Oktobrī “Sirdsdziesmu” aptaujā skatītāju simpātijas un 1. vietu godam nopelnīja romantiskais duets Santa Kasparsone un Ēriks Gruzniņš ar Santas dziesmu “Sadalīsim debesis uz pusēm”. Ar mierīgu sirdi mazajam rudens finālam var gatavoties 2. vietas ieguvējs Normunds Rutulis ar dziesmu “Atskrien raiba dievgosniņa” un 3. vietas ieguvēji Milleru – Balandīnu ģimene ar dziesmu “Ritenuto”.

Santai un Ērikam tā ir skaista atgriešanās. “Pirms 12 gadiem Vasarsvētkos Bīriņu pilī mēs ar Ēriku kā duets nodziedājām pēdējo dziesmu “Daudzreiz”, tā mums toreiz šķita, kurā bija zīmīgi vārdi “…tagad mēs tiekamies tik reti, sirdī cīruļputenis…”. Tolaik sapratām, ka jāiet katram savs skatuves ceļš. Man tika izdots soloalbums “Mana mazā mīlestība”, laikā, kad gaidīju otro dēliņu ierodamies pasaulē un muzicēju kopā ar savu vīru, kurš ir ļoti talantīgs pianists, Ērikam savs – “Tev neļaušu aiziet” ar ļoti skaistām, sirdi kutinošām solodziesmām. Nolēmām, ka turpmāk uzstāsimies individuāli. Kā izrādījās, mūs kā duetu bija iemīlējuši ļoti daudzi un nemaz tik viegli mūs nelaida vaļā, rak­stīja vēstules, zvanīja, komentējot bildes, bieži varēja lasīt šādu domu: “…kopā skanēja labāk. Tev pietrūkst Santas balss, kad atkal varēs dzirdēt kādu mīlas dziesmu duetu…” utt.,” stāsta Santa.

Klausītāju mīlestība un neskaitāmie aicinājumi atkal apvienoja duetu. “2015. gadā sarunā ar Ēriku vienojāmies, ka varam taču kādu dziesmu nodziedāt kopā, jo ir tik daudzi, kas to gaida. Vasarsvētkos mēs atgriezāmies ar dziesmu “Mīlas zieds”, kuru es sarakstīju mūsu duetam jau ļoti sen. Mūs uzņēma ar gavilēm, aplausiem un sirsnību. Uzstājāmies koncertos Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Preiļos, Līvānos, Jersikā, Zeltiņos, Tukumā un vēl… Neatceros visus, bet sapratām, ka dziedāt kopā – tas sagādā prieku un labsajūtu. Kad pagājušā gada vasarā sāka skanēt mūsu jaunā dziesma “Pelnu meitene”, tas bija kā “sprādziens”, mūs aicināja atkal un atkal,” smaidot stāsta Santa.

Duetam nebija ilgi jāgaida, un viņus uzaicināja piedalīties “Sirdsdziesmu” aptaujā. “Šis laiks ir sajūsmas pilns! Šo dziesmu es sarakstīju pēc ilgstošas atveseļošanās, par ko man jāsaka paldies Dinam Sumeragam, ka atkal varu dziedāt. Pēc pirmatskaņojuma cilvēki nāca klāt un jautāja, vai mēs atkal sadalāmies, vai kopā vairs nedziedāsim? Arī intervijā televīzijā Guntis uzdeva šo jautājumu, uz ko es droši varu atbildēt – nē! Mēs turpināsim jums dziedāt, un to, kas teikts vārdos, ne vienmēr vajag personificēt, lai gan es saprotu cilvēkus, mēs visi esam lieli fantazētāji, un, ja vēl skan šādi vārdi, protams, ka tas liek aizdomāties… Mēs dziedam dziesmas, kas mums pašiem ļoti patīk. Saprotiet, kad es rakstu vārdus savām melodijām, es domāju, lai tie būtu skanīgi, loģiski, ar stāstu, ko var izstāstīt trīs minūtēs, varbūt kādam tieši šobrīd ir šis šķiršanās periods, kas izstāstīts dziesmā, un, to klausoties, nāk sapratne, ka dzīve turpinās, ir jādzīvo tālāk ar to, kas mums ir. Ikvienam uz šīs zemes pieder kaut kas savs, arī neesot vairs kopā kā vārdi dziesmā: “…man sauleslēkti – tev saulesrieti, un katram savi zvaigžņu sieti…”. Šis stāsts noteikti piederētos arī mums pirms daudziem gadiem, bet šī dziesma tika sarakstīta šī gada aprīlī,” stāsta Santa.

Viņa neslēpj, ka viņi priecājās par uzvaru oktobra aptaujā. “Ir tik jauki, ka mūs atbalsta, saka mīļus vārdus. Mēs jūtamies mīlēti un gandarīti, ir vērts dziedāt ko jaunu. Arī mūsu maestro Kaspars, kurš spēlē taustiņus un saksofonu, ir gandarīts, ka dziesmā ievij dzīvības elpu. Koncertos dziedam arī akustiskos “gabalus” tikai ar klavierēm, tās sajūtas ir kolosālas, tev nav robežu, vari izjusti stāstīt šo stāstu, ieturēt pauzi pirms svarīgā vārda. Jāsaka liels paldies Kasparam, kurš mūs sajūt, viņš elpo kopā ar mums mūsu dziesmās,” neslēpjot sajūsmu, teic Santa.

Tā ir skaista atgriešanās, bet duets nedomā gulēt uz lauriem. “Šobrīd strādājam pie tikko sacerētas manas kompozīcijas “Mīlēt un nebaidīties”. Stāsts atkal ir par mīlestību, kura negaidot ir atnākusi, un tagad tā ir jābauda, jānosargā – tā ir misija, kas dota citiem uz mūžu, citiem… nu jūs sapratāt, galvenais, lai būtu laimīgs! An­dris Šīrants veido muzikālo pavadījumu, un prieks par to, ka tuvākie cilvēki, kas šo dziesmu ir dzirdējuši, jau dzied līdzi un saka – nu jums atkal būs “Bomba”! Cerēsim, ka tā arī būs,” teic Santa.

Dueta tuvākie koncerti – 17. novembrī Valgundē, 30. novembrī Ānes muižā, 26. decembrī Ludzā, un, protams, visi savos plānotājos var ierakstīt 15. jūniju – fināls “Sirdsdziesmām” Lielvārdē. Santa no sirds teic: “Paldies par jūsu mīlestību, klausītāji, kuras dēļ mēs dzīvojam, radām un dziedam. No mūsu sirsniņām – jūsējām. Lai labi visiem dzīvojas!”

Video dziesmai “Sadalīsim debesis uz pusēm”: