Kokteilis
Veselam

Grūtnieču rīta nelabumi, izrādās, pozitīvi ietekmē bērnu0

Foto – Shutterstock.com

Grūtniecēm, kuras ļoti cieš no toksikozes, biežāk ir veselīga grūtniecība un mazāka spontānā aborta iespējamība, raksta The Telegraph. Rīta nelabumi labvēlīgi ietekmē bērna intelektu. Pētnieki tomēr brīdina, ka tas neattiecas uz pārmēru stipru vemšanu.

Kanādas pētnieki Toronto Universitātē secinājuši: sievietēm, kas necieš no toksikozes un vemšanas gaidību laikā, trīs līdz desmit reizes biežāk notika spontānais aborts pirmo trīs gaidību mēnešu laikā atšķirībā no sievietēm, kam toksikoze bija. Bērniem, kuru mātes mocījās ar rīta nelabumiem, izrādījās mazāks risks piedzimt priekšlaikus, ar iedzimtiem defektiem vai pazeminātu dzimšanas svaru. Šo bērnu IQ rādītāji testos bija augstāki.

Zinātnieki analizēja desmit pētījumus, kas veikti piecās valstīs no 1992. līdz 2012. gadam. Kopumā tajos piedalījušās 850 000 grūtnieču. Speciālisti secināja: mātēm, kas cietušas no grūtnieču toksikozes, priekšlaicīgas dzemdības notika 6,4%, salīdzinājumā pārējām grūtniecēm – 9,5%. Spontānā aborts risks bija trīs reizes lielāks sievietēm, kurām nebija rīta nelabumu. Bērni ar iedzimtiem defektiem bija 30%, salīdzinājumā ar pārējām mātēm, kur šis rādītājs bija 80%. Pozitīva ietekme īpaši bija vērojama sievietēm no 35 gadiem un vairāk.

Raksts no www.telegraph.co.uk

Saistītie raksti
LA.lv