Kokteilis
Dzīvo

Nepiesauc neveiksmes: seni un patiesi ticējumi, ko nedrīkst darīt trešdien, ceturtdien un piektdien0

Foto: Unsplash

Arī mūsdienu pasaulē daudzi cilvēki tic dažādiem seniem ticējumiem, kurus ir ievērojuši mūsu senči. Tā, piemēram, ticējumi, ko nedrīkst darīt dažādās nedēļas dienās, lai nepiesauktu neveiksmes un nelaimes.

Šoreiz uzzināsim, ko tie sola par trim nedēļas dienām – trešdienu, ceturtdienu un piektdienu.

Trešdiena

Trešdienas ir visai veiksmīgas dienas, taču ir dažas lietas, kuras vēlams atlikt, lai izslēgtu neveiksmes tuvākā nākotnē. Trešdienas risks ir tāds, ka jebkurai lietai, ko iesāksiet var gadīties neparedzēts iznākums, tāpēc mūsu senči šajā dienā tomēr centās neuzsākt neko jaunu.
Šī diena nav piemērota braucieniem, it īpaši, ja cilvēks jaunajā vietā ir plānojis uzturēties kādu laiku. Saskaņā ar ticējumiem, pārbraucieni, kas veikti trešdien, būs īslaicīgi un dažādu apstākļu dēļ no jaunās vietas cilvēks būs spiests pārcelties.
Tiek uzskatīts, ka trešdien nedrīkst pieņemt darbā jaunus darbiniekus, kā arī stāties jaunā darbavietā: šī sadarbība arīdzan nebūs veiksmīga un ilgstoša.

Ceturtdiena

Šajā dienā veiksme gaida visus, kas šodien pieņems kādus lēmumus, taču noteikti šajā dienā nedrīkst ļauties avantūrām un steigai. Taču eksistē arī tādi ticējumi, kas ceturtdienās brīdina par risku.
Vairākkārt uzsvērts ir ticējums, ka ceturtdienā nekādā gadījumā nedrīkst ignorēt savu intuīciju. Ticējumi vēstī, ka šajā dienā var izvairīties no nepatikšanām un nelaimēm, ja ieklausās savā sirdsbalsī un pievērš uzmanību Visuma sūtītām zīmēm.
Šajā dienā dārzkopji un zemnieki cenšas neko nestādīt, jo raža būs skopa vai arī tās nebūs vispār. Īpaši šis ticējums attiecas uz kartupeļiem un ogām.
Tiek uzskatīts, ka ceturtdienā ir jāprot paklusēt un nepateikt neko lieku. Tukši solījumi sagādās tev problēmas, bet plāni, ko šodien ieplānosi, gandrīz droši, ka nepiepildīsies.

Piektdiena

Piektdienā ir liela iespēja satikt savu otro pusīti, kā arī atrisināt finansiālas grūtības. Taču arī šajā dienā ir daudz lietu, ko nedrīkst darīt.
Piektdienā, par spīti tam, ka šī diena ir labvēlīga attiecībām, nevajadzētu doties pie altāra – oficiāla attiecību noformēšana izrādīsies neveiksmīga. Uzmanīgiem jābūt dodoties ceļojumos, uzsākot mācības, mainot dzīvesvietu. Visi šie lēmumi, kas izdarīti piektdienā, var izrādīties neveiksmīgi.
Piektdienās nedrīkst “tramdīt zemi”: rakst, stādīt un darīt jebko citu, kas traucē zemei. Šādas darbības izraisīs slimību un niecīgu ražu, kā arī nezāles augs bez mitas.
Patīkami sapņi var piepildīties, taču tos nedrīkst nevienam izpaust. Taču, ja sapņos redzēts kas nepatīkams vai draudīgs, par to drīzāk jācenšas aizmirst, lai nepievilinātu neveiksmes.
Ticējumi vēstī, ka piektdien nedrīkst mainīt gultasveļu. Šī darbība varot kļūt par iemeslu sliktiem sapņiem un pat murgiem.
Kāds cits ticējums sola, ka grīdu mazgāšana piektdienās mājoklī var novest pie ģimenes skandāliem. Mūsu senči uzskatīja, ka sieviete, kas šajā dienā mazgā grīdu, riskē “izmazgāt” no mājas citus ģimenes locekļus.

Saistītie raksti
LA.lv
BM
Barba Meija
Kokteilis
Kāds ir tavs dzīves mērķis saskaņā ar zodiaka zīmi?
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kristīne Virsnīte atklāj, ka jau 10 gadus nelieto alkoholu, bet cīnās ar cukura atkarību
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Latvijā radīts zīmols debitē Londonas bērnu modes nedēļā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 2
4 stundas
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
3 stundas