Kaislības ap Rubeņa aiziešanu no mācītāja amata Latvijas luterāņu baznīcā ir norimušas, un savulaik tik populārais garīdznieks ir nozudis no sabiedrības redzesloka. Izrādās, viņam sākusies jauna dzīve, šonedēļ pauž žurnāls “Privātā Dzīve”.

Taču neesot gan gluži tā, ka Juris Rubenis, kuru daudzi uzskata par savu garīgo skolotāju, neesot pieejams. Viena no retajām un eskluzīvajām iespējām viņu dzirdēt un redzēt daudziem bija maija beigās. Jau aizejot no mācītāja amata, izskanēja baumas par viņa jauno lolojumu – Integrālās Izglītības institūtu 13, kurā viņš sācis pildīt programmu direktora pienākumus.

Šo Institūtu dibinājuši domubiedri – arhitekts Uldis Pīlēns ar sievu Ilzi Pīlēnu un Juris Rubenis ar dzīvesbiedri Ilzi Rubeni.

Kā izrādās, 19. un 20.maijā bija vienīgā reize šajā mēnesī, kad Juris Rubenis kopā ar Uldi Pīlēnu vadīja divu dienu semināru Ievads U teorijā, kas esot bijis paredzēts dažādu līmeņu vadītājiem, kas vēloties apgūt inovatīvās metodes. Lai gan semināra cena ir iespaidīga – apaļi 726 eiro, ilgi pirms to sākšanās tika izziņots, ka visas iespējamās vietas ir rezervētas.

Tāpat arī uz Rubeņa vadītajām kristīgajām meditācijām vairs tikt nevarot – visas vietas, no jūnija līdz novembrim, ir aizņemtas.

“Tu esi nelaimīgs, jo neseko savam īstajam aicinājumam, savai debesu mūzikai, bez kuras tava dzīve var izrādīties tukša čaula. Tā nenotiks, ja sekosim drošai un uzticamai kartei.” – Rubenis rakstījis kādā no saviem ierakstiem insitūta mājas lapā.