšķīrās 1995.gadā. Daudzi ģimenes draugi un radi apgalvo, ka Diāna pārstāja mīlēt Čārlzu uzreiz pēc jaunākā dēla, prinča Harija nākšanas pasaulē. Karaliskās ģimenes biogrāfi uzstāj, ka Diānas un Čārlza laulība jau kopš sākta gala bija lemta neveiksmei. Pēc viņu vārdiem, princis Čārlzs vienmēr bija sapņojis apprecēties ar Kamillu, kura šobrīd arī ir viņa sieva. Čārlzam un Kamillai bija romantiskas attiecības jau pirms Čārlzs apprecējās ar Diānu.

Princese Diāna un princis Čārlzs ar dēliem 1989.gadā.
Foto: PA IMAGES/ SCANPIX/ LETA

LA.lv
BM
Barba Meija
Kokteilis
Kāds ir tavs dzīves mērķis saskaņā ar zodiaka zīmi?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kristīne Virsnīte atklāj, ka jau 10 gadus nelieto alkoholu, bet cīnās ar cukura atkarību
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Latvijā radīts zīmols debitē Londonas bērnu modes nedēļā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
4 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
3 stundas