Kokteilis
Baudi

Pēdējo 17 gadu labākās filmas kritiķu vērtējumā0

Publicitātes foto

Kritiķi reti slavē grāvējfilmas un komēdijas un tā vien šķiet, ka viņiem labāk tīk mākslinieciski augstvērtīgas filmas un drāmas ar sociālu vēstījumu. Tomēr, ja reiz kāda „vieglāka žanra” filma uzrunājusi kritiķus, tad tas ir uz ilgu laiku. Portāls https://you-journal.ru apkopojis pēdējā laika labakās filmas.

1. ”Gredzenu pavēlnieks: Gredzena brālība”
Pirmā skaistās fantāzijas daļa ir par to, kā deviņi dažāda auguma vīrieši kājām devās uz tālu vulkānu, lai tajā izkausētu slikto visvarenības gredzenu.

2. „Gariem līdzi”
Slavenākā Hajao Mijadzaki animācijas filma par meiteni, kuras vecāki pārvērtās par cūkām, un tagad kaut kādā veidā šie mantkārīgie, stulbie dzīvnieki jāatbur atkal vecāku veidolā.

3. „Gredzenu pavēlnieks: Ķēniņa atgriešanās”
Stāsta beigas par pāris mazu hobitu klejojumiem un vienu atstumto ar personības dalīšanos, kā arī Visvarenā gredzena iznīcināšanu.

4. „Sānceļi”
Draugi, kuru attiecības ar vīnu ir uz „tu”, dodas ceļojumā uz Kalifornijas vīna darītavām, lai pārbaudītu viens otru, sevi un savu attieksmi pret sievietēm.

5. „Labākie no jaunajiem”
Itāļu drāma par divu brāļu dzīvi – dzīvespriecīgo romantiķi Nikolī un noslēgto policistu Mateo.

6. „Pāna labirints”
Meksikāņu režisora Giljermo del Toro fantāzijas šausmu filma par to, kā maza meitenīte 1944. gadā no nacistiskās Spānijas mēģina atgriezties mājās pie tēva – brīnumainas valsts karaļa.

7. „Gardēdis”
Burvīga filmu studijas „Pixar” animācijas filma par žurkulēnu Remī, kura mūža sapnis ir kļūt par restorāna šefpavāru.

8. „4 mēneši, 3 nedēļas, 2 dienas”
Rumāņu režisora Kristiana Mungiu filma par studenti Gabitu, kura saprot, ka ir stāvoklī un gaidāmajam bērniņam nebūs vietas viņas dzīvē. Draudzene ir vienīgais cilvēks, kuram Gabita uzdrošinās atklāt savu problēmu. Par aborta veikšanu tolaik sociālistiskajā Rumānijā draudēja cietumsods.

9. „Sapieris”
Kara drāma par seržantu Džeimsu, ģeniālu snaiperi, kurš dzīves garšu sajūt tikai tad, ja nāve glūn pār plecu.

10. „Sociālais tīkls”
Stāsts par to kā Harvardas students Marks Cukerbergs radīja un attīstīja „Facebook” vietni. Filmā ir ļoti daudz neatbilstību ar realitāti, bet mākslinieciski tāpēc tā nav mazvērtīgāka.

11. „Naders un Simina: šķiršanās”
Irāņu drāma par ģimenes pāri – Naderu un Siminu, kuri, nesaskatot kopīgu nākotni, vēlas šķirties. Tomēr viņiem lūdz vēl mazliet padomāt.

12. „Slepenā operācija „30 pēc pusnakts””
Kara drāma par to kā desmit gadus labākie armijas un izlūkdienestu speciālisti visā pasaulē slepus strādāja, nodevušies vienam mērķim: notvert pasaules bīstamāko noziedznieku – starptautiskās teroristu organizācijas „Al Qaeda” līderi Osamu bin Ladenu.

13. „12 gadi verdzībā”
Patiess stāsts par cilvēku, kuru nodeva verdzībā, neraugoties uz izglītību un labajām manierēm, tikai tādēļ, ka viņa ādas krāsa atbilda kāda izbēguša verga aprakstam.

14. „Puikas gadi”
Unikāls projekts – filma ar vieniem un tiem pašiem aktieriem tika veidota 12 gadus. Filmas sākumā tās galvenais varonis Meisons ir 6 gadus vecs, un filma seko līdzi tam, kas notiek viņa puikas gados – pārcelšanās uz jaunu skolu, pirmā iemīlēšanās, pirmā vilšanās.

15. „Kerola”
Drāma par divām sievietēm, kuras iemīlējās viena otrā visnepiemērotākajā laikā. Ir Ņujorka, 1952. gads.

16. „Mēnesgaisma”
Stāsts par to, ko nozīmē dzīvot melnādainajam narkotiku tirgonim ar netradicionālu seksuālo orientāciju un cik grūti ir atrast savu vietu šajā pasaulē.

17. „Fantastiskā sieviete”
Marinas iemīļotais, kurš ir par viņu 20 gadus vecāks pēkšņi nomirts, bet viņai tiek liegtas atvadas tikai tādēļ, ka kādreiz viņa ir bijusi vīrietis.

LA.lv