Ogres kultūras centrā 21. martā izskanēs dziesmu un tekstu autora, komponista un mūziķa Gunāra Meijera 60 gadu jubilejas koncerts ar jaunā albuma “Saki man” pirmatskaņojumu kopā ar kori. Koncerta otrajā daļā uzstāsies mūziķi, ar kuriem kopā Gunārs piedalījies dažādos radošos projektos.

Gunārs saviem klausītājiem dāvās savu 18. albumu “Saki man”. “Tas ir eksperiments. Visi iepriekšējie albumi ir bijuši ar maniem vārdiem un mūziku. Bija tikšanās, vārds pa vārdam ar dzejnieku Leonu Briedi, un tā aizrunājāmies līdz albumam. Albuma ierakstā ir piesaistīta instrumentāla grupa, orķestris. Dziesmas ir ar patriotiskiem vārdiem – par dzimteni, Latvijas dabu, atbilst Latvijas simtgadei. Albuma producents ir Reinis Grīnhofs, kurš ir arī kordiriģents un vada Viesītes jaukto kori. Dziesmas ir patriotiskas, dejojamas, tāpēc radās ideja tās iedziedāt arī ar kori,” stāsta Gunārs un atklāj, ka albums tika ierakstīts, ja tā var teikt, pēc senlaiku metodes – viss orķestris kopā studijā, aplītī un katrs spēlē savu partiju. Albumā var dzirdēt to dzīvo skanējumu, kas tiek panāks šādos ierakstos. Cilvēkiem tuvāks, dzīvāks skanējums. Šogad albums tika nominēts arī “Zelta mikrofonam” un par šo nomināciju Gunāram ir savas pārdomas. “Tas nav roka un tas nav arī šlāgera albums, lai gan “Zelta mikrofonā” mēs tikām pie nominācijas kā gada labākais šlāgeralbums. Es domāju, ka tas ir tāpēc, ka nav tādu nomināciju albumiem ar orķestri un koristiem. Ar saņemto diplomu braucu pie koristiem. Viņi bija priecīgi par šo nomināciju,” teic Gunārs un par mūzikas vērtēšanu nosaka: “Mūzikā nav labākie un sliktākie. Katrs ir citādāks. Vērtējums ir vērtētāju ziņā. Mūzikas stilam nav nozīmes, galvenais ir ļoti labi izdarīt savu darbu.”

Gunāru daudzi mūzikas cienītāji atceras ar hokeja dziesmām. Jaunajā albumā viņš ir kopā ar kori, par kuru teic: “Koris ir tā tauta!” Hokeja dziesmas arī bija sava veida korim – hokeja fanu korim. “Hokeja dziesmas bija mirkļa emocijas, eksperiments, un tas ir viens no maniem visvairāk pirktajiem albumiem. Nav oficiāla uzskaitījuma, bet Platīna diska statuss ir sasniegts,” nosaka Gunārs.

Koncertā otrajā daļā uzstāsies mūziķi, ar kuriem dažādos projektos, dzīves posmos ir spēlējis Gunārs – “Zaļā galma kapella”; Marko Ojala (Somija), Normunds Jakušonoks & Co, “Keksi”, “Credo”, Harijs Zariņš & Co, “Opus pro”, “Stabu ielas džessa orķestris” un būs arī citi pārsteigumi. “Vakara nagla – mans pirmais muzikālais projekts “Stabu ielas džessa orķestris”, kur kā īpašais viesis no Igaunijas atbrauks arī mans pirmais skolotājs mūzikā Eduards Glotovs. Uz skatuves atkal kopā būšu ar Māri Briežkalnu, Raimondu Macatu, Aivaru Hermani un Eduardu Glotovu. Oriģinālā sastāvā, tikai tagad jau ar sirmām galvām, pēc 25 gadiem izpildīsim dziesmu “Meitene”. Būs arī citas manas dziesmas, kas tuvas klausītajiem,” atklāj Gunārs.

Tie, kas nevarēs klātienē būt Ogres koncertā, to varēs tiešraidē dzirdēt “Latvijas Radio2”. Pēc kāda laika “ReTV” varēs skatīties arī koncertierakstu. Aprīlī Gunārs izsludinājis vēl divus koncertus, bet lielākā koncerttūre būs rudens pusē, kā pats saka, pēc vasaras atvaļinājumiem un Dziesmu svētkiem.

Kad un kur?

  • 21. martā plkst. 19.00 Ogres kultūras centrā
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: no EUR 8 līdz 15.
  • 13. aprīlī plkst. 19.00 Kuldīgas kultūras centrā
  • 21. aprīlī plkst. 19.00 CATA kultūras centrā Cēsīs
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: no EUR 9 līdz 12

Video: