Kokteilis
Mīli

Noderīgi ieteikumi, kā paust savas un nenoniecināt priekšniecības idejas0

Foto – Shutterstock.com

Atklāta viedokļa izteikšana darba vietā var būt kā koks ar diviem galiem, un lielā mērā tas, cik atklāti paužam savas domas, ir atkarīgs ne vien no ieņemamā amata, bet arī mūsu ego. No vienas puses, klaji nepiekrītot priekšniecības paustajai nostājai, pastāv zināms risks papildināt bezdarbnieku rindas. No otras puses, akla piekrišana un atbalsts pilnīgi visām vadības idejām nebūt nepalīdz virzīties augšup pa karjeras kāpnēm, jo nevienu neinteresē “līderi” bez sava viedokļa.
Priekšnieki lielākoties novērtē vērīgu un situāciju izprotošu darbinieku atsauksmes un idejas. Tas ļauj padotajiem parādīt sevi potenciālu līderu lomā, tādējādi ceļot savu vērtību uzņēmuma acīs un paverot sev iespējas jauniem karjeras pavērsieniem. Ieklausies šajos piecos ieteikumos, kā paust savu viedokli vadībai, lai neaizvainotu priekšnieku idejas.

Pierādi savu uzticamību!

Nepaud pārāk kritisku vai atklātu viedokli, iekams neesi pierādījusi sevi priekšniekam un pārējiem kolēģiem. Vispirms ļauj “runāt” tevis paveiktā darba rezultātiem. Šāda attieksme palīdzēs vieglāk pārliecināt pārējos, ka tavas idejas ir vērtīgas.

Koncentrējies uz risinājumiem!

Nekritizē vadības rīcību vai nostāju, ja nevari piedāvāt aktuālajai problēmai kādu risinājumu, kas ļautu uzņēmumam būt ieguvēja lomā. Kritika kritikas pēc nedos nekādu labumu ne tev, ne priekšniekiem.

Komandā nav “es”!

Vienmēr atceries, ka esi daļa no komandas, un piedāvā risinājumus, no kuriem ieguvēji būs visi, ne tikai tu. Demonstrējot, ka proti sadarboties un strādāt komandā, vadības acīs parādīsi sevi kā potenciālo līderi.

Atdarini!

Atdarināšana ir viens no patiesākajiem glaimiem, īpaši, izsakot viedokli par kādu piedāvājumu vai projektu. Izstudē vadības stilu, lai zinātu, kāda attieksme un piegājiens uz priekšnieku “iedarbojas” vislabāk. Glaimi padara ausis dzirdīgākas.

Neej pāri līķiem!

Saistītie raksti

Organizācijā, kurā pastāv sarežģīta vairāku pakāpju vadības struktūra, nekad “neapej” tiešo priekšniecību. Arī tad, ja tiešās vadības kompetencē nav īstenot tevis ierosinātās pārmaiņas, vēlams vispirms kopā apspriest iespējas, kā prezentēt tavu piedāvājumu augstāka līmeņa vadībai.

 

Avots: Career-advice.monster.com

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
14 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
3 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
6 stundas