Kokteilis
Stilo

Pasaules slavenības rada savus īpašos MINI0

Publicitātes foto

MINI jau kopš tā radīšanas ir baudījis komplimentus sava dizaina dēļ, tāpēc auto ražotājs, lai radītu orģinālus mākslas darbus, sadarbojas ar visā pasaulē atpazīstamiem cilvēkiem. Projektā piedalījās “The Beatles” mūziķis Džordžs Harisons, Deivids Bovijs, dizaineris Pols Smits un citas slavenības.

Mākslinieciskais “The Beatles” Džordža Harisona MINI

Nav noslēpums, ka grupai “The Beatles” ļoti patika mašīnas. Viens no grupas dalībniekiem – Džordžs Harisons – izveidoja dizainu savam auto un MINI komanda 2009. gadā radīja tās interpretāciju. Automašīna tika izsolīta, lai iegūtu papildu līdzekļus Materiālās pasaules labdarības fondam, kuru Harisons dibināja 1973.gadā.

Publicitātes foto

Harisona automašīna, oficiāli saukta par “Radford MINI De Ville GT”, sākotnēji bija nokrāsota metāliski melnā krāsā un tās dizainā bija pilna garuma jumta lūka, horizontāli uzstādīti “Volkswagen” aizmugurējie lukturi un rallija miglas lukturi. MINI pārveidošana kardināli mainījās brīdī, kad Harisons piesaistīja Nīderlandes māksliniekus Simonu Postūmu un Marijki Kogeru. Mašīna tika nokrāsota spoži sarkanā krāsā un tai pievienoja interesantus dizaina fragmentus no grāmatas “Tantra māksla: tās filozofija un fizika”, kopumā izveidojot spilgtu, māksliniecisku un elegantu auto.

Duālais Alana Aldridža MINI

Publicitātes foto

Leģendārais britu mākslinieks, ilustrators un grafiskais dizainers Alans Aldridžs izveidoja savu MINI dizaina modeli “Trippy Alan Aldridge MINI”. Tas ir unikāls MINI ar vizuāli satriecošu ārējo izskatu. Viena mašīnas puse ir zilā krāsā, savukārt otra puse – rozā, tā atspoguļojot abus dzimumus. Auto ir izrotāts ar vairākiem attēliem, formām un rakstiem, veidojot saistību starp sievišķo un vīrišķo. Piemēram, uz auto ir attēlotas ziedu virtenes, zvaigznes, varavīksne, kas simbolizē māksliniecisko un eleganto sieviešu dabu. Savukārt otrā pusē ir liesmas, sacīkšu karogi, lauva, kas ir vairāk saistīta ar ātro, ugunīgo, spēcīgo un straujo vīrieti.

Līnijām bagātais Pola Smita MINI

Publicitātes foto

Pols Smits, kļūdams par slavenāko angļu vīriešu modes dizaineri, apvienoja pilnīgi pretējus stilus mākslā, proti, klasisko dizainu ar moderno, gaišas un spilgtas, kliedzošas krāsas. Viņš ir pazīstams arī kā teiciena “Classics with a twist” jeb “klasiskā mode ar kādu interesantu “odziņu”” autors. MINI auto dizainā ir redzama Pola Smita radošā un krāsām bagātā fantāzija, jo auto izskatu veido daudz dažādas, krāsainas līnijas.

Deivida Bovija mirdzošais MINI

Publicitātes foto

Izrādās, ka Deivids Bovijs, pazīstamais britu rokmūziķis, aktieris, ierakstu producents un dziesmu aranžētājs, izveidoja savu interesanto un pavisam neierasto MINI dizainu. Dziedātājs vēlējies radīt ko pavisam neitrālu, taču rezultāts bija satriecošs – auto izskatās it kā būtu pārklāts ar spoguļa metālisku pārklājumu, tam piemīt mirdzošs spīdums un tas noteikti spēj piesaisīt pastiprinātu uzmanību. Bovijs šī auto dizainu mēdza salīdzināt ar izsmalcinātu imperatoru drēbju kolekciju.

LA.lv