Henriete Martinsone ir latviete, kura radījusi mīļu, sirsnīgu un aizkustinošu fotogrāfiju sēriju – iemūžinot skaistus suņus patriotiskās, sirsnīgās fotogrāfijās.

Henriete stāsta, ka viņai suņus patīk bildēt vislabāk, jo viņi nekad savas emocijas nevilto. “Lai arī esmu spiesta vienmēr pielāgoties suņa auguma izmēriem un arī raksturam, tas neliedz man pat vajadzības gadījumā nogulties uz zemes Vecrīgas ielās vai uz vēdera, lai notvertu vislabākos kadrus”, – viņa stāsta. – “Ja tas ir tā vērts, es esmu gatava iet uz “pilnu banku!”.

Šīs patriotiskās, sirsnīgās bildes sākušas tapt jau pagājušajā gadā, kad Henriete ar draudzeni izlēmusi vienoties kopīgai, tematiskai, latviskai fotogrāfijai. “Man ļoti patīk veidot tematiskas bildes, īpaši svētkiem! Un par cik, Latvijas svētki ir arī mani mīļākie svētki gadā, tad ar prieku tajā dalījos! Parasti internetā var redzēt daudz bildes ar cilvēkiem, kur viņi pozē, tur rokās karogus, piespraustas lentītes pie krūtīm, tāpat arī bildes ar ēdieniem, es, savukārt, redzu, ka var īstenot bildes arī man tīkamākā veidā – fotogrāfējot suņus. Apvienojot šo patīkamo nodarbi ar tematiku, kas rezultējās ar patriotisku bildi, kurā iekļauts ir suņa, ne cilvēka tēls”.

Henriete stāsta, ka cenšās, lai fotogrāfijās atpspoguļotos suņu emocijas, kā arī būtu piemērots fons, tāpat tiek piemeklēti visdažādākie atribūti, lai fotogrāfiju padarītu pēc iespējas piesātinātāku. Tieši tā arī tapušas šīs bildes.

Fotogrāfiju modeļi: zeltainie retrīveri Milbu Snow Bank, Katt Kathew Explorer Sanbukki un džeka rasela terjer-meitene Tea.