Kokteilis
Baudi

Pauls un Bērziņš ar mīlestību apceļo Latviju0

Publicitātes foto

Šopavasar pie klausītājiem Maestro Raimonds Pauls un aktieris Andris Bērziņš dodas ar jaunu dziesmu programmu “Es šonakt sēdēšu uz jumta”, ar 12 īpaši A. Bērziņam rakstītām jaunām dziesmām ar Leona Brieža, Guntara Rača un Jāņa Petera vārdiem, kā arī ar Imanta Ziedoņa, Viljama Šekspīra, Māras Zālītes, Raiņa un citu izcilu dzejnieku dzejas lasījumu Andra Bērziņa interpretācijā.

Mākslinieki jauno pro­grammu ved pie klausītājiem uz 27 Latvijas pilsētām, lai, kā paši ar smaidu teic, “patricinātu ļaužu sajūtas un atgādinātu, kas tā mīlestība tāda ir. Un, ja vēl pēc pēdējās dziesmas un puķu pasniegšanas seko arī pati, pati pēdējā dziesma, ko mēs pazīstam ar nosaukumu “Svētvakars”, tad skaidrs ir viens: aizkustinājuma asaras, kas sariešas sirdspilnajā mīlestībā pret Latviju, ir garantētas teju katram klausītājam.”

Maestro nekad nav slēpis, ka viņam jau no 70. gadiem ir tā aizraušanās ar aktieriem. Pēc ilgiem gadiem viņš arī sapratis, ka dziedošo aktieru ir palicis arvien mazāk, jo nav vairs ne Edgara Liepiņa, ne Harija Spanovska, bet A. Bērziņš ir viens no mūsu spēcīgākajiem dziedošajiem aktieriem. “Dziedošie aktieri Latvijā nereti ir populārāki par dziedātājiem, jo viņi spēj dziesmu tekstus iznest līdz klausītājam,” neslēpj R. Pauls un par jauno programmu teic: “”Es šonakt sēdēšu uz jumta” ir principā pilnīgi jauns repertuārs, izņemot vienu dziesmu, ko es izvēlējos no A. Bērziņa repertuāra un kas uzrakstīta pirms vairākiem gadiem. Pārējās jums ir jānovērtē. Būs atšķirības starp to, ko mēs darām koncertā div­atā, jo tā vairāk ir kamermuzicēšana – brīvā muzicēšana, savukārt diskā ierakstītā varbūt vairāk ir piemērota radio vajadzībām. Koncertos A. Bērziņam ir visas iespējas būt aktierim dziedātājam.”

A. Bērziņš neslēpj, ka jaunā programma tapusi ar lielu atbildības sajūtu: “Šobrīd mākslinieku vidū, kuriem ir pāri 60, kā man un Raimondam Paulam, kuram ir pāri 80, esam kā tādi mamuti, kuri vairāk figurē tādos “arheoloģiskos” raidījumos, nevis ziņās par koncerttūrēm vai jaunajiem izpaudumiem mākslā. Tā mēs esam iekārtoti. Pie mums ir tāds jaunības kults. Es arī jūtos mazliet apmulsis, jo tā ir atbildība. Maestro jau ir tāds skarbais vīrs. Viņš jau visas dziesmas uzreiz neatveda. Atveda gabaliņus, pēc brītiņa viņš saprata, ka es kaut ko daru, tad atveda vēl. Viņš mani piebaroja kā putniņu.” Runājot par koncerta noskaņu, A. Bērziņš atklāj: “Vairāk vai mazāk par mīlestību. Tas ir vairāk par kaut ko tādu, kas saistās ar mūžīgām vērtībām – par mīlestību, par šīs dzīves izjūtām. Paldies dievam, tur nav politikas… Un manā interpretācijā būs dzejas lasījumi. Visi laikmetu dižgari, sākot no 450 gadu tālas pagātnes – no Šekspīra, tad arī Rainis, L. Briedis, I. Ziedonis, J. Peters un G. Račs.”

Raksturojot radošo darba procesu, A. Bērziņš bilst, ka viņš kā aktieris izpildījuma laikā domā vairāk par saturu, ne tik daudz kā dziedātājs, lai būtu iedziedāts “skaisti un tīri”. Savukārt Maestro neslēpj: “Laikam man tāds raksturs, ka nevaru un arī negribu apstāties. Tad es jūtu – gals ir klāt.”

Kad un kur?

 • 7. aprīlī plkst. 16.00 Madonas kultūras namā
 • 11. aprīlī plkst. 19.00 Inčukalna tautas namā
 • 13. aprīlī plkst. 19.00 Rojas Kultūras centrā
 • 16. aprīlī plkst. 19.00 Kuldīgas Kultūras centrā
 • 17. aprīlī plkst. 19.00 Jelgavas kultūras namā
 • 19. aprīlī plkst. 19.00 Carnikavas tautas namā “Ozolaine”
 • 21. aprīlī plkst. 18.00 Valkas kultūras namā
 • 25. aprīlī plkst. 19.00 Blīdenes kultūras namā
 • 27. aprīlī plkst. 18.00 Kubulu tautas namā
 • 3. maijā plkst. 19.00 Babītes Kultūrizglītības centrā
 • 10. maijā plkst. 19.00 Skrundas kultūras namā
 • 27. augustā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē
 • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
 • Cena: EUR 10–30
LA.lv