Kokteilis
Apbrīno

Negribu savu bērnu: slavenības vaļsirdīgi atzinušās, ka cietušas no pēcdzemdību depresijas0


Dziedātāja Britnija Spīrsa
Dziedātāja Britnija Spīrsa
Foto: SCANPIX/ LETA

Bērniņa piedzimšana ir ne tikai priecīgs un laimīgs notikums, bet arī lielas pārmaiņas dzīvē. Pat slavenības nav “apdrošinātas” no tā, ka viņas var piemeklēt pēcdzemdību depresija, kas ir nopietns drauds sievietes emocionālajai veselībai, kā arī attiecībām ar bērnu un mīļoto vīrieti.

Lūk, dažas pasaules mēroga slavenības, kas cietušas no pēcdzemdību depresijas:

Britnija Spīrsa


Pēc otrā bērniņa nākšanas pasaulē dziedātāja Britnija Spīrsa izšķīrās no sava vīra, un tas ietekmēja viņas psiholoģisko stāvokli. No šīs depresijas dziedātāja rāpās ārā lēni, bet drīz vien viņai bija nepieciešama palīdzība pat rehabilitācijas klīnikā. Ārstēšana viņai palīdzēja, un jau pēc kāda laika viņa varēja baudīt mātes lomu, bet pateicoties savam mīļotajam vīrietim viņa atkal varēja noticēt mīlestībai.

Drū Berimora

So proud of my girl. She is in the spirit for @beautycon And today is a celebration of expression and artistry. I have loved make up my whole life. Grew up in a make up chair. Worked with all the best make up artists in my day. Learned so much. Was co creative director of Covergirl for seven years and then started @flowerbeauty almost 8 years ago and launched @walmart where everyone could attain and afford what I put my heart into. Now we are also in @ultabeauty and entering new territories and a new era. I’m very proud today. It’s been a long challenging road to maintain this company and stay true to ourselves and yet keep evolving in this Wild Wild West of beauty right now! And the world is better for it. Men and women from everywhere are welcome in the beauty world. It is so inclusive and warrants you to be the superhero you are! So thank you for having us. And here’s to all the boys and and girls who want to be beautiful… just the way they are! Or with a little help from some bad ass make up!

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on


Pēc otrā bērniņa piedzimšanas aktrise Drū Berimora sāka slīgt depresijā, kas, visticamāk, notika dēļ problēmām ar vīru. Aktrise nespēja no šī stāvokļa izkļūt vairāk kā sešus mēnešus.

Kortnija Koksa


Vairākus mēnešus aktrise nevarēja tikt ārā no šīs emocionālās bedres. Viņa cieta no bezmiega un apetītes trūkuma. Kortnija atzinusies, ka tas bija ļoti nopietni. Taču viņa vērsās pēc palīdzības un hormonālie preparāti palīdzēja viņai atkal noticēt dzīvei.

Gvineta Paltrova


Pēc pirmā mazuļa piedzimšanas aktrise Gvineta Paltrova izjuta neparastu prieku un harmoniju. Tieši tādas pašas emocijas viņa gaidīja arī pēc otrajām dzemdībām. Taču pie viņas atnāca nebūt ne prieks. Pati aktrise šo periodu nosauca par “visbaisāko” savā mūžā. Viņai to pārvarēt palīdzēja vīrs Kriss Mārtiņš (tagad viņi ir šķīrušies). Viņš sāka aprūpēt vecāko meitu un uzņēmās rūpes par mazo dēlēnu. Visu šo laiku viņš atbalstīja Gvinetu. Taču pilnībā pārvarēt šo periodu Gvineta varēja tikai pēc seansiem pie psihoterapeita.

Heidena Penetjēra


Boksera Vladimira Kličko dzīvesbiedre, amerikāniete Heidene Penetjēra atklājusi medijiem, ka arī viņa nav spējusi izvairīties no pēcdzemdību depresijas. Viņai nācās meklēt palīdzību rehabilitācijas centrā – pati tikt ar to galā aktrise nespēja. Un lai gan, pēc viņas vārdiem, viņai nebija vēlmes nodarīt pāri mazajai meitiņai vai tikt no bērna vaļā, viņa izprot tās sievietes, kuras šādas sajūtas piemeklē. Aktrise sacīja, ka sievietes, kas cieš no pēcdzemdību depresijas, bieži kautrējās to atzīt, taču tas nav pareizi. Tas nav nekas apkaunojošs. Tieši otrādi – sievietēm par to ir jārunā biežāk un jāmeklē palīdzība.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: par Latvijas Jauniešu galvaspilsētu atzīta Daugavpils
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 gardas un veselīgas vasaras veltes: vērtīgas gan skaistumkopšanai, gan ēdienkartei
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Apmaini laicīgi POSITIVUS festivāla aproci “Alfā”
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
LPA nesteidz atbalstīt apriņķus un “paņem pauzi” līdz augusta vidum
23 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā vasaras nometnē Krievijā gājuši bojā 4 bērni
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jau rīt temperatūra paaugstināsies līdz +27 grādiem
3 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
41 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Notikusi laupīšana restorānā Mežaparkā
3 stundas