Kokteilis
Baudi

Nedēļas nogalē Rīgā notiks ģimenes galda spēļu čempionāts0

Foto: Pixabay

14. un 15. aprīlī no plkst. 10:00 līdz 18:00 modes un izklaides centrā Rīga Plaza jau septīto reizi notiks divu dienu galda spēles Catan Latvijas čempionāts. Turnīrā piedalīsies un vienlaicīgi spēlēs vairāk nekā 160 cilvēki, kuri izspēlēs līdz septiņām partijām divu dienu laikā. Turnīra uzvarētājs dosies uz Catan pasaules čempionātu 2020. gadā, kas notiks ASV.

Kopumā čempionāts notiek jau 14 reizi. Paralēli Catan turnīram notiks arī Carccasonne turnīrs, kurā piedalīsies vairāk nekā 60 dalībnieku, kas vienas dienas laikā noskaidros galveno uzvarētāju, kurš būs tiesīgs pārstāvēt Latviju Pasaules čempionātā Vācijā. Gan Carccassone, gan Catan ir Latvijā lielu popularitāti guvušas ģimenes galda spēles.

Latvijā tiek organizēti vieni no spēcīgākiem un lielākiem Catan turnīriem pasaulē.

Latvijas pārstāvji vienmēr uzrāda ļoti augstus rezultātus starptautiskajās sacensībās. 2007. gada Pasaules čempionātā uzvarēja latvietis Arnis Buka, kā arī citi Latvijas pārstāvji ir spēlējuši finālā.

Pasākumā var piedalīties ikviens interesents, bet vēlams iepriekš reģistrēties: http://ej.uz/Catan_Carcassonne_2018 .

Čempionāta laikā ikvienam bērnam būs pieejams arī spēļu stūrītis, kurā varēs apgūt Brain Games spēles un dažādas erudīcijas nodarbības.

Catan ir pasaulē plaši pazīstama, stratēģiska galda spēle ģimenei. Spēlētāji iegūst resursus, lai uzbūvētu savas pavalsts ceļus, ciematus un pilsētas. Tas, savukārt, krāj punktus, kas tuvina uzvarai. Catan Latvijas tirgū ir jau 13 gadus un nezaudē savu popularitāti. Tā ir Top 30 galda spēle pasaulē un viena no Top 5 Brain Games visvairāk pārdotām galda spēlēm.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Arī Carcassonne ir pasaulē labi zināma galda spēle ģimenei. Spēlētāji ņem lauciņus no krājumiem un izvieto tos uz galda, veidojot pilsētas, pļavas, klosterus un ceļus. Jo vairāk un lielāki īpašumi pieder, jo vairāk punktus iegūst. Carcassonne ir 2001. gada labākā spēle un Top 5 pārdotākā spēle pēdējos 2 gadus.

LA.lv