Kokteilis
Baudi

Par labākā kaķa titulu Ķīpsalā cīnīsies sliņķis ar suņa dabu0

Publicitātes foto

Kurš ir labākais kaķis Latvijā? 24. martā izstādē “PetExpo 2019” notiks “TOP kaķa 2018” apbalvošana, kur suminās labākos kaķus par sasniegumiem pagājušā gada izstādēs. Vai meinkūns Diego būs viens no tiem?

Ivo Obrumanim pieder meinkūnu audzētava “Obermoon”. Pieci no audzētavas meinkūniem ir nominēti titulam “TOP kaķis 2018” sterilizēto kaķu, junioru un pieaugušo kaķu kategorijā. Taču vispopulārākais ir zilais, septiņus gadus vecais milzis Diego. “Daudzi pazīst tieši Diego un uz mājdzīvnieku izstādēm Ķīpsalā nāk tikai tāpēc, lai satiktu viņu,” norāda kaķa saimnieks Ivo.

Lūk, daži interesanti fakti par Diego!

Dalība izstādēs – darbs vai atpūta?

Publicitātes foto

“Diego ir bijis tik daudz izstādēs, ka viņam ir pilnīgi vienalga – vai viņš ir mājās, vai izstādē. Izstādēs Diego stresa nav, viņš ir pieradis pie cilvēku pūļiem. Dalību izstādē Diego neuztver kā darbu, jo viņš sevi izrāda jau no bērnības,” atklāj saimnieks. Visbiežāk lielais meinkūns laiku izstādē pavada guļot, spēlējoties, bet vienmēr izbauda apmeklētāju interesi un vēlmi viņu paglaudīt.

Izskats ir maldīgs!

Lai arī varētu šķist, ka lielais meinkūns Diego ir ārkārtīgi smags, izrādās, tā nebūt nav! Diego sver tikai 10 kilogramus! “Visi meinkūni ir tievi. Ja pačamdīsiet, varēsiet sajust ribas. Protams, kastrēti kaķi būs nedaudz resnāki. Lielākoties meinkūna svaru veido nevis tauki, bet gan kaķa kauli. Tievs, garš, liels – tas vislabāk raksturo meinkūnu,” skaidro kaķu saimnieks.

Nedaudz narciss

Publicitātes foto

Diego ļoti patīk gulēt, taču viņš labprāt arī izrāda savu skaistumu un aicina sevi glaudīt. Turklāt nevajag satraukties, ka meinkūns varētu ieskrāpēt. “Šīs šķirnes kaķi neskrāpē, viņi ir mīļi un spēj sadraudzēties pat ar svešinieku!” norāda Ivo.

Sliņķis ar suņa dabu

Kā jau tas runčiem raksturīgs, Diego ir slinks. Lai arī meinkūniem piedēvē suņiem raksturīgas īpašības, tās visbiežāk var novērot nevis runčiem, bet kaķenēm, kuras ir gatavas atnest aizmestus kociņus un bumbiņas. Taču Ivo ir novērojis, ka viņa mājoklī dzīvojošie meinkūni ir lielos draugos ar suņiem: “Meinkūni labi sadzīvo ar suņiem, viņi nav tipiski kaķi. Viņiem ir suņa raksturs. Kad suņi atnāk no pastaigas, Diego tūlīt dodas klāt, pieglaužas un laiza viņus. Bieži vien kaķi guļ kopā ar suņiem.”

Skaistumkopšana reizi nedēļā

Lielais un pūkainais skaistulis ir jāķemmē vismaz reizi nedēļā. Ivo, kurš ir kaķu frizieris, stāsta: “Kaķa kopšana ir sarežģīts process. Ja dzīvnieks nav sterilizēts vai kastrēts, viņš jāķemmē diezgan bieži, jo tauku dziedzeri ietauko dzīvnieka ķermeni, asti un var veicināt ādas iekaišanu un netīrumu uzkrāšanos. Tikai ar profesionālās kosmētikas palīdzību kaķi var nomazgāt tīru, jo mājas apstākļos to ir grūti izdarīt.” Lai Diego varētu sagatavot izstādei, ir jārēķinās ar aptuveni pusotru stundu.

Kaķis – saimnieka spogulis?

Publicitātes foto

“Mēdz teikt – kāds saimnieks, tāds suns. Bet kaķis? Varbūt savā ziņā tā ir patiesība. Diego ir netipisks raksturs, jo viņš metienā piedzima vienīgais, līdz ar to nekad nav bijis vairāku kaķēnu pulkā un ir uzaudzis kopā ar cilvēkiem. Diego domā, ka ir cilvēks, nevis kaķis,” prāto saimnieks Ivo.

Vai Diego iegūs titulu “TOP kaķis 2018”? To noskaidro 24. martā plkst. 15.00 izstādē “PetExpo 2019”!

Kad un kur?

Kā zināms, 23. un 24. martā Ķīpsalā notiks starptautiskā mājdzīvnieku un zooindustrijas izstāde “PetExpo 2019”, kur sacentīsies vairāk nekā 3000 suņu no 14 valstīm, un pirmo reizi Ķīpsalā norisināsies suņu freestyle sacensības. Divās dienās apmeklētāji varēs sastapt vairāk nekā 400 dižciltīgu kaķu , kuri piedalīsies šķirņu ekspertīzēs, ringos un sacensībās! Arī šogad apmeklētāji varēs aplūkot trušus, jūrascūciņas, kāmjus, žurciņas, kazlēnus, jēriņus, kanārijputniņus un lielākus mājputnus – zelta un sudraba fazānus, pāvus, nandu, tītarus, pīles, zosis, vistas un paipalas. Mazākie izstādes apmeklētāji varēs nodoties aizraujošām izjādēm ar ponijiem.

 • 23. un 24. martā no plkst. 10.00 līdz 18.00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā
 • Ņem vērā!
  Ja vēlies apmeklēt izstādi kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11. vārtiem būs jāuzrāda suņa veterinārā apliecība, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.
 • Biļetes:
  Pieaugušajiem – 6,00 EUR
  Pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,50 EUR
  Bērniem no 5 līdz 18 gadiem – 3,50 EUR
  Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
  Ģimenes biļete – 13,00 EUR
  (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni; vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu)
  Ar “DinoZoo” Zelta klienta karti (tikai pasākuma vietā) – ieeja par īpašu cenu!
  Autostāvvieta – 4,00 EUR
LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: Rutulis atklāj, kurš dziedātājs Latvijā var atļauties Maestro Raimondu Paulu uzrunāt uz “tu”
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO: “plus – size” supermodele Ešlija Grema atklāj, ka ir sava pirmā bērniņa gaidībās
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
17 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
7 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
5 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
6 stundas