Fantastiski piedzīvojumu stāsti, šausmu filmas un trilleri, dzīvesstāsti un supervaroņi, mīlas stāsti un filmas visai ģimenei. Filmas, kuras patiesi vērts noskatīties un kuras neatstās vienaldzīgu. Esam apkopojuši 2018. gada līdz šim brīdim labākās ekranizētās filmas, kuras tev noteikti jāredz.

1. Atriebēji. Bezgalības karš (Avengers: Infinity War)


Kamēr Atriebēji un viņu sabiedrotie turpina aizstāvēt pasauli no dažādiem apdraudējumiem, vēl nebijuša apmēra briesmas gatavojas ierasties no kosmosa plašumiem. Starpgalaktiskais tirāns ir apņēmies savākt visus sešus Bezgalības akmeņus – tiem piemīt neiedomājams spēks, ar kura palīdzību ir iespējams mainīt realitāti atbilstoši savām vēlmēm. Viss, ko Atriebēji ir piedzīvojuši agrāk, gatavoja viņus šim izšķirošajam brīdim, un vēl nekad Zemes tālākais liktenis nav bijis tik neparedzams…

2. Klusā pasaule (A Quiet Place)


Džons Krasinskis un Emīlija Blanta iejutušies kāda pāra tēlos un viņi ir spiesti savas attiecības pārbaudīt visbriesmīgākajā vidē. Pasauli ir pārņēmusi apokalipse, kur ikvienai dzīvai radībai ir jādzīvo klusumā. Izdvešot kaut mazāko skaņu, kādi nezināmi monstri sāk medības. Ģimene ik uz soļa tiek apdraudēta, bet brīdī, kad viņu mazais dēliņš iedarbina rotaļu lidmašīnu, viņi sastopas ar šiem monstriem aci pret aci. Turklāt filmas galvenā varone gaida bērniņu… Vai viņa spēs dot dzīvību bērnam, neizdvešot ne skaņas un vai bērns, piedzimstot neizdvesīs ne skaņas?

3. Set it Up


Sirsnīgs un aizraujošs stāsts par diviem uzņēmuma darbiniekiem, kuri nolēma savest kopā savus priekšniekus. Turklāt tas viss tikai tāpēc, lai paši varētu strādāt mazāk. Filma Se it Up tev liks smieties un izbaudīt šo romantisko stāstu par kolēģu attiecībām.

4. Mamma Mia! Mēs atkal esam klāt (Mamma Mia 2: Here We Go Again)


Filmā notikumi stilīgajos 80-os mijas ar notikumiem Grieķijas salā, kur Donnas nu jau pieaugusī meita Sofija steidz vēl pēdējos iekārtošanas darbus, pirms savas viesnīcas atvēršanas un šajā krāsu, garšu, emociju un notikumu virpulī uzzina, ka viņas un Skaja ģimenē gaidāms pieaugums…

5. Mīlu, Saimons (Love, Simon)


Ikviens ir pelnījis lielisku mīlas stāstu. Diemžēl Saimonam tas ir sarežģīts: neviens nezina, ka viņš ir gejs un viņš nezina, kurš ir tas anonīmais klasesbiedrs, kurā viņš iemīlas. Šis ir reizē jautrs, emocionāls un biedējoši sarežģīts stāsts par jauniešiem un vienaudžiem.

6. Nost ar seksu! (Blockers)


Kad vecāki uzzina, ka viņu meitas plāno zaudēt nevainību izlaiduma ballē, viņi apvienojas vienas nakts slepenam uzdevumam, lai apturētu savas meitas. Perfekti aktieri apvienojušies smieklīgā un ģimeniskā komēdijā, kas atspoguļo ikdienas ģimenes dzīves ainiņas.

7. Melnā Pantēra (Black Panther)


Vakanda nav tikai vienkārša teritorija, kura atrodas dziļi noslēpta Āfrikas mežonīgajos apvidos – tās unikālie derīgie izrakteņi ir vienmēr piesaistījuši alkatīgus cilvēkus, kuri bija gatavi iznīcināt visu savā ceļā. Un apspiestos vienmēr aizsargāja savannas gars – Melnā Pantera. Pēc daudziem gadiem Vakandā atkal ierodas ienaidnieks – šoreiz apbruņojies ar modernām tehnoloģijām. Tam pretī var stāties tikai kāds, kurš būs gatavs ļaut atdzimt Melnās Panteras leģendai.

