Būt labai sievietei ir ļoti, ļoti slikti. Jo nevar censties izpatikt visiem apkārt un vienlaicīgi saglabāt adekvātu pašvērtējumu. Pelnrušķītes sindroms vēl nevienu nav aizvedis skaistā prinča apskāvienos, bet daudzas sievietes padarījis par darba zirgiem.

Tāpēc, ka labām sievietēm kāpj uz galvas. Bet tādas sievietes domā – vai es esmu pietiekami laba? Šausmas, vai ne? Ja tu esi “slikta” sieviete, parādi šo rakstu “labajai”. Bet – ja esi “laba” sieviete, tad dari lūk ko:

Pārstāj uzminēt citu vēlmes

Deram, ka tu ar šo savu prasmi pat lepojies? Tavi iekšējie Čips un Deils vienmēr steidz palīgā vēl pirms viņiem to lūdz. Bet redzi, taviem tuviniekiem nekas briesmīgs nenotiks, ja viņi skaļi pateiks, ko viņiem no tevis vajag. Tas ir pirmkārt.

Otrkārt, vai tu neesi ievērojusi, ka ir cilvēki, kas tavu pretimnākšanu vairs neuztver kā pakalpojumu? Visiem jau šķiet, ka tu viņiem esi kaut ko parādā. Un turpmāk būs vēl sliktāk. Paldies, ja neiespļaus sejā par laikus nepasniegtām čībām.

Iemācies izpildīt savas vēlmes. Sākumā var tās vismaz pierakstīt. Ļoti apskaidro prātu. Kad nogursi pusstundu cieši lūkoties uz tīru papīra lapu, sapratīsi, cik sen tu neesi domājusi par to, ko vēlies tu pati. Uzskati, ka pirmais solis ir sperts.

Sāc sevi slavēt

Skaļi un ar izteiksmi. Nekautrējies. Bet vēl – ievies sev skaistu bloknotu un pirms gulētiešanas uzraksti eseju “5 punkti, kāpēc Ieviņa šodien ir malacis”. Tāpēc, ka pagaidām tu neesi malacis. Pagaidām tu esi narkomāne. Tu esi atkarīga no sveša viedokļa, bez apkārtējo uzslavas tava dzīve ir tukša un bezjēdzīga. Diemžēl never tā vienkārši ņemt un pārstāt būt atkarīgai no apkārtējo labvēlības. Toties var “atšķaidīt” apkārtējo vērtējumu ar savu personisko.

Tas palīdz. Pēc kāda laika tu pamanīsi, ka tavs viedoklis sāk atgūt balsi. Un paskat tik, tas nemaz nav tik peļams!

Sarīko sev nepaklausības svētkus

Noskatīties raudulīgu melodrāmu un pārēsties uz nakti ogļhidrātus – tie nav nepaklausības svētki. Lai gan par to tu vēlāk sev pārmetīsi. Jebkuras labas sievietes problēma ir tajā, ka viņa cenšas būt paklausīga burtiskā nozīmē. Kā bērns.

Labas sievietes piektdienas vakarā veic ģenerālo tīrīšanu, jo sestdien no rīta ciemos atnāks vīramāte. Un ja ieraudzīs nekārtību, sodīs. Labas sievietes patiešām tā domā vienkārši tāpēc, ka tā ir dziļa rēta no trūcīgās bērnības. Izvilkt sevi no tās nav tik viegli, tāpēc rīkoties vajag akurāti.

Izvēlies kādu darbu, kas tevi aizkaitina, bet darīt to nevajag un arī nedari. Piemēram, uz vecāku sapulci neaizej. Šonedēļ. Nākamnedēļ neizdari vēl kaut ko. Un nekāds pasaules gals neiestāsies, pati pārliecināsies.

Pati galvenā labas sievietes problēma ir neprasme pateikt “nē”. Laba sieviete nevar nevienam atteikt.

Vajag tikt skaidrībā, kāpēc tu nespēj pateikt šo “nē”. Vai tāpēc, ka pēc atteikuma sāksi mocīties pašpārmetumos: ja nu pēkšņi cilvēks apvainojās? Vai man bija taisnība? Bet varbūt vajadzēja…?

Pārstāj meklēt attaisnojumus

Pati galvenā labas sievietes problēma ir neprasme pateikt “nē”. Laba sieviete nevar nevienam atteikt. Vajag tikt skaidrībā, kāpēc tu nespēj pateikt šo “nē”. Vai tāpēc, ka pēc atteikuma sāksi mocīties pašpārmetumos: ja nu pēkšņi cilvēks apvainojās? Vai man bija taisnība? Bet varbūt vajadzēja…?

Tu bezgalīgi izspēlē situāciju “post factum”, nervozē, pārdzīvo un risini nebeidzamu iekšēju monologu par tēmu “es izdarīju tā, tāpēc ka”. Tas atņem tik daudz enerģijas, ka nākamajā reizē tu automātiski saki cilvēkiem “jā”. Tikai tāpēc, lai atkal nesāktu šo autokanibālisma seansu.

Ko ar to darīt? Ķert sevi pie rokas un pārslēgties – citādi nekādi. Ja sajūti, ka atkal meklē sev attaisnojumu, nekavējoties pārslēdz uzmanību. Vienalga kā. Piezvani draudzenei, papļāpā par kaut ko, pasērfo internetā, palasi grāmatu. Nosmacē monologu iedīglī. Ar katru reizi to izdarīt būs vieglāk. Un tad arī atteikt iemācīsies, tāpēc, kas tas, kā izrādās, nepavisam nav briesmīgi.

Iesaisties konfliktā

Skaties, tu jau gandrīz esi slikta sieviete, atlicis pats galvenais – konflikts. Laba sieviete no konflikta baidās kā velns no krusta. Jo kā gan var citu aizvainot? Lai labāk viņu pašu aizvaino. Bet pēc tam laba sieviete ir nesaprašanā, kāpēc viņai 35 gados nervu sistēma grūst kā kāršu namiņš.

Īsāk sakot, tev noteikti vajag ar kādu izstrīdēties tā, ka spalvas iet pa gaisu. Domā, ka tu to nevarēsi? Nav obligāti jāstrīdas ar tuviniekiem. Nav obligāti jāprovocē konflikts. Provokators pats tevi atradīs. Viņi tevi vienmēr atrod. Viņi saož labas sievietes.

Un tad tev atliks tikai reaģēt uz šo provokāciju. Nevis atvainoties un slēpties miglā, kā parasti, bet atvērt muti un… Skatoties pēc situācijas, tiksi galā. Lūk, arī viss. Tu esi slikta sieviete. Trīskāršs urā, draugi!

Avots: “mirror-venus.ru”