Kokteilis
Apbrīno

Pieminot Mārtiņu Ķibildu: “Darīt to, kas pašam ārkārtīgi patīk!”0


Mārtiņš Ķibilds
Mārtiņš Ķibilds
Publicitātes foto

Vakardien jau ziņojām, ka negaidīti no šīs pasaules atvadījies televīzijas raidījumu veidotājs un vadītājs Mārtiņš Ķibilds (1973-2019). Šo informāciju publicēja “Vides filmu studijas” (VFS Films) ieraksts sociālajā medijā “Facebook”. “Mūsu viena no dedzīgākajām liesmām ir pārdegusi un izdegusi,” teikts publikācijā. Tika lūgts arī cienīt Ķibilda piederīgo privātumu, uzsverot, ka ģimene plašākus komentārus par notikušo patlaban nesniegs.

2018.gada janvārī Mārtiņš sniedza interviju. Šāda bija pēdējā saruna ar spožu un talantīgu cilvēku.

Žurnālists Mārtiņš Ķibilds popularitāti ieguva kā TV3 raidījuma “Gribi kļūt miljonārs?” vadītājs, un no tās joprojām netiek vaļā, kaut nu jau kādu laiku apvieno abas savas aizraušanās – žurnālista darbu un vaļasprieku arhitektūru, vadot raidījumu “Adreses” LTV1, kam nākamruden sāksies ceturtā sezona. Savukārt no 18. janvāra ik nedēļu viņš būs redzams jaunā, vērienīgā LTV1 raidījumā “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi”, kas stāstīs par Latvijas simts gadu vēstures ievērojamākiem notikumiem.

Pirmajos Ziemassvētkos tavā “Facebook” profilā paradījās ieraksts par klusumu, kas drīz pāraugs spridzeklīgā vētrā, iespējams, LTV1 raidījumā “Adreses”. Par kādām intriģējošām vietām jaunajā gadā uzzinās skatītāji?

Redzi, tu apstiprināji jau zināmo, ka cilvēki sociālos tīklus lasa pa diagonāli, tāpēc tur labāk izteikties skaidri un īsi. Tas aizplīvurotais ieraksts nebija par “Adresēm”, bet gan par “Atslēgām” – pavisam citu, jaunu TV projektu, arī manu autorraidījumu, kas sāksies 18. janvārī un būs LTV1 ēterā līdz pat decembrim. Ik nedēļu – pa sērijai. Vēl nebijis stāstu krājums par Latvijas simts gadu vēstures nozīmīgākajiem notikumiem. Tā pilns nosaukums ir – “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi”. Bet “Adreses” nekur nepazudīs. 2018. gada septembrī arī tās atgriezīsies LTV1 un manos soctīklos.

Pēc izglītības tu neesi arhitekts, bet raidījumā “Adreses” ne mirkli nerodas šaubas par tavām zināšanām arhitektūrā, jo tas ir tavs hobijs numur viens. Cik viegli vai grūti nācās izlemt, par ko kļūt? Kādi bija argumenti par labu žurnālistikai?

No arhitektūras studijām es nobijos, jo man riebās visi eksaktie priekšmeti. Bet arī žurnālistikā man nav grāda, jo esmu studējis jurisprudenci. Jau skolā pār mani nāca atklāsme – ja dienās gribēšu strādāt par žurnālistu, varēšu to darīt arī ar jurista izglītību, bet strādāt par juristu ar žurnālista izglītību gan nevarēšu.

Kā tu izvēlies “Adrešu” viesus, un ar kuru no viņiem izdevusies visnepiespiestākā klaiņošana pa adresēm?

Galvenais – lai man pašam ar viņiem būtu interesanti un lai viņiem ar mani būtu interesanti. Tad patiks arī skatītājiem. Nevienu īpaši gan negribu izcelt, viņi visi taču ir mani viesi.

