Kokteilis
Apbrīno

Pārdots pasaulē dārgākais 67 gadus vecais motocikls Vincents0

Publicitātes foto

Ekskluzīvajā izsoļu namā Bonham’s, kas atrodas Lasvegasā izsoles pārdošanā nonāca 1951.gadā ražots motocikls Vincent Black Lightning. Cena par šo spēkratu teju sasniedza apaļu skaitli – ekskluzīvais motocikls tika pārdots par 929 tūkstošiem ASV dolāru.

Izsoles dalībnieku vēlme iegādāties motociklu bija liela. Šis ir viens no aptuveni 33 savulaik izgatavotajiem Vincent Black Lightning motocikliem. Vērā gan būtu jāņem, ka ne vien samaksātā cena par to, padarījusi šo divriteņa spēkratu par tik unikālu. 172 kg smagais motocikls, kam ir 998 kubikcentimetru dzinējs nodrošina 70 zirgspēku jaudu un savā laikā bijis abasolūts maksimālā ātruma rekordists starp motocikliem.

1953.gadā šis modelis, kas spēja sasniegt ātrumu 141,509 jūdzes stundā (227,736 km/ h), burtiski noslaucīja no zemes tā gada nacionālo ātrumu rekordu pa sauszemi, kas bija 122,6 jūdzes stundā (197,306 km/h).

Kopš tā laika motocikls Vincent Black Lightning arī tiek uzskatīts par visdārgāko spēkratu uz pasaules.

Izsolītais motocikls līdz mūsdienām ir saglabājies oriģināls un nav bijis pakļauts restraurācijai. Un, kā zina stāstīt speciālisti, joprojām ir teicamā darba kārtībā.

Izsole Bonham’s namā, kurā tika pārdots leģendārais motocikls:

LA.lv