Stilīgs tēls vienmēr rada labu iespaidu apkārtējos. Lai izskatītos nevainojami, sievietes tērē daudz laika, spēku un naudas. Bet šie pūliņi ne vienmēr atmaksājas – reizēm pietiek nedaudz kļūdīties ar izmēru vai apģērbties neatbilstoši laikapstākļiem, lai tēls vairs nebūtu stilīgs.

Tāpēc piedāvājam desmit izplatītāko stila kļūdu un to labojumu apskatu.

1. Pēdējā brīža likums

1507769823_1
Galvā jautājums “Ko gan šodien lai velku?”, vienā rokā atdzisušas kafijas tase, otrā – vaigu sārtuma ota – un skaidrs, ka laikus darbā nebūsi. Pazīstama situācija? Te par nevainojamu izskatu vairs nav runas. Bet viss būtu daudz vienkāršāk, ja tērpu un vajadzīgās lietas būtu sagatavojusi iepriekšējā vakarā.

2. Laikapstākļiem nepiemērots apģērbs

1507769809_2
Nevis sezonai, bet tieši laikapstākļiem. Ja līst lietus, ūdeļādas kažoks izskatīsies dīvaini pat decembrī. Un smalkas miesaskrāsas zeķes lielā salā arī nav labākā izvēle. Labāk saudzē veselību un mācies ziemā ģērbties gan stilīgi, gan silti. Un skapī izveido stūrīti siltajām un vieglajām lietām. Bet tās, kuras neatbilst šim raksturojumam, noslēp kaut kur tālāk no acīm. Vai atdāvini.

3. Situācijai nepiemērots apģērbs

1507769846_3-39
Augstpapēžu sandales ceļojumā vai kokteiļkleita birojā nebūs laba izvēle. Cena un zīmols nav svarīgi, vienkārši šādi tērpties nav atbilstoši situācijai. Derīgi uzzināt dreskodu un pasākuma formātu jau iepriekš. Vēlmi “izvest tautās” kārtējo jaunieguvumu vajadzētu apspiest un vadīties pēc veselā saprāta.

4. Nepareizs izmērs, neatbilstība augumam

1507769810_4
Droši vien katrai skapī ir kādi džinsi, kuros ceram kādu dienu ielīst. Galvenais neuzvilkt tos pirms laika. Un nedzīties pēc izpārdošanu labumiem un ultramoderniem sezonas jaunumiem. To dēļ garderobē var iezagties lietas, kuras ir “pavisam nedaudz, gandrīz nemanāmi” par mazu, par lielu vai vispār nepiemērotas tavam figūras tipam.

5. Sīkas nepilnības

1507769866_5
Saburzīts izskats, rievas, mazs traipiņš, diedziņš, kas karājas, vai mīļotā kaķa spalvas. Tam var nepievērst uzmanību un domāt, ka neviens neievēros. Bet labāk nēsāt līdzi somiņā mazu rullīti un “komplektu ārkārtas gadījumiem” ar spraužamadatām, adatu un diegu. Ideālā gadījumā atsakies no lietām, kas ļoti burzās.

6. Aksesuāru neesamība

1507769855_6
Pat vienkāršos džinsos un džemperī var izskatīties patiesi lieliski. Viss noslēpums ir aksesuāros. Tikai jāprot tos pareizi izvēlēties. Tā var būt viena detaļa: šalle, josta vai pat bižutērija. Galvenais, lai to nebūtu pārlieku daudz un tā nemēģinātu izlikties par dārgmetālu.

7. Nekvalitatīvi materiāli

1507769814_7
Lēta sintētika arī izskatās lēti. Jo ātri zaudē formu, kļūst netīra. Kvalitatīva trikotāža, kokvilna, šifons, zīds, džinss nemaz nav dārgi materiāli, bet apģērbi izskatās nesalīdzināmi labāk. Un, tos valkājot, sajūta ir nesalīdzināmi labāka.

8. Krāsu (ne)savienojumi

1507769826_8
Ideāli saskaņot apģērba krāsas ir visai smalka lieta. Tām jāsaskan vienai ar otru un ar valkātājas krāsu tipu. Ja nav laika pētīt tādus smalkumus, var vienkārši sekot likumam, ka no spilgtajiem toņiem izvēlas piesātinātos un dziļos: jūras zilo, koraļļkrāsu, bordo, sarkano, smaragda. Un neaizmirst par universālajiem un aristokrātiskajiem pasteļtoņiem. Un klasiku: balto un melno.

9. Dīvainas apdrukas

1507769881_9
Arī slavenais leoparda raksts var izskatīties atšķirīgi: gan eleganti ar mežonīguma noti, gan kā vulgāra bezgaumība. Ja neesi simtprpocentīgi pārliecināta, kā pareizi pasniegt šādus rakstus, labāk neriskēt un izvēlēties klasisku zīmējumu, kuru grūti sabojāt: rūtis, svītras, punktiņus vai ģeometriskus rakstus.

10. Nepareizi izraudzīta apakšveļa

1507769860_10
Kāda starpība, ka to neviens neredz! Toties pašas gan redzam, gan jūtam. Un mazākā iekšējā neērtība atspoguļojas ārienē. Turklāt laba veļa koriģē siluetu, bet tas jau ir pusceļš līdz pilnībai!