Kokteilis
Baudi

Nikolas Kidmenas atriebība neatpazīstamā grimā0

Publicitātes foto

Pelnītus aplausus jau pēc krimināldrāmas “Laiks atmaksai” pirmizrādes saņēma tās galvenās lomas atveidotāja Nikola Kidmena, un par savu sniegumu viņa bija iekļauta arī “Zelta globusu” nominantu listē.

Ik pa laikam kāda no Holivudas granddāmām savu nevīstošo vai laikam izzagto daili cenšas noslēpt aiz bieza grima, kas viņas sejas apzināti nedaiļo. Nikola Kidmena savulaik par lomu ar mākslīgu degunu saņēma “Oskaru” (filmā “Stundas”, 2002), nu viņa nogrimēta par nepievilcīgu policisti, kura vēl joprojām dzīvo pagātnes ēnā.

Reiz, lai atklātu noziegumu, Losandželosas detektīve Erina Bella iefiltrējās noziedzīgā bandā, taču rūpīgi plānotais pasākums beidzās traģiski. Nu, kad pagājuši daudzi gadi – 16, ja gribam būt precīzi, – viņai jāstājas pretī saviem rēgiem, kas ar jaunu sparu uzjunda sen apslāpētās emocijas un pieprasa atriebību. Negatīvās emocijas uzsver arī filmas krāsu palete un operatores Džūlijas Kirkvudas kadrējums, kas pilsētai, kas ierasti asociējas ar glamūru un sarkanā paklāja pasākumiem, piešķir netīras, noziedzīgas nomales aprises, kurā vairojas bailes, naids un izmisums.

Erina ir pateicīga loma aktrisei, kura vēlas izcelties balvu sezonā vai vispār nokļūt krietni aiz glamūra robežām, un Nikola Kidmena šajā lomā ir nevainojama. Viņas varones patiešām milzīgās pārvērtības, kas aktrises sejā ierakstītas, konfrontējot tagadni un pagātni, noteikti bijis arī izaicinājums grima māksliniekiem, taču vairāk par vizuālo pārliecinošāka ir viņas emocionālā slodze, no reiz spriganas, dzīvespriecīgas un nākotnē cerīgi raugošās meičas kļūstot par sagrautu, drūmu un cinisku zombiju, kura dzīvi uz priekšu vada vien atriebība.

Krietni mazākā, taču stāstā ļoti būtiskā lomā nofilmējies Tobijs Kebels, kura lomas pēdējos gados kļūst arvien izteiksmīgākas, un dalība šajā “film-noir” elementu pārpildītajā lentē tikai pacels viņa akcijas producentu acīs. Tāpat kā nozīmīgus bonuspunktus tālākajā karjerā iegūs režisore Karīna Kusama, kuras krimināldrāmas “Laiks atmaksai” scenārijs tapis, pateicoties viņas vīra Fila Heja un abu kopīga drauga, kolēģa Meta Manfredi izdomai, kas no skatītāja pieprasa uzmanību pret detaļām.

“Laiks atmaksai”/”Destroyer”

  • ASV, 2018
  • Režisore: Karīna Kusama
  • Lomās: Nikola Kidmena, Tobijs Kebels, Sebastians Stens, Tatjana Maslani, Bredlijs Vaitfords, Skots Maknairijs
  • Kinoteātros no 12. aprīļa

Filmas treileris:

LA.lv