13. oktobrī “Palladium” koncertzālē inteliģentas alternatīvās elektroniskās mūzikas gardēžus atkal iepriecinās islandiešu apvienība “GusGus”. Rīgā grupa uzstāsies sava jaunākā albuma “Lies Are More Flexible“ atbalsta tūres ietvaros.

Latviešu klausītājiem ir īpaša saikne ar islandiešu mūziku, un “GusGus” šajā ķēdē ir īpašs posms.

“GusGus” 10. studijas albums “Lies Are More Flexible“ klajā nāca šī gada 23. februārī. Tajā apkopotas 8 introspektīvas, eiforiskas un progresīvās deju mūzikas stilā ieturētas kompozīcijas, kas liecina par apvienības nepārtraukto attīstību, taču vienlaikus ļauj nekļūdīgi atpazīt grupas rokrakstu. Interesanti, ka puse kompozīciju ir instrumentālas.

“GusGus” vienmēr atļāvušies eksperimentēt ar dažādiem elektroniskās un deju mūzikas stiliem un šis albums nav izņēmums. Te jūs atradīsiet tik atšķirīgu amplitūdu kā Italo Disco un progresīva house mūzika.

Spilgtāko kompozīciju skaitā varētu izcelt episko singlu “Featherlight”; emocionālas lirikas piesātināto “Don’t Know How To Love” (kurā grupas solistam Danielam pievienojas Džons Grānts), ritmisko “Fireworks” un 80. gadu stilā ieturēto “Lies Are More Flexible”.

Pirmā starptautiskā atzinība islandiešu kolektīvu sasniedza 90. gadu nogalē, kad radiostacijās un TV kanālos parādījās gana ekscentriskie skaņdarbi “Ladyshave” un “Starlovers”. Vēl plašākas publikas uzmanība tika pievērsta 2002. gadā ar ceturto albumu “Attention”, no kura kompozīcijas “Moss” un jo īpaši “David” kļuva pat par deju hitiem. Albuma “Arabian Horse” megahits “Over” un diska “Mexico” hiti “Obnoxiously Sexual”, “Crossfade” un “Mexico” turpina tradīciju.

Vairāki grupas singli pabijuši Lielbritānijas topos (piemēram, “David”, “Need In Me”, “Call Of The Wild” u.c.).

Kopš dibināšanas 90. gados apvienības piedzīvojusi vairākas sastāva maiņas. Patlaban “GusGus” kodolu veido komponists, producents un programmētājs Birgirs Torarinsons (aka Biggi Veira) un harizmātiskais vokālists Daniels Augusts Haraldsons. Starp citu pagājušajā gadā Daniels atzīts par Islandes izcilāko popdziedātāju.