Kokteilis
Baudi

No džeza līdz jaunajai klasikai: Saulkrastos notiks džeza festivāls0

No 15. līdz 20. jūlijam Saulkrastos norisināsies jau 22. starptautiskais džeza mūzikas festivāls “Saulkrasti Jazz Festival”. Tā galvenie viesi, ansamblis “Moshulu”, ieradīsies tieši no džeza mūzikas dzimtenes ASV. Uzstāsies arī mākslinieki no Beļģijas, ASV, Izraēlas, Lietuvas, Francijas, Polijas, Igaunijas un, protams, Latvijas. Notiks arī Baltijas bundzinieku saiets un ikgadējās meistarklases.

Festivāla galveno viesu, grupas “Moshulu”, nosaukums aizgūts no tāda paša nosaukuma kuģa – tas tika būvēts 1904. gadā Skotijas kuģu būvētavā “William Hamilton and Company”. Nosaukta par godu četru mastu kuģim, grupa atdzimusi kā jauns projekts, kurā apvienojušies četri leģendāri džeza mūziķi: Deniss Čembers, Džefs Berlins, Deivids Sančess un Ozs Nojs. “”Moshulu” ir muzikāls kuģis, kas aizvedīs klausītājus varenas, iespaidīgas un skaistas mūzikas ceļojumā,” norāda festivāla organizētāji. “Moshulu”, kuri 20. jūlija vakarā noslēgs festivālu, repertuārs ir plašs un visaptverošs, no fanka, roka, “fusion” un pat metālmūzikas līdz jaunajai klasikai un improvizācijām. Viņu individuālās spēles prasmes jau vairākus gadu desmitus ir likušas klausītājiem apbrīnā aizmirsties un ļauties tikai un vienīgi meistarīgajam izpildījumam.

Festivālā nedēļas garumā uz skatuves kāps kupls skaits atzītu un izcilu džeza mūziķu, starp tiem virtuozais saksofonists Klodenss Luī un grupa “CieL Experience” no Floridas, arī grupa “Silhoiette” no Ungārijas – tā uzstāsies kopā ar Vinx – nepārspējamo perkusionistu, vokālistu un komponistu no ASV.

Latviju festivālā pārstāvēs vietējā veiksmīgākā džezfanka grupa “Very Cool People” kopā ar viesmāksliniekiem. Muzicēs arī trīs bigbendi – Kauņas bigbends no Lietuvas, RDKS JVLMA bigbends no Latvijas un “Interfak” bigbends no Beļģijas.

Klausītāji varēs izbaudīt divu atšķirīgu, izcilu basģitāristu sniegumu. Viens no viņiem ir jaunā, strauji uzlēcošā zvaigzne no Polijas – Kinga Gliks, otrs – pasaules mūzikas aprindās plaši pazīstamais franču basģitārists SHOB.

Uz festivāla skatuves ar savu maigo kontrabasa spēles manieri šogad atgriezīsies arī Ehuds Etuns, kura trio sastāvam ir pievienojies ģitārists Rafals Serneckis un brīnišķīgās balss īpašniece Bogna Kicinska. Jāuzsver, ka tieši šis piecnieks šogad ir arī neizpaliekošās ik vasaras džeza nometnes meistarklašu vadītāji. Arī šogad visiem interesentiem festivāls piedāvā intensīvu nodarbību kursu – vokālās, taustiņinstrumentu, ģitāras, basģitāras, sitaminstrumentu, kā arī pūšamo instrumentu spēlē. Sadarbības ietvaros ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju meistarklašu pasniedzēju komandā būs arī trombonists Pīts Madsens un saksofonists Dasrens Petits no Nebraskas universitātes Omahā (UNO) ASV.

Saistītie raksti

Katru otro gadu “Saulkrasti Jazz Festival” rīko jauno bundzinieku konkursu “Baltic Drummers League”, kurā piedalās bundzinieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vecumā līdz 25 gadiem, un tas notiks arī šogad. Tiks noskaidrots labākais bundzinieks Baltijā, kurš balvā iegūs apmaksātu iespēju piedalīties “New Mexico Jazz” festivāla organizētajās meistarklasēs Ņūmeksikā.

“Saulkrasti Jazz Festival” programma

  • 15. jūlijā no plkst. 19.00 JVLMA Combo, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmija, “Lupa” (LV);
  • 16. jūlijā no plkst. 19.00 “Uno Jazz Combo” (ASV), “Silhouette & Vinx” (Ungārija), “Very Cool People”, Edavārdi, Ansis, K. Prauliņa;
  • 17. jūlijā no plkst. 19.00 “New Mexico Workshop Quartet” (ASV), Motel Kaijū (Itālija), “Interfak Bigband” (Beļģija);
  • 18. jūlijā no plkst. 19.00 “Baltic Drummers League 2019”, Veronika Čiči (LT), Kinga Glika (Polija);
  • 19. jūlijā no plkst. 19.00 JVLMA & RDSK bigbends, “Ciel Experience” (ASV), Kauņas bigbends (LT);
  • 20. jūlijā no plkst. 19.00 Ehuda Etuna trio kopā ar Rafalu Sarnecki un Bognu Kicinsku (Izraēla), SHOB (Francija), “Moshulu” (ASV);
  • Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv;
  • Cena: EUR 10–45.
LA.lv