Kokteilis
Apbrīno

Pašmāju slavenības atklāti pastāsta, kāpēc atteikušies no cigaretēm un alkohola lietošanas0


Žanna Dubska.
Žanna Dubska.
Foto: Karīna Miezāja

Arvien biežāk sabiedrībā zināmas personības un sociālo mediju viedokļu līderi nekautrējas publiski runāt par to, ka cenšas atbrīvoties no tādiem netikumiem kā smēķēšana un pārmērīgi bieža alkohola lietošana. Mudinot arī citus izvērtēt savus ieradumus, daudzi pauduši atbalstu Veselības ministrijas informatīvajai kampaņai “Spēks pateikt NĒ!”.

Arī sabiedrībā zināmu cilvēku vidū netrūkst tādu, kuri bijuši “zaļā pūķa” un “zārka naglu” varā, tāpēc no alkohola un cigaretēm atteikušies vispār vai ievērojami samazinājuši to patēriņa biežumu un apjomu. Piemēram, mūziķi Miku Dukuru atmest kaitīgos ieradumus iedvesmojis gaidāmais ģimenes pieaugums.

Savukārt sociālajos medijos populārā divu bērnu mamma un veselīga dzīvesveida entuziaste Dace Alpa atzīst, ka lēmumu pārtraukt alkohola lietošanu pieņēmusi, lai alkohola iespaidā nebūtu jāpiedzīvo atmiņas zudumi un slikta pašsajūta nākamajā rītā.

 

View this post on Instagram

 

Protams, ka ir bijuši laiki, kad tikai ballīte bija prātā un ballēts tika daudz un par daudz un man pat kauns, skatoties kaut kādas salidojuma bildes. Es pusi no tā nemaz neatceros. Man ļoti bieži iestājās pilnīgs blackouts un nākamā diena vispār miskastē metama, cik sūdīgi man bija katrreiz. Tad kāda jēga dzert? Es sapratu, ka nav. Vai ir vispār tādi īstie vārdi, kas spēj ietekmēt jauniešus, jo visi pārsvarā mācās no savām kļūdām. Man šķiet, ka tādu vārdu nav, ka katrs iet tam cauri un vienkārši vienam ātrāk atnāk skaidrība, kura ir tā alkohola lietošanas robeža un citam nekad. Diemžēl, dažiem tas viss beidzās par ātru. Es nedzeru alkoholu. Jau sen. Man patīk dzīve skaidrā. Man patīk visu atcerēties un nesastrādāt sūdus, kuri pēc tam jānožēlo. Es vienmēr varu stūrēt, man nav jāizguļ dzērums. Man nav problēmu no rīta piecelties un pavingrot, jo man nekad nav paģiras. Mani abi bērni ir ieņemti skaidrā un apzināti. Es ļoti bieži esmu vienīgā, kura nedzer alkoholu un lepojos ar to! Man toč ir #spēkspateiktnē Tas, ka es nedzeru vispār nekadīgi neietekmē manas attiecības ar pārējiem, nav tādi, kuri to nespētu pieņemt. Es nezaudēju pilnīgi neko nedzerot. Atstumta vai nepieņemta un nesaprasta tāpēc, neesmu bijusi nekad. Var jau iedzert un ballēt, galvenais saprast, kad tas jau ir par daudz un apstāties. Saprast to robežu. Dzīve ir pārāk īsa, nevajag to samazināt vēl vairāk. Vajag dzīvot un darīt lielas lietas, lai ir, ko atcerēties!

A post shared by Dace Alpa (@ta.pati.dace) on

Saistītie raksti

Aktrise Lelde Dreimane smēķēt sākusi studiju gados, un pēcāk smēķēšanu veicinājis darbs teātri – vidē, ko “grūti iedomāties bez cigarešu dūmu aromāta”. Pamanījusi, ka arvien vairāk kolēģu šo netikumu atmet, aktrise izlēma sagraut teātra un cigarešu savienības ilūziju par labu veselīgam dzīvesveidam. “Nu jau pāris gadu manā pirkumu sarakstā cigaretes neieraudzīt,” lepojas Lelde.

Stiliste Žanna Dubska: “Manā glāzē šampanieša vietā ir sula!”

Šķietami bez alkohola klātbūtnes nav iedomājams teju neviens saviesīgs pasākums, un glāze dzēriena daudziem ir būtiska socializēšanās procesa sastāvdaļa. Publiskos pasākumus, kuros dāsni tiek piedāvāts alkohols, bieži apmeklē stiliste Žanna Dubska. Viņa novērojusi, ka atturībnieki mēdz saskarties ar sabiedrības neizpratni, tāpēc savu izvēli neafišē: “Ja esmu izlēmusi pasākumā alkoholu nelietot, nevienam to nesaku. Piemēram, bārmenim jau iepriekš palūdzu, lai šampanieša vietā manā glāzē ielej ar ūdeni atšķaidītu ābolu sulu.” Neizpratni un attieksmes maiņu Žanna īpaši novērojusi savas paaudzes vidū – sabiedrībā, kur alkohola nelietotājus pamazām atstumj vai neaicina uz kopīgiem pasākumiem.
Vienlaikus jaunākas paaudzes priekšstati par alkohola nelietošanu atšķiras. Žanna min piemēru: “Manas meitas vienaudži izturas citādāk. Viņai ir 30 gadu, un šai paaudzei ir vienalga, ko tu dzer – vai tas ir ūdens, sula vai alkohols. Viņi vairāk novērtē kopā būšanu, nesaistot to ar alkohola lietošanu.” Paaudžu atšķirības stiliste daļēji pamato ar jaunās paaudzes modes tendencēm, kas maina kā apģērba, tā arī uztura un dzīvesstila ieradumus. Nav noslēpums, ka veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par izplatītu un atzītu filozofiju, ko nu papildina arī alkohola nelietošana kā daļa no veselīgāka dzīvesveida. “Tagad tas ir moderni – izdzert glāzi ūdens pasākumā tā vietā, lai izvēlētos alkoholisko kokteili un pēc tam to nožēlotu nākamajā rītā.”

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: lieliskā atmosfērā aizvadīts pirmais festivāla “BILDES 2019” koncerts
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 vienkārši veidi, kā padarīt mājīgu jauno dzīvesvietu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: iecienītais stilists Aleksandrs Pavlovs nosauc TOP 9 aktuālākās rudens sezonas apavu modes tendences
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka? 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
4 stundas