Kokteilis
Dzīvo

Nopietnas alkoholisma pazīmes. Risini, kamēr nav par vēlu!5

Būšanā par alkoholiķi nav nekā laba. Alkohols izjauc attiecības, cilvēkiem alkoholiķa klātbūtnē būs grūti uzturēties, kā arī šāds cilvēks laika gaitā vairs nebūs spējīgs strādāt pilna laika darbu.

Cilvēki, kuriem nav tuvu attiecību ar alkoholu, nevēlēsies uzturēties šāda cilvēka klātbūtnē, kas novedīs pie tā, ka pazudīs paziņas, draugi un vēlāk arī ģimene. Protams, ir daudz iemeslu, kādēļ cilvēki kļūst par alkoholiķiem, un daži no tiem ir pat saprotami, tomēr sevi vienmēr ir jānostāda augstāk par dzīves problēmām, jo nav nekā trakāka kā spēlēties ar savu veselību un galu galā – dzīvību.

Lūk, mēs piedāvājam ieskatīties dažās pazīmēs, kas liecina, ka cilvēka attiecības ar alkoholu ir kļuvušas pārāk tuvas. Ja saskati šādas pazīmes sevī vai arī kādā sev tuvā draugā vai ģimenes loceklī, ir pienācis laiks meklēt palīdzību un censties labot šo noiešanu no pareizā ceļa.

Alkohola izvēlēšanās pār ēdienu
Viena no pirmajām pazīmēm, ka cilvēks sāk kļūt par alkoholiķi, ir tā, ka viņš aizvien retāk ir sācis ēst. Šis cilvēks vairs neizrāda īpašu interesi par ēdienu – viņš labāk izvēlēsies iedzert nekā kārtīgi paēst.

Nekādu paģiru
Alkoholiķi ir pierauduši pie tā, ka viņu asinīs ir liels alkohola daudzums, tāpēc viņiem ir jādzer daudz, lai justu ietekmi nākamajā rītā. Tādēļ, ja redzi, ka kāds tev pazīstams cilvēks iepriekšējā vakarā ir izdzēris daudz, bet nākamajā rītā jūtas pārāk normāli, tas ir diezgan drošs alkoholisma indikators.

Viegli nokaitināms, ja nav iedzēris
Tā ir klasiska atkarības pazīme, kas nav saistīta tikai ar alkoholu. Ja cilvēks pie kaut kā ir pieradis, viņam to vajag visu laiku. Ja nav iespējas to dabūt, viņš ir aizkaitināts. Tāpat ir ar alkoholiķiem. Ja viņi netiek pie alkohola, šādi cilvēki kļūs viegli aizkaitināmi. Trakākos gadījumos tas var novest arī pie psiholoģiskiem traucējumiem (ja cilvēks, piemēram, nav varējis iedzert dienu vai divas).

Atmiņas zudumi un vāja smadzeņu darbība
Alkohols tieši ietekmē ķermeņa nervu sistēmu, kas ietekmē cilvēka spēju domāt. Atmiņas zudumi un vājas smadzeņu funkcionēšanas spējas ir ļoti nopietni simptomi, kas var rezultēties smagā alkoholismā.

Saistītie raksti

Aizbildinājumu meklēšana
Alkoholiķis nevēlas atzīt, ka viņš ir alkoholiķis – viņš vienmēr meklēs aizbildinājumus savai rīcībai. Lielākā daļa šo “izskaidrojumu” būs neloģiski. Šādos gadījumos to ir pat ļoti viegli redzēt, tādēļ problēma ir ātri atklājama.

Ja novēro kaut vai kādu no šīm pazīmēm sev tuvā cilvēkā vai sevī, atceries, ka, jo ātrāk rīkosies, jo lielāka būs iespējamība šo problēmu novērst!

Avots: dailyvibes.org

LA.lv