Droši vien tikai retais vēl nav pamanījis mūziķa, grupas „Labvēlīgais tips” dalībnieka un viena no TV3 šova „Dziesmu duelis” šovmeņiem Normunda Jakušonoka (47) vizuālās pārmaiņas.

Kā atklāj žurnāls „Kas Jauns”, pirms vairāk nekā desmit gadiem viņa svars pārsniedzis 100 kilogramus, bet pirms pieciem gadiem, atsakoties no kafijas un tējas ar cukuru, saldumiem, miltu produktiem un kartupeļiem, mūziķis savu garderobi nomainījis no 58. izmēra drēbēm pret 52. izmēra apģērbu. Šobrīd Normunds Jakušonoks ieguvis vēl slaidākas aprises. Pats gan atzīst, ka, visgrūtāk esot, iegūto formu noturēt, kā arī nu jau trīs gadus mūziķis atturas no alkoholiskajiem dzērieniem. Kā pats atzīst, iespējams, šobrīd savulaik izdzertais alkohols tiek kompensēts ar kafiju, jo dienā viņš izdzerot vismaz piecus litrus šī dzēriena, sākot jau ar litru no paša rīta.

Atceroties brīdi, kad izlēmis atteikties no alkohola, mūziķis atzīst, ka viss sācies ar aplauzienu. Vienā dienā, kad Normunds aizgājis un nokodējies, Fredis paziņojis, ka aiziet no grupas „Labvēlīgais tips” un atstāj viņu savā vietā. „

Manās sajūtās šie trīs gadi ir ilgs laika posms, jo līdz tam viss apzinīgais līdzšinējais mūžs ir pagājis dzeršanā – gan normas, gan ne-normas robežās.

To, ka pienācis laiks likt punktu dzeršanai, sapratu divu iemeslu dēļ. Tas ne tikai apdraudēja manu muzikālo darbību, bet no alkohola radās arī veselības problēmas, kas lika sevi manīt – aizkuņģis, akniņas, kā jau tas ir aktuāli dzerošiem cilvēkiem.”

Tomēr, būdams atklāts, Normunds atzīst, ka šo gadu laikā sanācis arī dažas reizes norauties. „Tas nozīmē aizlietas acis uz trim dienām. Pamatā tam vienmēr ir kāds liels kreņķis, piemēram, vienā no reizēm nenoturējos, kad vecākiem bija nopietnas veselības problēmas.”

Pārtraucot dzeršanu, mūziķim radušās jaunas intereses, piemēram, teātris un pēc vairāku gadu pārtraukuma viņš atkal atsācis pedagoģisko darbību – savā paspārnē ņemot jauniešu grupu „Normoon”, kurai dots nosaukums par godu Jakušonokam un tai viņš nodot visas savas muzikālās zināšanas.