Daži pārtikas produkti, kurus sauc par afrodiziakiem (nosaukums cēlies no grieķu mīlas un skaistuma dievietes Afrodītes vārda un tas ir ēdiens, dzēriens vai smarža, kas paaugstina seksuālās dziņas) ir spējīgi ievērojami paaugstināt sievietes libido. Tie satur daudz mikroelementu, vitamīnu un minerālvielas, kas stimulē ātru un vieglu uzbudinājumu. Šie produkti stimulē asinsriti, aktivizē asinsrites apmaiņu un paaugstina erogēno zonu jutību.

Regulāra “produktu – uzbudinātāju” lietošana uzturā provocē dažādas fizioloģiskas reakcjas sievietes organismā: asinsrites uzlabošanos, nelielu pulsa paaugstināšanos, kas attiecīgi paaugstina arī visa organisma tonusu, pozitīvi iedarbojoties arī uz dzimumorgāniem.

Protams, ka pārtikas afrodiziaki nav “brīnumlīdzekļi”, kas atjaunos libido pilnībā, tomēr regulāri tos lietojot uzturā, pašsajūta mainīsies uz labo pusi.

Kā visefektīvākie afrodiziaki ir:

1. Avokado ir ļoti efektīvs afrodiziaks, kas satur folijskābi, ir viens no vērtīgākajiem šī saraksta pārtikas produktiem. Tā sastāvā ir daudz bioloģisku komponentu, kam piemīt arī atjaunojošs efekts. Patiecoties kālijam un kalcijam, ko tas satur, produkts tāpat pozitīvi iedarbojas uz veselību kopumā, tam piemīt arī nomierinošas īpašības, tas palīdz cīnīties ar bezmiegu un paaugstina seksuālo enerģiju.

2. Kokosrieksti – auglis, kas paaugstina libido un palīdz cīnīties ar seksuālās potences problēmām. Kokosrieksta mīkstums pozitīvi iedarbojas uz seksuālajām vēlmēm. Kokosrieksta sulai ir līdzīgas īpašības un iedarbība. Iedarbojas gan uz sievietēm, gan vīriešiem.

3. Žeņšeņs un muskatrieksti. Arī šiem produktiem piemīt līdzīgas spējas paaugstināt un atbrīvot sievietes seksuālo enerģiju. Ārsti gan iesaka uzmanīties ar muskatriekstu lietošanu – ar to nevajadzētu pārspīlēt, jo pie lielāka apjoma patēriņiem, izrādās, tas var izraisīt halucinācijas.

4. Selerija. Interesanti, ka ikdienas pārtikā tik daudz lietotā selerija arī ir specīgs seksuālās enerģijas atbrīvotājs. Tomēr selerija salātos vai kā citādi ir jāiebaro savam mīļotajam vīrietim, jo tā satur tādu vielu kā androsteronu, kas vēlāk izdalās no vīrieša ķermeņa caur sviedriem, kas sievietē, savukārt, izraisīs spēcīgo seksuālo vēlmi.