Apbrīno

Pieaugušo dziesmas par mīlestību LP izpildījumā0


Laura Pergolici
Laura Pergolici
Laura Pergolici

7. decembrī “Arēnā Rīga” pirmoreiz uzstāsies viena no pasaulē oriģinālākajām popmūzikas māksliniecēm – komponiste un dziedātāja, grāvēja “Lost On You” autore Laura Pergolici jeb vienkārši – LP.

Amerikāņu poproka dziesmu autores un dziedātājas Lauras Pergolici ceļš līdz slavai bijis visai garš un sarežģīts, tomēr viņa ir savdabīgs apliecinājums tam, ka ar talantu un sīkstu neatlaidību, ne tuvu nelīdzinoties popmūzikas standarta mīlīgajām lellītēm, iespējams, iekarot klausītāju sirdis. Turklāt paveikt to vecumā, kurā mākslinieku vairs neuzskata par jaunu un daudzsološu – šobrīd dziedātājai ir 36 gadi.

Tiesa, Ņujorkas Longailendā jauktā itāliešu un amerikāņu ģimenē dzimusī LP muzikālo talantu atklāja jau bērnībā, bet, kautrējoties par savu skaļo balsi, dziedāja, darbinot putekļsūcēju. Pakāpeniski viņa apguvusi ģitāras, ukuleles un harmoniku spēles prasmi. Karjeras sākumā, pat neraugoties uz intensīvu koncertēšanu, mākslinieces pirmie divi albumi – “Heart-Shaped Scar” (2001) un “Suburban Sprawl & Alcohol” (2004) – plašu atpazīstamību neguva. Laura atceras, ka viņai un pavadošajiem mūziķiem bijis vairāk nekā 250 koncertu gadā, uz kuriem viņi ceļojoši vienā sagrabējušā busiņā.

Tiesa, paralēli koncertēšanai Laura velti netērēja laiku un pamatīgi iepazina popmūzikas “drēbi” šovbiznesa “aizkadrā”, proti, viņa komponēja dziesmas, un, jāatzīst, tas viņai izdodas izcili – Lauras Pergolici sacerētās dziesmas izpildījusi vesela rinda popmūzikas superzvaigžņu, tostarp Šēra, Raiana, Kristīna Agilera, Heidija Montāga un “Backstreet Boys”.

Tomēr pēc uzstāšanās 2006. gada SXSW mūzikas konferencē saulītē iznāca pati LP – tur par iespēju izdot jaunu viņas albumu pat izcēlusies sacensība starp lielajām mūzikas izdevniecībām. Galu galā līgums ticis parakstīts, taču vēlāk dziedātāja to lauž, jo nepiekrīt uzspiestajai mākslinieciskajai virzībai.

Pagājušajā gadā klajā nāca LP jaunākais albums “Lost On You”, kura titulkompozīcija ieņēma pirmo vietu astoņu valstu, tostarp Francijas, Polijas, Čehijas un Grieķijas hitparādēs, bet Itālijā kompozīcija ieguva pat trīskāršu Platīna statusu. Šobrīd LP pašas sacerētais megahits “Lost On You”, kam radītais klips “Youtube” vietnē skatīts gandrīz 150 miljonus reižu, atnesis dziedātājai vispasaules atpazīstamu.

Kā atzinusi pati Laura, dziesma stāsta par sāpīgu atklāsmi, ka gadi pavadīti attiecībās, kas lemtas neveiksmei, un tagad tās nonākušas strupceļā. “Vēlējos dziļāku, pieaugušāku dziesmu par mīlestību – kad jums ir pirmās nopietnās attiecības, kad atklājas jūsu sāpes, trūkumi un dziļākās bailes. Lūk, tādu dziesmu vēlējos uzrakstīt,” komentē autore.

 

LP koncerts: 7. XII 19.30 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” tīklā un www.bilesuserviss.lv

Cena EUR 49,60 – 149,60

 
LA.lv