Laulības gredzens ir ne tikai mīlestības un uzticības simbols, tas ir arī ģimenes talismans. Ar šo rotaslietu ir saistīti daudzi ticējumi, kas palīdz pārim izvairīties no dažādām nepatikšanām un nelaimēm.

Ticējumi, ja pazudis laulības gredzens:

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

1. Laulības gredzens visos laikos ir simbolizējis divas sirdis un divus likteņus, tāpēc daudzu tautu ticējumos minēts, ka, ja viens no pāra pazaudē savu laulības gredzenu, tad strīdi un skandāli ģimenē ir neizbēgami.

2. Pazudis laulības gredzens ģimenei piesaistot arī tādas nelaimes kā slimības, kas skar vienu no laulātajiem partneriem.

3. Tiek uzskatīts, ka, ja gredzenu ir pazaudējis vīrietis, tad drīzumā viņš piekrāps savu sievu un aizies no ģimenes.

4. Savukārt, ja gredzenu ir pazaudējusi sieviete, tas norāda uz to, ka ģimenes dzīvē gaidāmas problēmas, kas izpaudīsies kā strīdi un mīlestības trūkums vienam pret otru.

5. Ja gredzens ir pazudis uzreiz pēc kāzām, tas liecina par to, ka šīs kāzas, iespējams, bijusi kļūda. Dažu tautu ticējumos minēts arī fakts, ka šāds notikums var liecināt arī par to, ka vīrietis šo sievieti ir apprecējis egoistisku mērķu virzīts.

Kad laulības gredzena pazušana nav bīstama:

Foto: Pixabay

1. Pazaudēt laulības gredzenu var katrs, it īpaši, kad veicam dažādus sadzīviskus darbus. Dažkārt gadās, ka gredzens pēc kāda laika atrodas un tas nozīmē, ka labklājība un ģimenes laime šajā ģimenē noteikti atgriezīsies.

2. Savukārt daudzu tautu ticējumos minēts, ka, ja laulības gredzens pazudis kādam no partneriem, kas ar savu mīļoto cilvēku ir precējies jau sen, uztraukumam nav pamata. Tiek uzskatīts, ka ar veca laulības gredzena pazušanu un “aiziešanu” no ģimenes aiziet arī dažādas grūtības un problēmas, ko šis pāris ir pārdzīvojis pa šiem gadiem.

Ko darīt, ja gredzens pazudis:

Publicitātes foto/pixabay.com

No ķibelēm, kas saistās ar gredzena pazušanu iespējams arī atbrīvoties. Lai to izdarītu, ir jāizdara sekojošais:

• Jāizrunā šādi vārdi: “Kurp gredzens aizgājis, tur arī strīdi devušies. Kur gredzens ir tagad, tur visas ķibeles arī paliks, bet ģimenē sāksies laimīga dzīve.”
• Pēc tam jāiegādājas jauns gredzens, jāiemērc svētītā ūdenī un jāsaka: “Jaunais gredzens iepriekšējo dzīvi par labāku un laimīgāku pārvērš.”
• Jauno gredzenu uzvilkt pirkstā drīkst tikai laulātais draugs, lai atjaunotu saikni starp jums.