Kokteilis
Baudi

Uz lielajiem ekrāniem filma par spēlēm ar varu0

Publicitātes foto

Ar astoņām “Oskara” nomi­nācijām kā papildu grūdiens publicitātes kampaņai startē Ādama Makeja politiskā biogrāfija “Vara”, kuras centrā ir ASV politiķis Diks Čeinijs. Viņu spoži portretējis Kristiāns Beils.Politisko filmu žanrā ne vienmēr pats svarīgākais ir tās galvenais varonis, jo vēstījums bieži vien kļūst simbolisks, un tā ir arī ar Ādama Makeja filmu, kas latviski ieguvusi nosaukumu “Vara” un atklāj ASV politiķa Dika Čeinija stāstu. No Jeila universitātes izmestais un savu skolas laika sirdspuķīti apprecējušais Čeinijs labu laiku bija, iespējams, viens no ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē, bet tas, kā viņš šo statusu ieguva, “Varas” autoru acīs ir viņa sievas Linnas nopelns, savas karjeras ambīcijas izspēlējot caur vīra karjeru, jo sieviete nekad nespētu kandidēt uz šādām pozīcijām.

Taču ne jau par dzimuma atšķirībām un prioritātēm ir šī filma, bet par spēlēm ar varu, līdzi nesot visu, ko vien var iedomāties. Turklāt, pateicoties montāžas atraktivitātei, kas savieno šķietami neiespējamo, televīzijas ziņas iespraucas ciniskos dialogos, smiekli pārtrauc neizdevušos plānus un ģimenes labklājības klimats tiek upurēts politiskās karjeras vārdā. Čeinijs, kurš piekrita pievienoties Džordža V. Buša komandai, stāvēja blakus lielās politikas virtuvei, kad mainījās pasaules seja, kurā savas pēdas atstājusi gan korupcija, gan apzinātas manipulācijas ar cilvēka dabu, gan terorisms.

Kristiāns Beils – šoreiz lomai viņš pieņēmies svarā par 20 kilogramiem un ne jau, protams, tāpēc saņēma “Zelta globusu” un nominēts “Oskaram” – izdzīvo Dika Čeinija mūžu tik daudzu gadu garumā, un viņa lielākais palīgs ir Eimijas Ādamsas Vikija, kura, par savu sociālo līdzinieci izvēlējusies lēdiju Makbetu, patiesībā ir visu marionešu raustītāja. Cilvēcīgo kaislību ziņā viņa ir krietni pārāka par Stīva Karela atveidoto Donaldu Ramsfeldu, kura cinisms un melnie joki iemācīja Čeiniju izdzīvot Vašingtonas koridoros. Visneizteiksmīgākais no varoņiem – Bušs jaunākais – uzticēts Semam Rokvelam, kurš arī šogad nominēts “Oskaram (pērn viņš saņēma “Oskaru” par lomu drāmā “Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā”), un tā ir tikai viena no astoņām nominācijām Amerikas Kinoakadēmijas balvai (“Vara” nominēta arī kā labākā filma, par režiju, oriģinālscenāriju, K. Beila sniegumu u.c.), ko izpelnījies šis Amerikas portrets, kurā kinematogrāfiskās kvalitātes iet rokrokā ar skarbu vēstījumu.

“Vara”/”Vice”

  • ASV, 2018
  • Režisors: Ādams Makejs
  • Lomās: Kristiāns Beils, Eimija Ādamsa, Stīvs Karels, Sems Rokvels, Alisone Pila, Džese Plemonss, Tailers Perijs, Edijs Marsans, Alfrēds Molina, Naomi Votsa
  • No 15. februāra kinoteātros

Filmas treileris

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas