Apbrīno

Novembrī uzvar dzīvespriecīgā dziesma “Rasā”0


No kreisās: Raitis, Dagnija, Melita, Rihards un Raivo.
No kreisās: Raitis, Dagnija, Melita, Rihards un Raivo.
Foto – Andis Zīders

Par tradīciju “Sirdsdziesmā” ir kļuvusi Milleru-Balandīnu viesošanās. Dziesma “Rasā” klausītāju vērtējumam tika nodota šīs sezonas pirmajā raidījumā. Lēnām tā iekaroja klausītāju sirdis un novembrī kļuva par sirdsdziesmu, kas vasarā piedalīsies noslēguma koncertā. Decembra sākumā, pusfināla balsošanā, noskaidrojās vēl divas dziesmas, kas piedalīsies vasaras noslēguma balsojumā – grupa “Baltie lāči” ar dziesmu “Atvars” un grupa “Zeļļi” ar dziesmu “Dadzītis”.

 

Dziesmas “Rasā” mūzikas un teksta autors ir Raivo Millers. Kad vaicāju Raivo, kādas bija sajūtas, uzzinot, ka viņa dziesma iekarojusi klausītāju sirdis, viņš atzīstas: “Sajūtas bija vairāk nekā pārsteigums, jo cerējām, maksimums, uz 3. vietu, lai iekļūtu starpbalsojumā. Pirmās trīs vietas bija ļoti tuvu viena otrai balsu skaitā, tāpēc uzskatām, ka mums ļoti paveicās.” Arī Dagnija Millere-Balandīna neslēpj, ka šajā reizē veiksme bija viņu pusē: “Bez šaubām, veiksme šajā gadījumā bija mūsu sabiedrotā, taču tajā pašā laikā šis sasniegums nebūtu bijis iespējams bez mūsu uzticīgajiem atbalstītājiem, kuri, par spīti mūsdienu skrejošajai ikdienai, gandrīz katru dienu atrada kaut vai pusminūtīti laika, lai palīdzētu dziesmai pietuvoties lielajam finālam. Kopīgiem spēkiem mums tas izdevās! No sirds pateicamies ikvienam, kurš iemīļoja dziesmu “Rasā” un balsoja, tāpat arī visiem, kuri seko līdzi mūsu daiļradei. Ļoti ceram uz cilvēku atsaucību arī lielajā finālā vasarā, jo dziesma šoreiz mums patiešām ir ļoti atraktīva, vasarīga un dejojama!”

Dziesmai “Rasā” ir īpašs rašanās stāts, ko atklāj Raivo: “Šoreiz stāsts ir ļoti vienkāršs – dziesma “Rasā” ir sveiciens jubilejā. Braucām ciemos pie mammas uz dzimšanas dienu – un kā dāvana tapa šī dziesma! Tas ir veselīga dzīvesveida un mundruma slavinājums, kas pavisam dabiskā veidā aicina laisties jestrā dejā neatkarīgi no jubilāra vecuma. Toties dziesmas aranžējums pavisam apzināti tika veidots labākajās tautasdeju mūzikas tradīcijās. Te paldies jāsaka arī vijolniecei Solveigai Sofijai Bētiņai, kuras iespēlētā vijole dziesmas audio ierakstā radīja atbilstošu noskaņu. Tā patiešām ir daudz jautrāka, īsāka un dejojamāka nekā iepriekšējās, kuras esam radījuši un izpildījuši aptaujā.” Arī Dagnija piekrīt, ka “Sirdsdziesmas” mīļotāji bija izslāpuši pēc kā vienkārša, enerģiska un priekpilna, kas uz divām minūtēm ļauj mazliet pacelties pāri pelēkajai ikdienai. “Arī mums pašiem tas bija liels piedzīvojums, jo ne es, ne vīrs Raitis iepriekš nebijām izpildījuši šāda žanra mūziku. Tas bija patiešām vērtīgi un interesanti – izkāpt no savas komforta zonas –, un esam ļoti gandarīti, ka arī klausītāji to ir novērtējuši. Tas gan nenozīmē, ka arī nākamās dziesmas būs tieši tādas pašas, taču noteikti centīsimies saglabāt šo dzīvespriecīgo atmosfēru, jo dziesma “Rasā” man asociējas tieši ar to – dzīvesprieku! Kā es dziedu dziesmas otrajā pantiņā: “Gadu skaits ir maznozīmīgs, tu tak’ esi skaists un dzīvīgs”, tāpēc galvenais ir būt jaunam dvēselē un atļaut sev priecāties par dzīvi!” Milleru-Balandīnu ģimenei patīk būt daudzveidīgiem, un viņiem tas izdodas kaut vai tāpēc, ka dziesmas nesacer tikai viens no viņiem, bet visi trīs – Dagnija, Raivo un arī Raitis.

Lūdzu Dagnijai atklāt viņu radošos plānus. “Ņemot vērā, ka mūsu pamatsastāvam ir pievienojusies arī vijolniece Elīza Zelča, šobrīd gatavojam jaunu 50 minūšu garu koncertprogrammu, kurā būs dzirdamas gan visas mūsu pašreizējās oriģinālkompozīcijas, gan arī citi jau zināmi un iemīļoti skaņdarbi. Tuvākais koncerts būs 29. decembrī Varakļānos, kur svētku ietvaros izpildīsim arī savu Ziemassvētku oriģinālkompozīciju “Laime līdzās iet”,” atklāj Dagnija un piebilst: “Runājot par koncertiem nākamgad, jāteic, ka parasti tas notiek ļoti spontāni, tāpēc visi, kas vēlas dzirdēt mūs klātienē, laipni aicināti ar mums sazināties – ar prieku koncertējam ne tikai Rīgā, bet apciemosim arī citas Latvijas vietas, kur esam gandarīti dalīties ar savu mūziku un emocijām! Protams, plānā ir radīt arī jaunas dziesmas un iepriecināt tos, kuri seko līdzi “Latvijas Sirdsdziesmas” aptaujai. Īpašs prieks mums ir sadarboties ar labdarības organizāciju “palidzesim.lv”, kur projekta “Labo darbu nedēļa” ietvaros katru gadu ar dažādiem muzikālajiem sastāviem iepriecinām klausītājus ar savu mūziku. Darīt labu mēs varam ļoti dažādos veidos, galvenais – darīt to no sirds! Un šis pirmssvētku laiks ir īpaši atbilstošs tam, lai dāvātu siltus vārdus, siltas domas un mīlestības pilnus apskāvienus. Jo nereti tieši tā mums visvairāk pietrūkst.”

LA.lv