Jau pēc dažām dienām ģimenes un draugu lokā sēdīsimies pie svinīgi klātiem galdiem Ziemassvētku vakarā. Svētku galda noformējumam ir milzīga nozīme, lai radītu svinīgu noskaņu. Taču burot svētkus drīkst un vajag eksperimentēt! Kādas ir aktuālākās tendences Ziemassvētku galda noformējumā un kā šīs ieceres realizēt, stāsta svētku meistare Gundega Skudriņa.

Svētkos galdus ir jāklāj pēc patikšanas, izjūtām un pieejamajiem materiāliem, raugoties uz vidi apkārt. Ja ir pieejams dēļu galds, tad uz tā labi iederēsies visi dabas materiāli: koks, zari, dēļi, zaļumi, stikls. Galda klājumos fonā var izmantot arī projekcijas, kas padara spilgtāku un pamanāmāku izvēlēto tematiku.

1. Šajā piemērā galda klājumā izmantotas medību trofejas un projekcijā atainoti briežu silueti.

Galda noformējums

2. Dekoru modes tendencēs ļoti aktuāli ir zaļumi, arī Ziemassvētku tematikā var izmantot ne tikai skujkoku zarus, bet arī efejas, grīšļus un citus zaļos augus. Jo vairāk, jo labāk! Tāpat pelēko toņu tematika turpina spēlēt spilgtu lomu svētku noformējumos.

Galda noformējums

3. Melnbalts salikums jau vairākus gadus priecē Ziemassvētkos drosmīgos svinētājus. Par pamatu tam kalpo gan papīra galdauts, gan uzzīmēti šķīvji, gan papīra dekori: bumbas, salmiņi, saldumu krātuves, galda kartes u.c. Papīrs lieliski iederas kā moderna galda klājuma toņa noteicējs.

Galda noformējums

4. Maigi rozā un piparmētru zaļais ir aktuāls krāsu salikums arī Ziemassvētku noformējumos. Tā ir divu toņu saspēle gan galdautu izvēlē, gan aksesuāros, gan traukos, gan sveču izvēlē.

Galda noformējums

5. Caurspīdīgais, krāsains dāvanu papīrs un baltā krāsa palīdz radīt asociācijas ar ledu, sniegu un ziemu. Bet šķīvjos uzmirdz sveču liesmu atspīdums, radot ļoti svinīgu noskaņu.

stikls

Vairāk Gundegas Skudriņas foto idejas oriģinālam Ziemassvētku galda noformējumam skaties šeit:

Foto no Gundegas Skudriņas privātā arhīva