Kokteilis
Baudi

Pētījums: kinofilmu skatītāji dod priekšroku komēdijām un veselīgam uzturam0

Foto: unsplash

Latvijas kinoteātrus vismaz reizi pusgadā apmeklē katrs otrais valsts iedzīvotājs, bet skatītāju visiemīļotākie žanri – komēdijas un piedzīvojumu filmas. Kaut arī saldie gāzētie dzērieni un popkorns ir gluži vai pašsaprotama izklaidēšanās kinoteātros daļa, reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju aptauja parādīja, ka ceturtdaļa skatītāju ir veselīga uztura piekritēji.

“Droši vien tas nav nekāds brīnums, ka uz lielā ekrāna rādāmas filmas visvairāk vilina jaunatni – katrs piektais jaunietis vecumā no 16 līdz 19 gadiem un katrs ceturtais vecumā no 20 līdz 24 gadiem iegriežas kinoteātrī vismaz reizi mēnesī. Taču ir patiešām interesanti, ka kinozāles, kuras daudziem asociējas ar popkornu un saldajām limonādēm, ir ļoti iecienījuši veselīga uztura piekritēji,” saka “Nielsen” vadītāja Baltijas valstīm Ilona Lepa (Ilona Lepp).

Foto: unsplash

Pēc pētījuma datiem, kinoteātrus pastāvīgi, t. i., ne retāk kā reizi 2–3 mēnešos, apmeklē 28 % no visiem valsts iedzīvotājiem. Nozīmīga kinoteātru apmeklētāju daļa – veseli 26 % – norādīja, ka viņi vienmēr izvēlas veselīgu pārtiku.

“Šādas tendences var būt interesantas ne vien kinoteātru operatoriem, kuri saviem klientiem piedāvā plašu uzkodu un dzērienu izvēli, bet arī reklāmas pasūtītājiem, īpaši tāpēc, ka kinoreklāmas apjomi pēdējos gados strauji pieaug,” uzsver Ilona.

Vislielākās atšķirības vērojamas starp dažādu vecuma grupu pārstāvjiem. Piemēram, kinoteātrus regulāri apmeklē 48 % valsts studentu un tikai 10 % pensionāru.

Visvairāk aizrautīgu kinoteātru apmeklētāju dzīvo Daugavpilī – uz kino regulāri iet 46% iedzīvotāju. Ne retāk kā reizi 2–3 mēnešos kino apmeklē 37 % rīdzinieku, 34 % liepājnieku, 28 % Jūrmalas iedzīvotāju. Citās pilsētās kinoteātrus pastāvīgi apmeklē 22 % iedzīvotāju.

Vērtējot skatītāju simpātijas, nepārspējamas ir komēdijas – tās skatīties nāk 55 % skatītāju, bet tikai nedaudz atpaliek piedzīvojumu filmas, kuras interesē 53 % skatītāju. Pēc reprezentatīvās aptaujas datiem, vissmagāk ar auditorijas sapulcināšanu veicas zinātniskās fantastikas filmām – tās paskatīties nāk 9 % skatītāju.

Foto: unsplash

“Šie skaitļi apstiprina, ka kino Latvijā visbiežāk asociējas ar  izklaidi, jautri pavadītu brīvo laiku, un tas ir raksturīgi visām skatītāju vecuma grupām bez izņēmuma. Taču interesanti ir tas, ka, jo vecāks Latvijas kinoteātru apmeklētājs, jo labprātāk tas izvēlas komēdijas žanru. Vislielākās atšķirības kļūst redzamas dzimumu starpā. Vīriešus vairāk interesē ass sižets un piedzīvojumi, kamēr sievietes, kuras prioritāri izvēlas komēdijas un piedzīvojumus, neliedz savas simpātijas arī romantikai,” apgalvo I. Lepa.

Starp kinoteātrus apmeklējošiem vīriešiem vispopulārākās ir piedzīvojumu filmas, komēdijas un asa sižeta filmas. Savukārt sievietes vislabprātāk izvēlas komēdijas, piedzīvojumu filmas, kā arī romantiskas filmas un romantiskas komēdijas.

Pētījuma laikā aptaujāti 1607 Latvijas iedzīvotāji.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Laika apstākļu dēļ pārcelts Summer Sound iesildīšanās pasākums ar Ozolu
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā atbrīvoties no 7 liekām lietām ceļasomā?
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Arī ap privātmāju cilvēks joprojām ceļ sētu.” INTERVIJA ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 1
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien līs vairs tikai vietām
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
6 stundas