Siguldas pilsdrupu estrādē 17. jūlijā norvēģu grupa “A-ha” piedāvās klausītājiem gan laika pārbaudi izturējušos lielākos hitus jaunā skanējumā, gan pavisam jaunas kompozīcijas, kurās joprojām atpazīstams unikālais “A-ha” radošais rokraksts. Īpašie viesi Norvēģijas supergrupas koncertā būs visu laiku komerciāli sekmīgākā Latvijas mūzikas albuma “Disco Alliance” autori, vieni no Latvijas elektroniskās mūzikas pionieriem – Jāņa Lūsēna vadītā grupa “Zodiac”.

Trīsdesmit pieci gadi uz skatuves – norvēģu grupa “A-ha” šajā laikā ir paguvusi daudz ko, tostarp kļūt par Norvēģijas visvairāk eksportēto supergrupu, nospēlēt tūkstošiem koncertu visā pasaulē, arī Latvijā, kā arī uz visiem laikiem atvadīties no koncertu apmeklētājiem. Tomēr īstai mīlestībai pret mūziku tā vienkārši nevar pateikt “stop”. 2017. gadā MTV “Unplugged” sērijā klajā nācis “A-ha” akustiskais albums “Summer Solstice”, un tagad mūziķi ar jaunu elpu iestartējuši pasaules turneju, kurā akustiskais izpildījums mīsies ar koncertu sēriju “Electric Summer”.

Nebūs pārspīlēti teikt, ka “A-ha” atgriežas pie klausītājiem ar mīlestības pilnu ierakstu, kas gluži netipiski spilgtajiem sintīpopa pārstāvjiem ierakstīts akustiskā versijā.

“Pēkšņi mēs atkal esam grupa, pēkšņi mēs apzināmies, kāpēc mēs esam kopā, turklāt saprotamies kā nekad iepriekš,” albuma tapšanu komentē grupas vokālists Mortens Harkets. Unikālais albums “Summer Solstice” tika ierakstīts 2017. gada vasaras saulgriežu laikā pavisam nelielā koncertzālē uz vientuļas salas pie Norvēģijas rietumkrasta, turklāt klāt bija vien 250 klausītāji, kuriem uz stingrāko bija noliegts koncertā ienest jebkādas ierakstu ierīces, tostarp mobilos telefonus. Albumu mūzikas kritiķi un arī klausītāji uztvēra ļoti atsaucīgi, un tas kļuva par “A-ha” septīto albumu, kas iekļuvis Lielbritānijas “Top 10”.

Šī būs pirmā reize, kad “A-ha” koncertu lielākie hiti kā “Hunting High and Low”, “Cry Wolf”, “Minor Earth Major Sky”, “Manhattan Skyline”, “Crying in the Rain”, “The Sun Always Shines on TV”, “Lifelines”, “The Living Daylights”, “Stay on These Roads”, “I’ve Been Losing You” un, protams, arī leģendārais “Take On Me” skanēs arī akustiskā formātā, tomēr šis koncepts nebūs noteicošais, līdz ar to nav bažu, ka varētu pietrūkt norvēģu grupai tik raksturīgās enerģētiski uzlādētās dinamikas. “Elektriskā vasara” uz pilnu jaudu, zināmas dziesmas un jauns skanējums – šī vasara sagādās ne tikai nebijušus mirkļus pašiem mūziķiem, bet būs pārsteigums arī grupas ilggadējiem faniem. Siguldas pilsdrupu estrāde kā koncerta vieta Latvijā nav izvēlēta nejauši – turnejas koncerti tiek veidoti tā, lai vislabāk būtu izbaudāmi brīvdabā.

Jāņa Lūsēna grupa “Zodiac” jeb “Zodiaks” savus mūzikas eksperimentus ar kosmiskām skaņām sāka jau 70. gados, uzstājoties ar tam laikam neierasto elektroniski sintētisko mūziku, iedvesmojoties no tādiem izpildītājiem kā J. M. Jarre, “Space” un “Kraftwerk”. “Zodiac” ieraksts “Disco Alliance” 1980. gadā kļuva par pirmo mūzikas albumu visā PSRS, kas ar savu mūsdienīgumu un trāpīgajām melodijām bija līdzvērtīgs Rietumu popmūzikas hitiem. Skaņuplate piedzīvoja rekordlielu tirāžu, jo tika pārdoti vairāk nekā 20 miljoni ieraksta kopiju.

Pēc pašķiršanās 90. gadu sākumā grupa savu pirmo atkalapvienošanos piedzīvoja 2005. gadā, kad tā uzstājās Krievijas festivālā “Diskoteka 80”. Pēc šī koncerta atkal sekoja ilgāka pauze, kas tika pārtraukta 2013. gadā, kad “Zodiac” uzstājās festivālā “Positivus”. Par savu sniegumu saņēmuši plašu publikas un kritiķu atzinība, vēlāk “Zodiac” sniedza arī solokoncertu “Palladium” koncertzālē un kopš tā laika atsākuši uzstāties Latvijā un Krievijā.

Kad un kur?

  • 17. jūlijā plkst. 20.00 Siguldas pilsdrupu estrāde
  • Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv
  • Cena: EUR 39 līdz 49

Video: