Kokteilis
Dzīvo

Pirms izvēlies autoskolu, ieteicams rast atbildes uz dažiem jautājumiem0

Publicitātes foto

Autoskolas izvēle gan nav tas pats, kas nopirkt jaunu šampūnu vai izvēlēties krāsu manikīram. Sekas šim lēmumam ir gan tālejošākas, gan dārgākas, tāpēc ir labāk nekļūdīties ar izvēli.

Kā zināt, kur autoskola būs piemērota tieši jums? Lai to noskaidrotu, jums noderēs šie jautājumi, kuri ir pietiekami svarīgi, lai atbildes uz tiem atrastu vēl pirms lēmuma pieņemšanas, autoskolas līguma parakstīšanas un maksājumu veikšanas.

Kāda ir autoskolas kvalitāte?

Jo labāka autoskola, jo labāki būs arī jūsu sasniegtie rezultāti — apgūtās zināšanas, īsāks laiks līdz brīdim, kad vadītāja apliecība jau rokā, sekmīgāk nokārtoti CSDD eksāmeni. Bet kā zināt, kura autoskola ir labāka?

Noderīgu un objektīvu informāciju, kas ļauj izvērtēt autoskolas kvalitātes līmeni, var uzzināt, iepazīstoties ar CSDD mājaslapā ievietoto statistiku par kursantu eksāmenu rezultātiem, kā arī statistiku par braukšanas instruktoru darbu. Tā būs ļoti noderīga informācija, lai saprastu, kuru autoskolu virzienā skatīties.

Vai pieejams tev ērts apmācību laiks?

Reti kuram būs tā, ka visa ikdiena griežas vien ap autoskolu. Tādu greznību varbūt var atļauties kāds jaunietis. Pārsvarā visiem autoskolu apmeklētājiem ir saspringts dienas grafiks — darbs, ģimene, bērni, pienākumi, hobiji utt. Ir jāspēj saplānot savu laiku tā, lai varētu arī apmeklēt autoskolu. Kādam ērtākas būs brīvdienas, citam patiks darba dienu vakari, cits tieši gribēs apmeklēt autoskolu pa dienu.

Jums jāsaprot, kurš laiks jums ir visērtākais, saskaņojot to ar savu dzīvesveidu. Jāpārliecinās, ka noskatītā autoskola piedāvā apmācību grupas arī jums ērtā laikā, jo kavējumi netiks piedoti. Ja nodarbības kavē, tās vienalga nāksies atstrādāt, noklausoties iekavēto moduli kopā ar citu grupu.

Kur atrodas autoskola, vai tas tev ir ērti?

Laiks ir dārgs ikvienam. Tāpēc loģiskākā izvēle ir kāda laba autoskola tajā apkaimē, kur dzīvojat vai strādājat, jo tad nokļūšana uz nodarbībām neaizņems daudz laika. Ja ieinteresē kāda autoskola, tad jāuzzina, kur atrodas visas filiāles. Varbūt kāda no tām ir ļoti izdevīgā vietā. Piemēram, autoskola Credo Autoprieks nodrošina apmācību astoņās filiālēs Rīgā un vēl arī vairākās citās Latvijas pilsētās.

Kāds ir autoskolas publiskais tēls, atsauksmes?

Daudzu autoskolu nosaukumi jums ar kaut ko asociēsies. Cits ar pozitīvu, cits ar negatīvu noskaņu. Tas ir tēls, ko šie pakalpojumu sniedzēji par sevi radījuši publiskajā vidē. Būs arī tādi autoskolu nosaukumi, par kuriem vispār dzirdēsiet pirmo reizi. Loģiski, ka uzticamāka un profesionālāka būs tā autoskola, kurai ir labs publiskais tēls, par kuru dzirdamas pozitīvas atsauksmes no bijušajiem un esošajiem klientiem. Mūsdienās to visu ātri var noskaidrot interneta vidē.

Publicitātes foto

Kādi ir autoskolas līguma nosacījumi?

Lai vēlāk nenāktos saskarties ar nepatīkamām situācijām un domāt, kā gan es to varēju palaist garām, ir svarīgi laikus uzzināt, kādi ir autoskolas piedāvātie sadarbības nosacījumi. Jūs droši varat neparakstīt līgumu uzreiz, bet paņemt to uz mājām un izlasīt, lai būtu lietas kursā gan par maksājumu kārtību, gan to, kā tiek risināti strīdi, kādi ir autoskolas un jūsu kā klienta pienākumi un tiesības. Visticamāk, ka nekādu lielu pārsteigumu līguma tekstā nebūs, tomēr tas dos pārliecību, ka zināt, par ko jūs parakstāties un maksājat.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kas ātrāks – lidmašīna “Sukhoi Su-31” vai BMW M klases auto?
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Skaistākās operu ārijas par mīlestību festivālā “Summertime” Jūrmalā
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Jānis Stībelis laiž klajā jaunu singlu un aicina uz jubilejas koncertu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Paaudžu maiņa “Skonto” grupā? Uzņēmumu vadību pārņem Rihards Rāvis
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Latgales mežos izvērš divas sēņotāju glābšanas operācijas
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Uz Latviju brauks jaunais Lietuvas prezidents Gitans Nausēda
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tiešraides ieraksts: Latvijā tiek palaists pirmais 5G internets LMT tīklā
2 stundas