Noteikti tev sen apnicis, ka joprojām tiec saistīts ar TV3 raidījumu “Gribi būt miljonārs?”, kaut pagājuši jau desmit gadi. Tomēr nenoliegsi, šis raidījums tevi padarīja slavenu. Ko tu savā radošajā dzīvē vēl gribētu sasniegt, lai “miljonāra” tēls nozustu pavisam?

Es negribu, lai tas nozūd pavisam, gribu, lai tas nepaliek vienīgais tēls. “Miljonārs” bija brīnišķīgs, aizraujošs izklaides produkts. Tagad ar “Adresēm” un “Atslēgām” man ir jauna iespēja aizraut cilvēkus – ar to, kas aizrauj mani pašu.

“Miljonārs” bija brīnišķīgs, aizraujošs izklaides produkts. Tagad ar “Adresēm” un “Atslēgām” man ir jauna iespēja aizraut cilvēkus – ar to, kas aizrauj mani pašu.

Tu esi saldenieks. Vai bieži sanāk apciemot dzimto pusi?

Biežāk gan caurbraucot. Bet viena reize bija īpaša. Tieši Saldū es filmēju savu “Adrešu” pašu pirmo sēriju par Saldus Mūzikas un mākslas skolu – vienu no izcilākajām skolas ēkām Latvijā. Esmu lepns, ka tā ir manā laimīgās bērnības zemē Saldū.

Kā klājas taviem trim dēliem? Ko tu viņiem māci vai jau esi iemācījis?

Vecākajiem mācu to, uz ko nebiju gana gudrs pats – nenovērtēt par zemu labas izglītības nozīmi. Jaunākajam mācu burtus, braukt ar riteni un čurāt uz lielā poda. Visiem trim mācu būt vienkārši sakarīgiem, labiem cilvēkiem.

Ja tev dzīvē būtu iespēja sākt visu no jauna, ko tu mainītu?

Kāda jēga pusceļā tērēt laiku nereālai teoretizēšanai par bijušo? Šis ir īstais laiks, lai koncentrētos uz atlikušo.

Saistītie raksti

Katru jauno gadu cilvēki sāk ar labiem nodomiem un solījumiem sev kaut ko sasniegt. Kādi ir tavi radošie plāni, sākot Latvijas simtgades gadu?

Noteikti jaunās “Atslēgas”. Raidījums būs viens no centrālajiem Latvijas Televīzijas valsts simtgades projektiem, tiešām grandioza apjoma vēstures stāstniecības darbs, un esmu pagodināts būt daļa no tā. Tiesa, kaut skatītāji to ieraudzīs drīz pēc jaunā gada, man tas nebūt nesaistās ar gadumijas apceri. Pie “Atslēgām” strādājam jau gandrīz divus gadus un tieši patlaban – gada nogalē – esam visdrudžainākajā sagatavošanas fāzē (saruna notika aizvadītā gada beigās – aut.).

Pieturzīmes

Bez kā tu nevari iedomāties savu dienu?

Bez kafijas.

Trīs vārdi, kas tevi raksturo vislabāk?

Kārtība. Aizrautība. Paškritika. (Nu, protams, tikai labās īpašības!)

Būtiskākais sasniegums darbā?

Darīt to, kas pašam ārkārtīgi patīk.

Labākā izklaide?

Draugi.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: 5 aizraujoši un mazliet biedējoši seriāli par mākslīgo intelektu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Katrīna Dimanta ar domubiedriem izdod dziesmu “Pipars” – ar tās anglisko versiju startēs “Supernovā”
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: kā sabiedrībā atpazīstami cilvēki nosvinēja Latvijas dzimšanas dienu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Rīgas domes trīs iespējas
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords!
1 stunda
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
Ivars Bušmanis: Valsts budžeta marķējums – vai solījumus mediķiem varēja izpildīt?
37 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apsūdz audžuvecākus par vardarbību pret astoņiem bērniem
1 stunda