Kokteilis
Baudi

Pēc pārtraukta seriāla uzņemšanas tapusi filma “Īgņas valstība”0

1970. gadā pēc 17 sērijām tika apstādināta televīzijas animācijas seriāla “Īgņas valstība” veidošana. Nu pēc tā motīviem uzņemta pilnmetrāžas animācijas filma.

Ko darīt burvim, kurš nav ieguvis kāroto? Protams, atriebties, un to viņš dara pēc pilnas programmas, sēdams grūtsirdību un nomāktību. Burvestības turpinās gadiem, taču, pateicoties nejaušam atgadījumam, tajās tiek iesviests jauns puisis, vārdā Terijs, kurš turklāt ir no cita laikmeta. Viņam gan ir cita bēda – no omes mantotais atrakciju parks zaudē klientu interesi un ir uz bankrota robežas, bet, lai to nepieļautu, jāizdomā kāds īpašs triks.

Kaut arī izklausās gana cerīgi, pilnmetrāžas filma “Īgņas valstība” ir bāls darbs, kaut arī mākslinieki ar krāsām nav žēlojušies. Arī fantāzijas lidojums “Īgņas valstības” epizodēs ir uzdevumu augstumos, taču kopējais sižeta karkass prasās būt apjožams ar vairāk nostrādātu un klišejām ne tik bagātīgu scenāriju, kurā būtu arī oriģinalitāte. Līdzīgi kā seriālam, kas nekādas sajūsminātās urravas ASV nav piedzīvojis, tā popularitāte augstu vilni gan sita Meksikā – un itin ātri nozuda no televīzijas repertuāra (vien pēc 17 sērijām). 2017. gada rudenī pirmoreiz mediju telpā nonāca informācija, ka briest kas lielāks, izmantojot to kā iedvesmas avotu, un jau drīz Meksikā bāzētā studija “Anima Estudios” sāka savu darbu, pēcāk procesā iesaistot kopproducētāju britu spēkus un par balsīm izmantojot pasaules slavu jau guvušos Tobiju Kebelu un Liliju Kolinsu. Īstenā mērķauditorija – bērni – gan intonāciju smalkumus diezin vai novērtēs, taču par raibajām bildītēm un nemitīgajiem piedzīvojumiem priecāsies un nenopūlēsies atbildēt uz jautājumu, par ko gan bija šī filma un kāds ir tās vēstījums.

“Īgņas valstība”/”Here Comes the Grump”

  • ASV, Lielbritānija, Meksika, 2018
  • Režisors: Andrē Kuturjē
  • Balsis oriģinālvalodā ieskaņojuši: Tobijs Kebels, Lilija Kolinsa, Īens Makšeins; filma dublēta latviešu un krievu valodā
  • No 29. jūnija “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”.

Filmas treileris:

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: uzzini, ko šogad pieredzēsim “Krastu mača” 24 stundās
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: lūk, kā populāri cilvēki Latvijā sagaidīja jauno latviešu filmu “Tur”
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliene Elizabete II atklājusi, kas viņu visvairāk tracina citos cilvēkos
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ĢK
Ģirts Kasparāns
Pasaulē
Kašpirovska opijs tautai
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
Svētdien gaisa temperatūra Latvijā sasniegs +27 grādus
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vairāku augstskolu un institūtu vadītāji aicina premjeru atbalstīt Muižnieka apstiprināšanu rektora amatā
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Banka “Citadele” novērojusi ļoti lielu jauno klientu pieplūdumu
6 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Negribējām filmēt latviešu “Zvaigžņu karus”.” Saruna ar režisoru Uldi Cipstu
8 stundas