Kokteilis
Mīli

Ņem grožus savās rokās. Dažādas idejas, kā izbaudīt vasaru par spīti visam0

Foto-Shutterstock

Autore: Dita Vinovska

Vasara jau ir teju pusē, bet cik reizes tu esi paspējusi nopeldēties vai atpūsties, baudot saules siltos starus? Laika apstākļi līdz šim mūs nav lutinājuši, bet tam nevajadzētu kļūt par iemeslu, lai neizbaudītu vasaru. Ir taču tik daudz citu veidu, kā pavadīt šo lielisko gadalaiku.

Lai priecātos un atpūstos, nav obligāti nepieciešam saule, jūra un ļoti silts laiks. Piedāvājam iepazīties ar vairākām idejām, kas palīdzēs izbaudīt atvaļinājumu, kā arī jebkuru citu vasaras dienu par tad, ja termometra stabiņš aiz loga ir noslīdējis daudz zemāk nekā tu vēlies. Ņem vasaru savās rokās un padari to par patīkamāko un aizraujošāko gadalaiku pati!

Lietainās dienas velti labām filmām vai grāmatām

Ja tavā logā sitas lietus lāses, zvilnēšana pludmalē noteikti izpaliks. Un, ja nevēlies izmirkt, lēkājot pa peļķēm, nekas cits neatliks, kā vien pavadīt laiku mājās. Lai negarlaikotos, velti laiku, lai noskatītos kādu labu filmu, ko jau sen esi vēlējusies redzēt, vai arī iegrimsti pasaulē, ko tev uzbur grāmata. Tās nereti spēj aizraut daudz vairāk nekā filmas, jo sniedz iespēju fantazēt un pašai uzburt ainas no grāmatas tēlu dzīvēm.

Tev nav jācenšas noskatīties visas jaunākās filmas. Tā vietā labāk izvēlies kādu klasisku filmu, ko, šķiet, redzējuši visi, izņemot tevi. Iespējams, arī tu sapratīsi, kas tajā ir tik īpašs, un kāpēc tā piesaistījusi tavu draugu un paziņu uzmanību. Šeit tu vari iepazīties ar filmām, ko ieteicams noskatīties ikvienai sievietei. Sastādi sarakstu ar filmām, ko vēlies redzēt pati, un to noskatīšanos padari par savu izaicinājumu lietainajiem vasaras vakariem!

Atrod laiku fiziskām aktivitātēm

Jau sen vēlies sākt nodarboties ar sportu, bet nevari saņemties? Tagad ir īstais laiks, lai to izdarītu. Izmanto, to, ka ārā nav pārāk silts. Karstā laikā sportot ir grūti. Negaidi, kamēr termometra stabiņš arī naktīs nenoslīdēs zem 20 grādiem, jo tad fiziskās aktivitātes nekādu labo iespaidu neatstās un vēlāk pie tām atgriezties būs vēl grūtāk.

Ja vēlies izmēģināt, ko nozīmē vingrot mājās, šeit tu vari iepazīties ar vingrojumu kompleksu iesācējiem. Lai mainītu savu dzīvi un kļūtu aktīvāka, pats galvenais ir gribasspēks. Iespējams, tev var palīdzēt arī kāda fitnesa aplikācija, kas ne vien ļauj sekot savam sniegumam, bet arī piedāvā instrukcijas sevis uzturēšanai formā.

Baudi dabas veltes un uzņem vitamīnus

Vasara ir labākais laiks, kad saēsties labumus, ko dāvā daba un piemājas dārziņš – ogas, zirņi, dažādi zaļumi un dārzeņi. Aizstāj neveselīgās uzkodas un našķus ar svaigām zemenēm, mellenēm vai ķiršiem. Ja vēlies sevi īpaši palutināt, pagatavo ātro kefīra plātsmaizi ar rabarberiem. Un netici māņiem, ka rabarberus pēc Līgo svētkiem ēst nedrīkst. Tas ir ļoti veselīgs un vērtīgs augs, par ko vairāk vari uzzināt šeit.

Arī citos šobrīd pieejamos zaļumos un svaigos gardumos ir ļoti daudz veselībai nepieciešamu vielu. Piemēram, spināti ir ļoti bagāti ar dzelzi, kalciju, mangānu un magniju. Tāpat tajos ir ļoti daudz A, K un vairāku veidu B vitamīnu. Gardās zemenes un košie, sulīgie ķirši ne vien lutinās tavas garšas kārpiņas, bet arī nodrošinās tevi ar veselu lērumu veselībai nepieciešamu vielu. Un kāpēc gan nedoties uz mežu un nesaēsties gardās mellenes vai avenes?

Apceļo savu dzimto zemi

Lai labi atpūstos un iemācītos ko jaunu, tev nav nepieciešams mēnesi garš atvaļinājums un lieli finanšu līdzekļi tālu zemju apceļošanai. Arī tepat Latvijā ir daudz, ko redzēt un uzzināt! Vai tiešām esi bijusi visos Latvijas novados, apskatījusi to dabas bagātības un apciemojusi visas skaistās pilsētas? Tu būsi pārsteigta, cik daudz brīnisķīgu vietu ir Latvijā.

Katrā Latvijas novadā ir neskaitāmi dabas objekti un pilsētas, ko apskatīt, izjust un izgaršot.Varbūt, ka neticami interesanta un skaista vieta atrodas pavisam tuvu tavām mājām. Lai to noskaidrotu, tev ir jāiziet ārā.

Sarīko svētkus sev un draugiem

Ikviens gadalaiks, arī vasara, ir lieliski piemērots tam, lai satiktos ar draugiem un tuviniekiem. Padari šo tikšanos par īpašu notikumu un sarīko svētkus. Kāpēc to darīt? Bet kāpēc gan nedarīt? Ja sarīkosi nelielas viesības vai iespaidīgu ballīti, tā paliks atmiņā gan tev, gan pasākuma viesiem. Rīkojies, radi notikumus pati, un vasara būs izdevusies, par spīti visam.

Svētku rīkošanai nav nepieciešams tāds iemesls, kā dzimšanas vai vārda diena. Vai tas, ka tev apkārt ir pietiekami daudz brīnišķīgu cilvēku, ar ko baudīt svētku atmosfēru, nav pietiekams iemesls, lai to arī darītu? Ja svētkus nevari iedomāties bez garda ēdiena, šeit tu atradīsi vasarīgas receptes, ko izmēģināt jūlijā. Ja prāts nenesas uz gatavošanu, palūdz draugiem, lai katrs paņem līdzi kādu našķi – pa visiem jūs noteikti uzklāsiet brīnišķīgu svētku galdu!

 

http://www.delfi.lv/vina/veseliba/

LA.lv