Kokteilis
Baudi

Populāri aktieri zelta mūziklos0

Publicitātes foto

No 29. septembra Rēzeknē, Cēsīs un Liepājā pie skatītājiem atgriežas krāšņais pasaules skaistāko mūziklu melodiju koncerts “Sounds of the Music”, kas uz vienas skatuves pulcē pazīstamus dziedošos aktierus no četriem lielākajiem Latvijas teātriem. Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra pavadījumā un diriģenta Pētera Plūmes vadībā arī šoreiz izskanēs mūzika no pasaulslaveniem mūzikliem.

Koncertprogrammā, kas pērn nogalē jau izskanēja vairākās Latvijas pilsētās, Valmieras teātri pārstāv aktieri Ieva Puķe un Ģirts Rāviņš, Dailes teātri – Ērika Eglija un Gints Andžāns, Liepājas teātri – Edgars Pujāts un Inese Kučinska, bet Nacionālo teātri – aktieri Līga Zeļģe un Uldis Siliņš.

“Dziedot fragmentus no mūzikliem, izjūtu lielu uztraukumu, jo daru to reti, taču vienlaikus priecājos par skaisto, iedvesmojošo mūziku, un atgriežos studiju laikā, kad kopā ar mūsu lielisko vokālo pedagoģi Anitu Garanču, kura nu jau diemžēl devusies mūžībā, strādājām pie populāru mūziklu partitūrām,” teic Valmieras teātra aktrise Ieva Puķe.

Liepājas teātra aktieris Edgars Pujāts atzīst, ka mūzikli viņam nav nekas svešs, jo viņa debija uz Liepājas teātra skatuves savulaik notikusi tieši mūziklā “The Fantastic”. “Tāpēc klasiskie mūzikli man ir tuvi un pazīstami,” saka Edgars.

Arī Dailes teātra aktieris Gints Andžāns atzīst, ka koncertus gaida ar nepacietību, jo uzskata, ka aktierim ir liels pagodinājums uzstāties simfoniskā orķestra pavadībā. “Taču vislielākais izaicinājums būs dziedāt dziesmas no pazīstamiem mūzikliem, kuras savulaik izpildījuši izcili mākslinieki, un izdarīt to ne sliktāk. Vislielāko gandarījumu dod tas, ka cilvēki vēlas dzirdēt šo mūziku, kas ļauj tai dzīvot arī pēc šo izrāžu beigām,” tā aktieris.

Diriģents un programmas veidotājs Pēteris Plūme atklāj, ka impulss koncertam smelts jau Mediņa skolas orķestra sadarbībā ar grupu “Astro’n’out”, kad tapa Mātes dienai veltīta koncertprogramma, tādēļ JMRMV orķestra jaunieši jauno programmu uzņēmuši ar entuziasmu.

Koncertprogrammā, kas nosaukumu aizguvusi no slavenā kino mūzikla “Sounds of the Music” (“Mūzikas skaņas”), iekļauta pasaules mūziklu žanra klasika: popūrijs no Leonarda Bernstaina “Vestsaidas stāsta”, skaistākās melodijas no Loida Vēbera mūzikliem “Operas spoks” un “Kaķi”, arī Šēnberga mūzikla “Nožēlojamie”, skan melodijas no “Mamma Mia”, “Cabaret” (“Kabarē”) un “La La Land”. Slaveno mūziklu melodijas koncertos aktieru izpildījumā izskan gan solo numuros, gan duetos, gan arī plašākos sastāvos.

Kad un kur?

  • 29. septembrī plkst. 18.00 Rēzekne, Latgales vēstniecība “Gors”;
  • 30. septembrī plkst. 18.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”;
  • 30. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”.
  • Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.
  • Cena: EUR 12 – 20.
LA.lv