Kokteilis
Mīli

Pedofiliju biežāk konstatē ārsti, bet nav pienākuma ziņot, uzsver tiesību aizstāve4


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Žurnāla 36,6 °C septembra numurā var lasīt interviju ar Valsts Bērnu tiesību Aizsardzības inspekcijas priekšnieci Lailu Riekstu-Riekstiņu.

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) savulaik ir ierosinājusi ziņošanu par novērotiem vardarbības gadījumiem pret bērniem padarīt obligātu arī ģimenes ārstiem, ne vien slimnīcām. Šis priekšlikums tomēr nav guvis atbalstu.

“Bija milzum daudz iebildumu – ārstam nekādas sociālas funkcijas nav jāpilda, viņš jau tā ir pārslogots,” intervijā septembra žurnālam 36,6 °C saka VBTAI priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa. “Tāpēc šādi grozījumi netika veikti. Man šķiet, tas ir aplami, jo pasaules prakse rāda – medicīnas darbinieki pamana visbiežāk. Ja mazulis neapmeklē bērnudārzu, viņš nav sabiedrības redzeslokā. Gandrīz vienīgais cilvēks no malas, kurš viņu redz, ir mediķis. Ja ārsts neziņo par pārkāpumu, to neizdara neviens.” Tādējādi pašlaik par saviem novērojumiem un aizdomām par pāridarījumiem bērniem tiesībsargājošajām instancēm pavēsta vien tie ģimenes ārsti, kuriem to liek sirdsapziņa, bet ne likuma prasības..

Labām ģimenēm bērnus neatņem!

Intervijā septembra žurnālam 36,6 °C Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) priekšniece Laila Rieksta-Riekstiņa kliedē sabiedrībā pastāvošos mītus par bāriņtiesām, apgalvojot: pamats, lai bāriņtiesa vispārt iejauktos un sāktu pārbaudi kādā ģimenē, vienmēr ir vardarbība pret bērnu.

“Bieži vien dzirdam: ko tie bērnu aizstāvji saprot, kas tad tur bija – vienreiz uzšāva, un uzreiz izņēma bērnu no ģimenes! Par vienas reizes uzšaušanu bērnus parasti neizņem,” saka inspekcijas vadītāja, tomēr piebilstot, ka dažreiz arī ar vienu reizi pietiek. “Jautājums var būt par to, ar kādu priekšmetu, pa kuru vietu un kādas tam bija sekas.”

Saistītie raksti

Izpratne par vardarbību ir atšķirīga, atzīst Rieksta-Riekstiņa. Piemēram, sabiedrībai tā šķiet “saprotamāka” un iespējama acīm redzami nelabvēlīgās ģimenēs, kurās pastāv alkoholisms un bezdarbs, bet ir grūti noticēt, ka bērniem dara pāri arī vecāki ar augstu sociālo statusu.

 

Pilnu interviju lasiet žurnāla 36,6 °C septembra numurā!

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena
BM
Barba Meija
Kokteilis
TOP 3 zodiaka zīmju pārstāvji, kas nelaimē tev uzgriezīs muguru
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Magones vīriešu vidū izceļas pamatīgs strīds – Žanis nelaiž Venti iekšā pa vārtiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
“Visa celtniecība notiek ap Rīgu, laukos nav pirktspējas.” INTERVIJA ar “Arco Real Estate” vadītāju Aigaru Šmitu
Intervija 1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Izmantoja dažādas viltības, lai dzēstu pēdas. Ķuzis pastāsta sīkāk par “spridzinātāju”
31 minūtes
LE
LETA
Dabā
Kļūs siltāks, daudzviet gaidāmi nokrišņi. Prognoze piektdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kurzemniekam par bērna seksuālu izmantošanu tiesa mīkstina sodu mūža ieslodzījuma vietā
11 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Igaunijā iespējams iegādāties dzīvokli par 50 eiro
29 minūtes