8. Iznīcināšana (Annihilation)


Filma balstīta uz rakstnieka Džefa Vandermēra romānu, kas ir tikai sākums veselai triloģijai. Bet ar filmu būs nedaudz citādāk. Proti, Gārlands par triloģijas esamību filmas tapšanas laikā nemaz neesot zinājis, kas nozīmē – par filmas nepabeigtību varam nesatraukties. Tās stāsts bir par ekspedīciju bīstamā, ar dabas anomālijām pilnā zonā. Šo ekspedīciju vadīs Natālija Portmena, Dženifera Džeisona Lī, Tesa Tompsone un citas aktrises.

9. Blindspotting


Blindspotting ir spēcīgs, niansēts stāsts par rasi, kas līdzsvaro absurdismu, komēdiju, sirsnīgu patiesību un aukstas bailes visas filmas garumā. Kolinss izcieš pēdējās trīs dienas policijas uzraudzībā, taču pasaule, šķiet, liek viņam atgriezties cietumā. Pēc tam, kad policijas virsnieks saušauj nebruņotu melnādaino vīrieti mugurā, pieaug spriedze starp viņu un viņa labāko draugu Milesu, nepastāvīgu balto vīrieti, kurš, šķiet, nesaprot Kollina situācijas trauslumu.

10. Spēļu nakts


Makss un Enija ik nedēļu piedalās pāru spēļu vakarā, un vienudien Maksa brālis Brukss ierosina sarīkot slepkavības izmeklēšanu ar viltus slepkavām un federālajiem aģentiem. Tādēļ, kad Brukss tiek nolaupīts, tā ir daļa no spēles, vai ne? Visi seši dalībnieki vēlas uzvarēt un aizrautīgi metas šķetināt mīklu, taču drīz vien mana, ka ar “spēli” un Bruksu kaut kas nav kārtībā. Notikumi uzņem apgriezienus, turklāt, jo tālāk, jo trakāk. Šī varētu būt jautrākā izklaide viņu mūžā, vai arī… spēlei beigas.

11. Lācēna Padingtona piedzīvojumi 2 (Paddington 2)


Lācēns Padingtons nu jau kādu laiku ir laimīgi iedzīvojies Braunu ģimenē un ir labi ieredzēts visā apkaimē. Tā kā tuvojas viņa tantes Lūsijas 100 gadu jubileja, Padingtons nolemj sapelnīt naudu vislieliskākajai dāvanai, uzņemoties dažnedažādus dīvainus darbiņus. Taču – ak vai! – dāvana tiek nozagta.

12. Reinkarnācija (Hereditary)


Līdz ar Grehemu ģimenes vecmāmiņas Ellenas nāvi, kādreiz viņas tik mierīgajā namā, kurā nu dzīvo meita ar ģimeni, sāk notikt neizskaidrojamas lietas. Šķetinot noslēpumainos notikumus, Ellenas meita atklāj arvien biedējošākus un šausminošākus faktus par savu dzimtu. Enija saprot, ka šausmu pirmssākumi meklējami senā pagātnē, bet vai viņai izdosies atrast lāsta noslēpumu, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē?

13. Zvaigzne ir dzimusi (A Star Is Born)


Pieredzējušais mūziķis Džeksons Meins satiek jauno dziedātāju Eliju un iemīlas viņā. Elija vairs necer, ka spēs gūt panākumus kā mūziķe, taču Džeksons pierunā viņu kāpt uz lielās skatuves. Lai gan Elijas karjera strauji uzplaukst, abu personīgās attiecības samezglojas, jo Džeksons grimst arvien dziļāk atkarību purvā.

14. Halovīns (Halloween)


Būdams 6 gadus vecs, Maikls Maijerss nežēlīgi noslepkavo savu māsu pašā Halovīna jeb Visu Svēto dienas priekšvakarā. 15 gadus vēlāk viņš aizbēg no psihiatriskās slimnīcas, kur visus šos gadus ir pavadījis ieslodzījumā, un atgriežas dzimtajā Hedonfildā, lai turpinātu iesākto. Viņu apturēt var tikai doktors Lūmiss, kurš vienīgais apjauš Maikla patieso dabu…

15. Bohēmista rapsodija (Bohemian Rhapsody)


Fredijs Merkūrijs – roka leģenda, dumpinieks, bohēmists un ģēnijs, kurš lauzis visus stereotipus un atstājis neizdzēšamu iespaidu uz rokmūziku. Filma stāsta par grupas “Queen” galvu reibinošo ceļu uz panākumiem, pateicoties radītajām kulta dziesmām un revolucionārajam skanējumam, kā arī grupas atrašanos uz izjukšanas robežas Merkūrija nekontrolējamā dzīvesveida dēļ. Mūziķu triumfālā atkalapvienošanās koncertam “Live Aid” ir kļuvusi par vienu no izcilāko uzstāšanos visā rokmūzikas vēsturē.