Kokteilis
Baudi

Pavasarīgi saulains koncerts ar Aiju Vītoliņu un orķestri0


Aija Vītoliņa
Aija Vītoliņa
Foto – Dmitrijs Suļžics

Lielajā ģildē pavasara festivāla “Windstream” noslēguma koncertā 12. aprīlī kā krāšņa dāvana klausītājiem izskanēs veltījums diviem komponistiem – deviņdesmitgadniekiem. Ennio Morikones radītā itāļu kinomūzika un Antonio Karlosa Žobima brazīliešu bosanova sastapsies šarmantās dziedātājas Aijas Vītoliņas performancē skatuviskā partnerībā ar orķestri “Rīga”, diriģentu Valdi Butānu, bet koncertu vadīs Raitis Zapackis.

Noslēguma koncerta “Mirklis Morikonem un meitenei no Ipanemas” ietvaros gaidāma Aijas Vītoliņas uzstāšanās ar Antonio Karlosa Žobima dziesmām “The Girl from Ipanema”, “Wave”, “Chega de Saudade”, “Desafinado”, “Corcovado”, “How Insensitive”, kā arī vairākas instrumentālās aranžijas Žobima dziesmām orķestra “Rīga” bigbenda sniegumā. Neiztikt arī bez Ennio Morikones mūzikas no filmām “Nostromo”, “Marko Polo”, “Misija”, “Once Upon A Time In The West”, “A Fistful Of Dollars”, “The Man With The Harmonica”, kas veido diezgan kontrastainu un plašu ieskatu mākslinieka filmu mūzikas klāstā.

Karloss Žobims ir tas, kurš Latīņamerikas stilu ieviesis džezā, kas tagad ir pazīstams kā bosanova. “Pavasari vislabāk izsaka bosanova. Šajā koncertā ir milzīgas iespējas izpildītājiem izpausties, kā arī ir lielas improvizācijas iespējas,” smaidot teic Aija. Šī nav Aijas pirmā sadarbība ar orķestri. Spilgti bija Aijas koncerti, kuros viņa izdziedāja Edītes Piafas repertuāru. “Man ļoti, ļoti patīk sadarboties ar orķestri. Tas ir tāda īpaša muzikālā kultūras vērtība un man ir ārkārtīgi liels prieks, ka man ir tāda iespēja sadarboties ar šo orķestri. Tas pārbauda manu varēšanu un paplašina manu izaugsmi,” neslēpj Aija un piebilst: “Tā ir liela laime un gods dziedāt ar šo orķestri, jo no viņiem ir jūtams tāds atbalsts – tā ir lieliska sajūta koncerta laikā.”

Pie diriģenta pults būs orķestra vadītājs, diriģents Valdis Butāns, kurš atklāj: “Žobims ar savu izveidoto, radīto stilu – bosanovu, kurā viņš pirmo reizi apvienoja Latīņamerikas mūzikas ritmus un temperamentu ar džeza ritmiem un džeza harmonijām, varētu teikt ir šī žanra tēvs. Un otrs arī ir deviņdesmitgadnieks Ennio Morikone, Žobima vienaudzis, kas varbūt mazliet citādāku ceļu gājis ar filmu mūziku. Koncertā mēs skatīsimies, kur šie ceļi krustojas, kur tie iet paralēli, bet varbūt – kur nesatiekas. Katrā ziņā būs daudz pazīstamu un izklaidējošu skaņdarbu hitu, ko lieliski mums palīdzēs atskaņot šarmantā Aija Vītoliņa. Viņa ne pirmo reizi sadarbojas ar orķestri. Aija pēdējos gados savā meistarībā un profesionalitātē ir ļoti, ļoti augusi un ir ļoti pieprasīta profesionāla dziedātāja tieši džeza, vieglās mūzikas vai izklaides mūzikas lauciņā. Mēs priecājamies, ka atkal ar viņu tiksimies. Daļēji šo koncertu spēlēs bigbends, kas ir tādās vieglākās, pavasarīgākās noskaņās. Tāds krāšņs punkts mūsu festivālam “Windstream” noslēgumam.”

 

12. IV 19.00 Lielajā ģildē Rīgā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 7 līdz 25

LA.lv