Sabiedrībā pazīstami cilvēki, kas ir dažādu profesiju pārstāvji, žurnālam “Privātā Dzīve” atklājuši, kā piedzīvojuši “izdegšanas sindromu” un pārslodzes dēļ nokļuvuši slimnīcā.

Restarts arī aktierim Rešetinam

Foto - Karīna Miezāja
Foto – Karīna Miezāja

Aktieris Intars Rešetins piedzīvojis izdegšanas sindromu, dienu pirms paša režisētā iestudējuma “Skroderdienas Silmačos” pirmizrādes Dailes teātrī, aktieris un režisors pēkšņi nokļuva slimnīcā.

“Restarts” – ar video no slimnīcas palātas savos sociālajos tīklos paziņoja aktieris. Žurnālam uz jautājumu par pašsajūtu un savu veselību, Intars vien priecīgi atbildējis: “Nezāles jau neiznīkst!”.

Rītiņš atzīst, ka tas ir kā maratonā

Foto - Matīss Markovskis
Foto – Matīss Markovskis

Atpazīstamais pavārs Mārtiņš Rītiņš daudzus gadus vadot savu restorānu un cenšoties būt pirmais, ne reizi vien piedzīvojis dažādas saslimšanas, kā arī pat nervu sabrukumu.

“Tu skrien, skrien – pārrauj finiša lenti un sabrūc,” – teicis šefpavārs intervijā. “23 gadus strādāju restorānā “Vincents”. Ilgus gadus manis vadītais restorāns tika atzīts par labāko Latvijā. Tagad varu atklāt, ka tas prasīja daudz nervu. Reiz nostādīju visus restorāna darbiniekus pie sienas un, vicinot trauku lupatu, sāku viņus lamāt, līdz sapratu: “Pag, Mārtiņ, tas taču neesi tu!”,” – atceras Rītiņš.

Viņš arī piebilst, ka restorānā ir cienājis ar mielastiem tādas svarīgas personas kā tā laika Amerikas prezidentu Džordžu Bušu ar kundzi, kad viņš viesojās Latvijā, gan Lielbritānijas karalieni Elizabeti II, gan Japānas imperatoru Akihito, un tas viss ir prasījis no viņa ļoti daudz nervu, pārdzīvojot lielu stresu.

Pārslodzes dēļ organisms novājinājās un Mārtiņš galu galā nokļuva slimnīcā. “Kļūdīties vajag tikai vienreiz, un no savām kļūdām ir jāmācās,” – sacīja slavenais šefpavārs.

Liene Bērziņa uzskata, ka daļēji vainojams arī sabiedrības uzskats

Foto: LETA
"Māmiņu kluba" vadītāja Liene Bērziņa Foto: LETA

Savukārt Liene Bērziņa, kuru daudzi skatītāji atceras arī kā raidījuma “Māmiņu klubs” vadītāju, intervijā žurnālam “Privātā Dzīve” paudusi uzskatu, ka daļēji izdegšanas stāstu iemesli ir meklējami arī sabiedrības uzskatos, jo aizvien tiekot uzskatīts, ka “izdegšana” ir kaut kas izdomāts, ka tā ir nepamatota čīkstēšanas un tamlīdzīgi.
Liene pati nokļuva Stradiņa slimnīcā ar angīnu smagā formā, drīz pēc tam, kad bija pabeigusi un aizstāvējusi maģistra grādu Latvijas Universitātē. “Negulētas naktis un nogurums dara savu. Tā vietā, lai sev pateiktu – tagad kārtīgi izgulies, tu iemācies noturēt sevi nomodā, lai vēl kaut ko izdarītu,” – notikušo komentējusi Liene.