Balstoties uz nesen veikta pētījuma iegūtajiem datiem, plikpaurība ir daudz labāka par trausliem matiem – un tai ir arī daudz citu plusu.

Alberts E. Mans veica trīs pētījumus, kas noveda pie secinājumiem, ka lielākajai daļai cilvēku plikpauraini cilvēki šķiet veiksmīgāki.

Pētījums iekļāva 59 dalībniekus, kuriem tika rādītas vīriešu fotogrāfijas – pirmajās bija attēloti vīrieši, kuriem uz galvas ir mati un otrajās – tie paši vīrieši, tikai viņiem mati bija digitāli “noņemti”.

Pētījuma rezultāti norādīja, ka cilvēki plikpaurainus vīriešus uztvēra kā spēcīgākus un dominējošākus.

Pētījuma rezultāti norādīja, ka cilvēki plikpaurainus vīriešus uztvēra kā spēcīgākus un dominējošākus.

Alberts E. Mans, komentējot savu pētījumu, saka: “Pirmajā pētījumā vīrieši ar skūtām galvām tika vērtēti kā dominējošāki nekā tie vīrieši, kuriem uz galvas bija mati. Otrajā pētījumā, kur vīriešiem digitāli tika noņemti mati, viņi tika raksturoti kā dominējošāki, garāki un spēcīgāki.

Trešais pētījums paplašina šos rezultātus – tajā tika demonstrēts, kā vīrieši, kuriem sāk izkrist mati, var atgūt pašapziņu un uzlabot pašsajūtu, noskujot visus matus.”

Lasi vēl: Īpaši dīvaini veidi, kā tiek pielietoti cilvēku mati – #4 vienkārši KO?!

Alberts E. Mans skaidro, ka dominējošajai uztverei ir tieša saistība ar to, ka šādi vīrieši apkārtējiem šķiet arī daudz veiksmīgāki.

Tomēr atceries, ka pliki matu laukumi un pliks pakausis neietilpst šajā kategorijā – šādi mati liek izskatīties nepievilcīgākam un vājākam.

Avots: elitereaders.com

dieviete2